Sarajevo-Čevljanovići

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sarajevo-Čevljanovići


Gost

#1

2013-08-15 07:50

odavno nam treba vise limuzina i manje poslova
Aziza

#2 Aziza Šaćirbegović

2013-08-15 08:08

Ćao svima. Ja se zovem Aziza Šaćirbegović, domaćica sam i majka Muhameda Šaćirbeja. Pravila sam divne klepe precjeniku rahmetli Aliji Izetbegoviću i mislim da bi se Sarajevo trebalo zvati Azize Šaćirbegović ili "Azizina klepa" ili nešto u tom fazonu.
Himzo

#3 Himzo polovina

2013-08-15 08:13

Jok, samo preko mene mrtvog, zna se ko je vazda bio najveći papak ovdje
MM

#4 Mladi Musliman

2013-08-15 08:18

Ti si Himzo bijo vazda najveći papak, to se ne por'će, al ni nama se nemere pera odbit, ti to znaś najbolje, zato treba da se zove Grad Mladijeh Muslimana. Allaha mi.
Ćemaluśa

#5 Ćemaluśa

2013-08-15 08:20

A śto se ne bih zvao Ćemaluśa
MM

#6 MM

2013-08-15 08:21

Allaha ti, śta znaći Ćemaluśa?
Ć

#7 Ćemaluśa

2013-08-15 08:22

Ne znam ni ja, al evo ga opet

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-08-15 08:52


Djevojka sa sarajevskog klizišta

#9 Ramzan festival

2013-08-15 12:14

A da i Sarajevo film festival nazovemo Pre/post ramazanski festival?
Nekad su se u ovom gradu slavili Dan mladosti, 1. Maj i Nova godina... danas u zavisnosti kako nalože iz muftiluka.
Alfred Autohtoni

#10 Delete/Rename

2013-08-15 16:42

Sarajevo treba da se zove:

a) SANDŽAJEVO
b) PAPKAJEVO
c) NAJNOVIJI PAZAR
d) NOVA SJENICA
e) GAŠIJEVO
f) KELJMENDIJEVO
g) PRINCIPOVO
josip broz tito

#11 sarajevo

2013-08-15 16:53

ova anketa ti i nije bas trebala...nisam tacno siguran na sta si htio ukazat ovom anketom, ali evo da iznesem svoje misljenje i ovako i onako...ti sto se okupljaju u cevljanovicima nisu za prozivku jer se na jednom mjestu okupljaju jednom godisnje, a to vala ne bi trebalo nikog da bode u oci, posebno gradjane(a i tebi)...sta vi imate s`tim?? nek ljudi koji vole idu tamo, a oni koji ne vole, nek ne idu...ne kontam sta ste se svi digli u vezi tih seljackih manifestacija, kad uopste nemate apsolutno nikakve veze sa tim..da se izjasnim, ja sam gradjan, dolazim iz carsije jednog prelijepog grada, nikad nisam bio u cevljanovicima, tako da se ogradim..a isto tako mi ne smetaju da se i seljaci zabave kako zele...
R10

#12

2013-08-15 17:23

Čevljanski teferić je sasvim regularna manifestacija, prije svega što je reprezent naše kulture, adeta i tradicije. Ne znam zašto bi nekome to smetalo. Pa u našem komšiluku (Srbiji, pa i Hrvatskoj) slične tradicionalne manifestacije su dika gradova domaćina i lokalnih zajednica, i podržani su od strane istih. Zašto se mi moramo praviti da smo Švedi, Francuzi ili neznam ni ja šta već. Mi smo Bosanci i Hercegovci, ovo je naša tradicija, naša kultura, trebamo je maksimalno njegovati i podržavati. A grad Sarajevo ponositi da je i dan danas grad Bosanski, neizmijenjen, neiskvaren..
Nadimak

#13

2013-08-15 18:12

Kako samo blijed pokušaj duhovitosti i šatro-poseravanja papaka. Predlažem reaktivaciju band-a Almanah!
Huh
Gost

#14

2013-08-15 19:16

U nizu potpuno nemaštovitih istupa i zaista prizemne šatrologije pokretača peticije ovaj zaista moram izdvojiti kao najbesmisleniji do sada, zaista ne mogu da skontam šta ovi jeftini pokušaji da se bude u javnosti uopšte mogu donijeti njegovom liku. Fakat mi nije jasno, besprizorna demagogija koja možda može privući dječake i djevojčice do 16 godina, ali ne znam kakav poremećaj ličnosti mora čovjek imati da mu je životna želja da baljezga isprazne floskule i predvodi šatro revolucije. Definitivno slučaj za psihijatriju, gdje očigledno nisu dobro uradili posao u prethodnim terapijama.

Za autora

#15

2013-08-15 19:28

Kao što rekoše u jednom komentaru, ovo se može uzeti u razmatranje kada autor peticije promjeni ime u 'Pretenciozni Šupak'. Šupak, kada već toliko konstantno neukusno pljuješ umjesto da pomažeš na bilo koji način, potrudi se onda brate da napustiš ovaj grad i državu. Nažalost, ko će te takvog, realno.
Sarajka

#16

2013-08-15 19:43

Ako su Cevljanovici ljepsi naziv za Sarajevo evo moje glave :) ljudi ne budalite
Nemoj se meni puuuuuhat

#17

2013-08-15 20:01

Ja sam za Rajvosa ako ćemo da osvježimo malo. Ili da ćoramo svako malo sa nekim gradom nek se on malo zove Sarajevo a Sarajevo po njemu pa da vidimo čija majka crnu vunu prede!!!!
mahalac

#18

2013-08-15 20:23

ja nisam odavle..a I vi se vratite oklen ste sljegli...a Sarajevo je davno izgubilo svoj identitet..tako da se I ovaj sa idejom nije proslavio..

Gost

#19

2013-08-15 20:38

Nemam komentara.
Almri

#20 Re: Aziza Šaćirbegović

2013-08-15 20:39


Gost

#21

2013-08-15 21:25

Pa vrijeme je da neko skrene paznju na urbicid koji se vrsi nad gradom koji je bio perjanica u ex.yu.po kulturi,sportu i umjetnosti.Danas je to etnicki ociscen prostor koji sve vise tone u blato nekulture a vehbizam lagano postaje zvanicni nacin razmisljanja.Pitanje je mozemo li uopste spasiti grad koji su naselili polupismeni i nepismeni ljudi koji danas cine 80% ukupne populacije.

Sejtan iz Holivuda

#22 Re:

2013-08-15 21:39

#14: Huh -

Covjek govori o vrlo ozbiljnim stvarima,zabrinut je za kulturu koja nestaje i za nekulturu koja preuzima primat ali izgleda da ti slabo kontas.USA predvidjaju da ce za 10.god  u islamskom dijelu federacije vehabizam preuzeti vlast.Taj dan jedva cekam a ti?

hamza

#23

2013-08-16 01:43

joj alaha mi kume ti mislis da si kul ne moj se glupirat ba ne mozes prejimenovat sarajevo
Domicilni.

#24

2013-08-16 05:45

Ko voli koridu bujrum niko im nebrani a vidi se po broju posjeta da nebrani ja cu ostati doslijedan sebi i svojim principima mada me danas cudno gledaju neki ljudi i vicu tobe jarabi jer sa svojih 46 godina slusam glasno muziku i to AC/DC sa njima sam i odrastao i kako ja stvaram nemir u okruzenju.Zao mi mene pa i tebe moj Fedza ali jbg kako nam je tako nam je nisu isti ti rekli dodzu divlji pa istjeraju pitome.Ipak Sarajevo je Sarajevo neka tako i ostane.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-08-16 09:16