Иницијатива да књига "Чујте Срби"постане обавезна школска лектира


Gost

#1

2015-04-08 11:21

PETICIJU SAM PODPISAO IZ VISE RAZLOGA , UCE NAM U SKOLI DECU LAZNOJ ISTORIJI , SVE VISE SE PROMOVISU GEJEVI A NE TRADICIONALNE SRBSKE VREDNOSTI ,DA DECA VIDE DA SMO KO RATNICKI NAROD HRABRI ALI U MIRU BUDALE KAD DOZVOLJAVAMO DA NAS POLITICARI PLJACKAJU EVO VISE OD DVE DECENIJE .

Gost

#2

2015-04-08 12:30

Zbog postovanja prema liku Arcibalda Rajsa i njegove nesebicne ljubavi koju je imao prema nasem narodu. Kao i zbog pouke i vizionarske reci koje nosi sadrzaj teksta njegove knjige " Cujte Srbi"...
MANE

#3 Re:

2015-04-08 14:38

#1: -  

 


Gost

#4

2015-04-08 15:15

Pročitao sam knjigu Dr. Arčibalda Rajsa više puta. Prosto mi je neverovatno njegovo poznavanje nas samih. Naših mana i vrlina. Još više mi je neverovatno da se mi, znajući sve to, i dalje nemenjamo. Nije ni čudo što nam otadžbina i dalje propada, i što kao narod nestajemo. Mislim da bi u obaveznu lektiru takođe trebalo staviti knjigu Danka Popovića "Knjiga o Milutinu". I mnoge druge poučne i mudre knjige. Nebi li, na taj način, stvorili generacije koje će nas izvući iz ovog 'živog blata'.

Anonymous

#5

2015-04-08 16:09

I NAKON TOLIKO GODINA SRBI SE JOS UVEK NISU OPAMETILI IAKO JE ARCIBALD IZ JEDNOG TOTALNO OBJEKTIVNOG UGLA UKAZAO NA SVE MANE SRBA KOJE NAS PRATE VEKOVIMA

Gost

#6

2015-04-08 17:51

Pre sto godina jedan ;ovek je u[ao u umove Srba i savetovao ih.Sve što je tad napisano vredi i sad.

Gost

#7

2015-04-08 17:52

Potpisao sam zato sto se kod nas u Srbiji sve manje istice ono vredno i dobro u nasem narodu,Nadam se da ce moj potpis pomoci da mladji nesto vise nauce o nasoj istoriji i da se makar malo pocnu ceniti moralne vrednosti.

Gost

#8

2015-04-08 19:35

Ova je knjiga jednostavno odlicna.

Gost

#9

2015-04-08 20:02

Zato sto moj narod sve manje pamti a greske ponavlja. Zato sto treba da znamo kakvi smo i da pokolenjima ostavimo ono sto je Arcibald Rajs ostavio svima kao opomena za buducnost. Tuzno je da o njemu tako malo znamo a on nas je u najtezim trenutcima nase patnje stavio u svoje srce. Oduzimo se velikom prijatelju,neka deca znaju vise od nas. Apelujem da se njegova kuca na svaki nacin zastiti i pretvori u muzej. Hajde Srbi,braco,mozemo mi to. Pozdrav sa nadom za novi udjbenik.

Gost

#10

2015-04-08 20:51

vazno je, moramo se suociti sa svojim manama i postati bolji, to je neophodno da bi opstali kao narod i bili dostojni predaka. G. Rajs je bio objektivan i kompetentan, svako treba da procita i dobro se zamisli
Славица Јовановић новинар и књижевник

#11 Подржавам иницијативу

2015-04-09 08:06

 

 
 
 
Подржавам иницијативу да књига "Чујте Срби " постане обавезна школсkа лектира 
 
Генерал полиције др. Братислав Дикић посетио споменик др. Арчибалду Рајсу
 
Братислав Дикић, др Арчибалд Рајс, Чујте Срби
 
Генерал полиције др. Братислав Дикић посетио је споменик др. Арчибалду Рајсу у Мачванском Прњавору, не скривајући дubоко поштовање према ономе што је Арчибалд Рајс за Србе учинио . Том приликом истакао је да морамо чувати сећање на великог пријатеља Срба и увек изнова подсећати Србе  колико  драгоцене његове поруке и поуке  и да се могу мерити са онима које је   изговорио  Свети Сава : Само  Слога Србина  Спасава !  Такође  потписници ових редова је  предложио  да напише књигу  о настрадалим  Србима  од стране аустроугарске војске , на чему сада и радим  и у чему су ме подржали многи  књижевници првенствено Бранислав Бојић
Подсећања ради: у порти цркве у Мачванском Прњавору, налази се спомен -костурница, испред које се налази биста др. Арчибалда Рајса, почасног грађанина Прњавора, који је извјштавао о злочинима аустрогарске војске.
Др. Арчибалд Рајс је Оснивач прве државне полицијске школе у Србији и велики је пријатељ и познавалац Срба, који ће бити упамћен по риечима: – Чујте, Срби, чувајте се себе!
Истакао се као криминолог, радом на истраживању злочина над Србским становништвом у вријеме Првог светског рата. У Србији се иначе организује и Међународни научни скуп ,,Дани Арчибалда Рајса“.
 
Забежила: Славица Јовановић  новинар и књижевник 
 
На фотографији спомен костурница у Мачванском Прњавору о којој је писао др. Арчибалд Рајс 

Gost

#12

2015-04-09 11:19

Vreme je da pocne da se uci prava istorija i da nam se deca ne stide svog porekla,istorije i tradicije.

Gost

#13

2015-04-09 12:35

Чујте Срби, да је коим случајем одувјек била обавезна литература, сигуран сам да би све друкчије било. А. Рајс је био човјек кои нас је најбоље описао и оставио нам у аманет путоказ како треба да се понашамо и зато ово дјело треба да буде обавезна литература, да се довјека не понављамо. ЗАТО ДА ! ОБАВЕЗНО У ШКОЛЕ !


Gost

#14

2015-04-09 12:41

da deca imaju priliku da nauče kako nas je video iskreni i dobronamerni stranac, utemeljivač moderne policije, koji je bio srbin po opredeljenju...

Gost

#15

2015-04-09 17:52

MIslim da se to mora desiti...

Gost

#16 Jasmina

2015-04-09 18:42

Zasto nepostoji mogucnost potpisivanja onih koji nemaju email adresu? Ima onih koji bi rado potpisali, a ovim putem ne mogu zbog obaveznosti posedovanja iste...


Gost

#17

2015-04-09 19:23

Зато што књига описује Србе у правом светлу виђеном од странца који сагледава све мане и врлине СРБА...


Gost

#18

2015-04-09 23:04

Neko ko je nas tako dobro posmatrao i vodio hronologiju kroz prvi svetski rat, neko ko je se borio da se čuje Srpski glas, učinio je sve da se Srbima pomogne u velikom ratu

Gost

#19

2015-04-10 08:46

Jer nam kao narodu bolje ogledalo ne treba. Treba samo da jako uzmemo srcu njegove dobronamerne i visionarske reci, sugestije. Ako nas je neko dobro razumeo i ako nam mehr neko zeleo dobro, onda je to on.
Славица Јовановић новинар и књижевник

#20 Биста др. Арчибалда Рајса у Мачванском Прњавору поред спомен - костурнице

2015-04-10 13:11

 

Биста др. Арчибалда Рајса у Мачванском Прњавору поред спомен - костурнице убијених  жртви од стране аустроугарске војске  Фото : Славица Јовановић 

Славица Јовановић новинар и књижевник

#21 Споменик спаљеној деци у Мачванском Прњавору

2015-04-10 18:24

 

И ово је један од разлога због чега књига "Чујте Срби " треба да постане обавезна школска лектира

Споменик спаљеној деци у Мачванском Прњавору

Аутор фотографије :  Славица Јовановић 

Славица Јовановић новинар и књижевник

#22 Улаз у спомен костурницу у Мачванском Прњавору о чијим је жртвама писао др Арчибалд Рајс

2015-04-10 18:31

 

Улаз у спомен костурницу у Мачванском Прњавору о чијим је жртвама писао др  Арчибалд Рајс


Gost

#23

2015-04-10 19:15

Zato sto mi je ista misao pala na pamet pre 10 god

Gost

#24

2015-04-10 21:00

Radi spasenja srpskog naroda !!!
Славица Јовановић новинар и књижевник

#25 Биста др. Арчибалду Рајсу у Мачванском Прњавору поред спомен костурнице о чијим је жртвама писао !

2015-04-11 08:31

Биста др. Арчибалду Рајсу у Мачванском Прњавору поред спомен костурнице о чијим је жртвама писао !

 Аутор фотографије :Славица Јовановић