Peticija protiv donosenja novog zakona za mlade vozace.


Gost

#1

2014-11-30 17:23

Ccc,strasno koliko kretenea ima u vladi
Stefan Djonko
Autor peticije

#2

2014-11-30 17:24

Bolje je ograničiti vožnju starijim osobama, koje mogu da naprave stravične nesreće.

Marko

#3

2014-11-30 17:45

Zasto ja kao savesan vozac da ispastam zbog nekog drugog nesavesnog vozaca...glupost obicna.


Gost

#4

2014-11-30 18:32

Nema razloga da mi ispastamo sbog drugih kretena. Sad jos trebam i drugi auto da kupujem, ma kakvi to , nema pojma.

Gost

#5

2014-11-30 19:20

Hocemo do bar 1.8

Gost

#6 1 Word : Mazda RX-8

2014-11-30 19:33

LajkLajkLajk


Gost

#7

2014-11-30 19:50

Svi da ispastaju zbog debila

Gost

#8

2014-11-30 19:54

Neka sve bude po starom. Zašto mi da ispastamo kad dečko koji je vozio nije ni imao dozvolu, tj.nije ni bio medju mladim vozačima? Tatinih sinova će uvek biti, i ovo će se uvek dešavati, šta god da zakon izriče.

Gost

#9

2014-11-30 20:55

Zakon je, blago receno, debilan, jer ne treba kompletna mladja populacija da ispasta zbog nekolicine razmazenih, nevaspitanih i bahatih omladinaca.

Gost

#10 Re:

2014-11-30 21:13

#3: Marko - upotpunosti si u pravu

ZAKS

#11

2014-11-30 22:46

''Vozači'' bez dozvole nisu vozači! To su tatini i mamini sinovi koji misle da mogu sve. Ovaj je izašao na ulicu bez dozvole i u alkoholisanom stanju.. O čemu pričati više?! 

Da li sam ja glup što plaćam 800€ za polaganje, izdvajam zadnje pare da bi poštovao zakon?! 

Dok neki bogataš vozi bez dozvole i bahati se..

Naravno da nisam glup.. Tačno znam šta radim, ali zakon kojeg želim da poštujem mi uzvraća na ovakav način.

PA HVALA VAM ZA TO MINISTRI!!

Dragan

#12

2014-11-30 22:57

MINISTRI sta sad ja trebam da uradim sa autom 110kw i koje mi je otac ostavio pre smrti, da ga prodam ili sta?NEMA TOG ZAKONA KOJI CE MI TO NAREDITI TAKO NESTO, NEMA TOG KOJI CE MI ZABRANITI DA UPRAVLJAM SA TIM AUTOM!Para za drugi auto nemam.Vidim kako ste manijaku zabranili da upravlja koji ni dozvolu nije imao!Izludice te pametan narod, lud opametiti nikad necete!


Gost

#13

2014-11-30 23:21

stvarno nije uredu, da vozaci do 21 godine budu ograniceni sta ce voziti, a ni da im se zabrani voznja od 23 do 6.
Misljenje pojedinca

#14

2014-11-30 23:48

Smatram da bi pametnije bilo obratiti paznju na kolicine konzumiranja alkohola kod mladih ljudi i ucvrstiti zakon o zabrani konzumiranja alkohola maloletnim licima. Isto tako sankcionisanje svih mladih vozaca nije resenje, oni koji odvajaju od usta da bi polozili vozacki ispit i cene svoje pravo na ucestvovanje u saobracaju kao sto i postuju zakon, a oni kojima roditelji odresuju ruke za sve (nazovimo ih "tatini sinovi") imaju i odresene ruke od strane drzave i mnogo vise krse zakone prvenstveno u saobracaju a drzava ne daje nikakve sankcije na racun takvih.


Gost

#15

2014-12-01 09:23

sta bi nama sad zabranili zbog nekih ludaka pijanih i bez dozvole...

Gost

#16

2014-12-01 10:31

Ovo je stvarno preterivanje. Sve se radi samo da drzava uzme pare. Sada svi treba da kupuu slabije automobile, a onda ce za te automobile da poskupi registracija...


Gost

#17

2014-12-01 11:47

Ovo je čista glupost, uredu je da probna dozvola bude 2 godine, stvarno su glupi ovi mladi vozači, ali ko ima para da kupuje novi auto da bi zadovoljio novi zakon.

Gost

#18

2014-12-01 12:44

Smatram da je novi zakon suvise glup i bemislen da nema potrebe da ga komentarisem uopste.

Gost

#19 :D

2014-12-01 13:19

Ovo za dozvole je uredu na 2 godine ali ovo za kubikazu ne vredi, i ovaj predlog im je dobar za 2 promila i bez dozvole ode auto...


Gost

#20

2014-12-01 13:26

Ne moze to tako
KIler

#21

2014-12-01 13:43

Necemo da ispastamo zbog tatinih sinova! Moji sad treba da prodaju auto i da kupe kantu jer se menja zakon, a pri tom nemamo para? Na sta ovo lici?! Nemaju moji, gospodjo, platu kao Vi pa da mogu sinu da prijuste nova kola, slaba, po propisu! Samo ste sacekali da se nesto desi da NAM uzmete pare iz dzepa!!!!!!


Gost

#22

2014-12-01 14:52

Ne moze to tako. Nije pravedno.

Gost

#23

2014-12-01 21:40

Ja licno mislim da je taj zakon nepotreban. Ako je neko resio da se ubije, ubice se i sa Ficom. Zbog nekih osoba koje nisu imale polozeno i bili su pijani, svi sad da voze auto do 1.4...
Boka

#24 Boban Zdravkovic

2014-12-01 21:43

Mislim da je ovaj zakon nepotreban zbog toga sto nisu krivi svi mladi vozaci zato sto je neko sleteo sa BMW-om jer je on mamin i tatin sin. Ako je neko glup, ili se pravi mangup, on ce da sleti i sa Ficom.


Gost

#25

2014-12-02 02:57

Nije stvar u ogranicavanju auta, niti produzetak probne dozvole. Ako je neko toliko bahat i bezobrazan da se toliko napije, i svesno sedne u kola da se "provoza" po gradu, klopa i ide kuci, uz glasnu muziku sa drustvom gde ga mora "poneti gas", taj to moze i sa slabim autom, ne mora da bude jak, ni skup. Novinari to preuvelicavaju i prave bauk od BMW AUDI i slicno.. KOnkretno poslednji slucaj Dunav, tom bmw nije cena ni pola od koje su novinari nafilovali. Sramno je sto je u nasoj zemlji tolika doza kompleksa, i zavisti, cak i u takvim situacijama. Danasnja kola malih kubikaza su sve sa turbo punjacima, i nimali nisu slaba i spora. Tako da, ovo je samo velika greska i nista pametno. Ovo se da resiti tako sto bi se alko kontrole postavljale ispred parkinga kafana, klubova, splavova, pristupi tim lokalima i okolnim ulicama. MOgao bi nas Beograd da se ugleda na grad Nis, koji vikendom ima alko test kontrolu takvu, da zatvore ceo krug gde se mora proci, i zaustavljaju svako vozilo i rade proveru.. jaca kontrola tih dana kada su "izlasci" a to se jako dobro zna, tu je facebook, koji ima od svake ove nove kafane i kluba profile i stranice koje javljalju, ponedeljak, utorak, petak, subota nedelja.. kad ko peva i gde svi idu.. zna se to, cak i oni koji ne izlaze znaju. Ovime se samo pravi bunt. I kaznjavaju ljudi koji nisu iz te branse. IMa ljudi koji vole vikendom kad su slobodni da se provozaju gradom, polako, i da uzivaju u gradu i voznji, imaju nizak auto, lepo sredjen, i mladi su. Zasto da ispastaju neke nove kazne i zakone, zbog onih koji silne pare bacaju na alkohol i ko zna sta jos? I svesno prave katastrove i zavijaju ljude i porodice u crno? ALkohol i narkotici prave ovo sve.