Peticija za uklanjanje "promo panela" sa kikindskog trga


Gost

#1

2015-05-22 15:43

cirkus kolorado


Gost

#2

2015-05-22 17:43

Ruzno izgleda i smeta..

Gost

#3

2015-05-22 19:22

zato sto je to ruglo trga

Gost

#4

2015-05-22 20:01

Zasto? Ovaj deo centra je vekovima na ovom mestu i tu su mnoga istorijska znamenja,mnoge stvari su zasticene, cak i ptice a sad ce postati istorijsko ruglo! Da li ste svesni da se od ovih limova ne vidi veliki procenat lepote grada? Mozda kada bi ljudi bili visoki 3 ipo metra, pa i onda da se razumemo trg ne sluzi za marketing. Odvratno, ne znam kako i kome je ovo u opste moglo da padne na pamet? Stidi se sam.
Kikindjanin

#5 Vekovima

2015-05-22 20:22

Zasto je Kikinda ovakva? Zato sto su kriminalci aminovani u ovoj varosici. Privredni kriminal cveta pod parolom-lopovska je drzava pa joj ne treba dati nista. Kikindjani ne razumeju da se za svaki profit mora platiti porez inace se krsi zakon. Veoma jednostavno. Upropastili su trg,slazem se. Aktivirao se veliki broj varosana protiv toga. Bravo. Sta cemo uraditi sa kaficima,diskotekama,picerijama,poslasticarnicama,buticima i jos mnogih koji ne kucaju fiskalne racune,imaju neprijavljene radnike,radnike bez sanitarnih knjizica??? Nista. Jer Kikindjanima to nije problem. Inspekcije planski ne diraju gore pomenute cak im i javljaju kada im dolaze inspektori. Necete ni u novinama procitati koji su to lokali iako su novinari redovni gosti istih. Varos je tu gde jeste zbog varosana. Kako mozete uzeti hranu od nekog ako nema sanitarnu? Da li je bolestan? Dajete tu hranu svom detetu??? Placate bez fiskalnog racuna? I posle vicete da su bitange a vi ih gajite. Probudite se malo i ne gledajte Pink.


Gost

#6

2015-05-22 20:41

Sta reci, opet neko uzeo proviziju. Bar da je uradjeno kvalitetno. Ili sa strane da su stavili jos koji pano kao sto neki vec postoje. Pre neki dan sam ih video reko nesto se za izlozbu se sprema. Ruglo i sramota za tako lep trg i setaliste. Daleko cemo dogurati sa nasim politicarima starim,novim,buducim. Bolje puteve i ulice da sredjuju a ne da smisljaju ovako ruzne panoe. Tacno se vidi da je neko odobrio radi provizije. Bar da je omladina pametna pa nocu sve da isara,pokrivi. Sto pre panoe skloniti.

Gost

#7

2015-05-22 21:10

Promo paneli nema šta da traže na tako prometnom mestu. To je pešačka zona i što manje prepreka to bolje. Treba li sada da pravimo slalom kada prolazimo, bilo to pojedinačno ili grupno, primer "korzo".

Gost

#8

2015-05-22 21:18

Jedino lepo što Kikinda ima je trg koji sad hoće da unakaze.

Gost

#9

2015-05-22 23:54

Ružno izgleda,mislio sam da je to samo privremeno.
kikindjanin

#10

2015-05-23 00:01

ako zelite mogu ja preko noci da ga eliminisem. pa neka mi pisu prijavu ako me nahvataju.


Gost

#11 Cagic

2015-05-23 06:48

 Izgleda odvratno, gubi se vizura i funkcija trga. Zaposleni u opstini bi trebalo malo da procitaju definicijutrga i da shvate da to nije vasariste, decije igraliste ili parking. Drugi problem koji je jos veci je krsenje zakona o urbanizmu. Obzirom da je autor kikindskog trga jos uvek ziv po zakonu se mora pitati za misljenje. Ne znam da li bi se slozio da mu neko nabija ovakve skalamerije, tramboline, prekraja zelene povrsine kako se kome svidja.


Gost

#12

2015-05-23 07:35

Ti paneli ruže trg,postavljeni su jer je neko od "moćnika" dobio lepe pare za to ...a obični ljudi nemaju zdravu vodu za piće!

Gost

#13

2015-05-23 08:28

Potpisao sam peticiju iz tog razloga jer ti paneli za promo nekih firmi ili vec cega,kvare ugled i lepotu jednog prelepog trga nase Lepe Kikinde. Cudi me da se Marija Terezija nije setila toga hahaha.
Yolli61

#14

2015-05-23 08:41

Malo je gradova koji mogu da se pohvale tako lepim centrom kao sto je nas...  Kom manijaku je palo na pamet da ga na ovaj nacin upropasti?????


Gost

#15

2015-05-23 08:44

Zbog toga sto me je to odmah iritiralo, smatram da je to besmislenost i ogorcena sam na vlast sto ne konsultuju strucnjake. Uzassssss, ...bahatost i neznanje haraju nasim gradom. Niko ne postuje nikoga, a nestrucnost hara . Razgovarajuci sa svojim kolegama, sa vajarima osetila sam zgrozenost nad ovim cinom.
Miroslava Adamovic dipl.ing. arh.

Gost

#16

2015-05-23 08:45

Ajde sad to lepo da nosite odatle!!!!!!

Gost

#17

2015-05-23 08:56

Trg, po kome je Kikinda poznata, sa ovim je pretvoren u ruglo. Autor projekta trga je predvideo mesta za reklamu koja su, još tada kada je postavljen, izgledala ''svetski''.Ova limarija? Nemam reči kojima bih opisao njihovo ''neuklapanje''.Autora prijaviti komunalnoj inspekciji,koja je veoma revnosna u očuvanju prvobitnog izgleda trga.

Gost

#18

2015-05-23 08:57

Ne znam sta bih rekla... Prosto ne mogu da verujem da postoji mozak koji je ovo smislio... Dovoljno ima oglasnih tabli na trgu i ljudi znaju za njih ako zele,odu pa pogledaju... Ovo je jako ruzno i ne potrebno....

Gost

#19

2015-05-23 09:36

Zato što verujem arhitektici iz Kikinde koja ne odobrava

Gost

#20

2015-05-23 10:27

Dok neko dete u igri ne skine skalp sa glave, nikome neće smetati, ili neki slepi građanin ove naše varošice ne razbije nos. Ne mogu da shvatim koliko je glupih, a takozvanih naprednih, ideja i mišljenja progurano kroz ovu našu opštinu da to prevazilazi granice normalnog. Ti panoi, ne znam čiji su, opštinski verovatno nisu jer opština nema para ni za mnogo potrebnije stvari, a kamoli za ovako kičaste panoe. Ima toliko praznih bilborda u gradu za reklamiranje a imali smo, ako se sećate i one lepe izložbene prostore kod ZOIL-a, i mislim još na par mesta na trgu ali su oni uklonjeni i na tim mestima su sad terase ugostiteljskih objekata. Nekome je lepo i funkcionalno smetalo, a ovi panoi, ruglo i kič, naivne i napredne umetnosti predstavljaju se kao umetničko delo. Pa ovo bi i bravar početnik bolje osmislio i napravio. Još ako uzmete u obzir da opština po kvadratu zauzetog prostora (za terasu ugostiteljskog objekta, izlaganje robe, postavljanje frižidera za piće uzima dnevno nešto više od 50.oo dinara, izračunajte koliko bi trebalo da košta reklamiranje na ovim panoima i ko će to moći da plati ili da se reklamira za "DŽ" jer mu se to može. Nemam rečii kojima bih opisao ovo stanje u našem gradiću. Nekada smo se ponosili našim firmama Tozom, Livnicom, Pikom, Primom, Hemikom, 25. majem, Hotel "Narvik" visoke "A" kategorije sa 5 zvezdica i Avala, koje su bile pojam u poslovanju i poznate širom evrope, pa i sveta, ali sada je došlo do promene u sistemu vrednosti, sada se ceni bahatost, idiotizam, istopolni brakovi itd. itd. , a sve najbrojano ostaće kao urušeni i zaštićeni spomenik kulture nekog vremena u kojem nam je svima bilo lepo i dobro.

 

debeli

#21 Re: slazem se

2015-05-23 10:34

#1: -  

 To mora da je neki izuzetno kreativan čovek smislio. Od takvih kreativnih kreacija me glava boli. Kreativno jebeno genijalno! Nego..... gde je onaj pesak na trgu hoću malo da se valjam grok grok!!!


Gost

#22

2015-05-23 10:52

Ovo je bas sranje,ugrozava ljude i ljudski rod.Sa tim reklamama mogu samo dupe da obrisem.

Gost

#23

2015-05-23 11:29

Пронаћи одговарајуће место за ове "промо-панеле" јер им тренутно није одговарајуће.

Gost

#24

2015-05-23 12:44

kojoj majmuncini je to palo na pamet

Gost

#25

2015-05-23 12:48

Sta te boli kurac!