Stop ubijanju cincila za krzno

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Stop ubijanju cincila za krzno


Gost

#1

2015-06-01 01:45

Zato sto je to ne civilizovano i ne primereno ubijanje zivotinja u 21.veku, zarad interesa sacice korimpiranih politicara,zivotinje se zive kolju i zivima se skida to jest dere im se krzno !Uzasna i ne dopustiva patnja i bol tih zivotinja !


Gost

#2

2015-06-01 06:33

Jadne zivotinjice nisu duzne da trpe ljudsku nehumanost!

Gost

#3

2015-06-01 06:44

Zato što sve životinje zaslužuju ljubav i život , neovisno o kojoj se vrsti radi. Ljudi trebaju prestati gledati na životinje kao da su stvari....

Gost

#4

2015-06-01 06:55

Evropa zatvara svoje farme krznasica,zasto bi Srbija skupljala smece i otpad evropskih zemalja.Od tog biznisa bice dobro samo pojedincima,sirotinja koja kolje i dere na njihovim farmama i dalje ce to ostati.Stop!

Gost

#5

2015-06-01 07:54

Neprihvatljivom i licemjernom se predstavlja cinjenica da se izmjene zakona o dobrobiti zivotinja vrse na stetu tih istih zivotinja. Umjesto da se zakon nadopunjava sa elementima koji ce poboljsati uslove bitisanja zivotinja, navedenim izmjenama se pokusavaju legalizovati interesi ekonomskih subjekata koji za cilj imaju eksploataciju zivotinja u svrhu pribavljanja sopstvene materijalne koristi, pri tom koristeci Zakon o zastiti zivotinja kao podlogu za svoje aktivnosti.

Gost

#6

2015-06-01 08:02

Monstrumi ljudski!zarad odvratnih bundi koje nose ženturače,ubijati životinje....zaista monstruozno!!

Gost

#7

2015-06-01 08:28

Stop ubijanu cincila zbog krzna!

Gost

#8

2015-06-01 09:02

Potpisujem ovu peticiju jer smatram da je nedopustivo prouzrokovati bilo kakav vid bola i patnje zivotinja.I oni su Bozija bica i imaju dusu i treba da ih cuvamo i volimo a ne da ih zlostavljamo. Krzno nam nije potrebno,i takve fabrike samo predstavljaju buduce logore.

Gost

#9

2015-06-01 09:08

huuuumanost


Gost

#10

2015-06-01 09:34

   Nosenje krzna podrzavam samo u ekstremno hladnim podrucjima planete. Ne podnosim ni samu pomisao da bi se neciji zivot ugasio zbog mondenskih nacela. Ko je taj ko nam daje za pravo da se na taj nacin ophodimo prema zivim bicima? Kad ce covjek shvatiti, da je ljudska vrsta samo jedna od vrsta na planeti? Kako mozemo nazvati vrstu koja jede drugu vrstu, dere tudju kozu da bi je nabacivao na vlastitu kozu, smatra da je savrsena u pogledu na druge? Za mene je to totalni idiotizam, svirepost i oholost! 

   Osudjujem sve ljude koji preko zivota druge vrste egzistiraju. Osudjujem sve ljude koji kupuju te proizvode. Zivotinje posjeduju emotivni, nervni, duhovni i sve ostale elemente kao covjek. Zakon Prirode nas svakodnevno upozorava koliko smo skrenuli s puta, ocito da nam slusni aparati ne rade najbolje. Zasto placemo nad sudbinom poplavljenih, zemljotresom unistenih, ratovima pregazenim??? Zar su nase emocije okrenute samo prema ljudskoj vrsti? Ne, ja ne placem samo za njima...Jer smatram da je to samo upozorenje! Placem za drugim zivim bicima, koja bi bila mnogo sretnija bez nase, odvratne vrste. 

   Da li pravoslavna Crkva podrzava ovaj prijedlog? Sta bi na sve to kazao Nikola Tesla? Zar ne mislite da bi u zemlju propao od stida? Sta bi kazali svi casni i posteni ljudi, koji su svoje postojanje opravdali i osvjetlili obraz Srbije? Zasto se svi trebamo stidit svog porijekla, samo zbog necijeg licnog interesa, nekolicine ljudi? Srbija, jedina zemlja ciji gradjani slave krsnu slavu! Koliko njih zna sta znaci krsna slava? Zasto u svijetu najmanji broj hendikepiranih ljudi ima ima bas u Srbiji? Zar niko to ne povezuje sa krsnom slavom, vjestackim odabirom zivotnog partnera? 

   Procitajte ovaj odgovor, koji sam dobila od Marijana Risticevica (namjerno izostavljen G-din) meni: "Ne razumete vi to. Danas je pas lutalica provalio u moj kokošinjac i podavio 35 koka nosilja. pre toga su drugi psi, koje razni ljubitelji životinja napuste, u dva navrata, podavili-.ubili 20 gusaka i 9 ovaca.

Kao neko ko uzgaja životinje imam i ljubimce dva psa i čak sedam mačaka koje su većinom kod mene došle zato što ih je neko napustio.
Ono što mene zanima je deo koji se odnosi na egzistenciju farmera uzgajivača krznašica,mora dozv Tu nemam nikakvu dilemu. To se oliti i mislim da će biti dozvoljeno. Ako imate 22 miliona evra godišnje da dotirate gubitak u toj delatnosti vi otkupite sve te životinje i starajte se o njimara.
Poz
Marijan"   
                   Kucno vaspitanje mi ne dozvoljava da kazem da covjek laze, ali cu kazat da ne govori istinu!!!
 
   Jedan pas, "lutalica", moze zadavit toliko kokoski koliko ce pojesti..Glad je u pitanju! Pas "lutalica" nema osobine covjeka: alavost, halapljivost, ne hrani oci vec stomak, nije ohol, ima emocije i sl. Sto se licno mene tice, ja cu prije nahranit gladnog psa na ulici nego dati tabletu spasa covjeku kao sto je doticni. Lanac ishrane je nastao prije nego sto smo se mi okotili. Zivotinja ubija jer je gladna, covjek zato jer je skot. 
 
   Ako ovaj prijedlog prodje, onda je Srbija dodirnula dno dna...Casnim i postenim gradjanima i, svim zivotinjama, zelim mnogo srece...Za ostatak me ne interesuje.
 
 
                                                                                                  Olivera Kelecevic
 
 

Gost

#11

2015-06-01 10:20

Dosta je vise izivljavanja nad zivotinjama!!! Cincile su predivne... Stop ubijanju!!!

Gost

#12 Re:

2015-06-01 11:13

#10: -  

 Bagva vadikalska ne zna za stid i sramotu, genetski lazovi i psihicki bolesnici ce ovaj zakon, gotovo sam siguran, progurati u skupstini i usvojiti, na zalost !


Gost

#13

2015-06-01 11:22

Nije sve u novcu, ima nešto i u moralu i čovječnosti

Gost

#14 Re:

2015-06-01 11:38

#13: -  

 Kod ovih nema- sigurno ! Ovih koji su lepili plakate Bulevav Vatka Mladica !


Gost

#15

2015-06-01 12:06

Zalosno je ubijati neduzne zivotinje da bi se neko prosetao u krznu,neka nose vjestacka krzna ako im se nose,ovo je tuzno jer sam gledala kako ih na najsvirepiji nacin ubijaju.U z a s n o

Gost

#16

2015-06-01 12:16

Potpisujem zato sto je dosta neduznih zrtava zarad novca u Srbiji...

Gost

#17

2015-06-01 12:29

Protiv ubijanja cincila za krzno.

Gost

#18

2015-06-01 12:59

Besmisleno mi je da se danas,u eri proizvodnje velikog broja vestackih materijala koji mogu biti zamena prorodnog krzna,zivotinje uzgajaju i lisavaju zivota zarad necijeg statusnog simbola ili bilo cega drugog(sto predstavljaju proizvodi od istog)

Gost

#19

2015-06-01 13:02

Stop!Ovo je strahota.Oduzimaju puno zivota da bi se netko hvalio....

Gost

#20

2015-06-01 13:03

Postoje i umjetni materijali...
Katarina

#21 dole krvavi profiteri

2015-06-01 13:29

Pravo na profit i luksuz  ne sme biti iznad prava na život bilo kog živog bića. Ko muči i ubija životinje opasan je i po ljudsko društvo.


Gost

#22

2015-06-01 13:46

Zato sto brutalnost nikako nije izgovor za prosperitet jedne drzave.
Olivera Kelecevic

#23 Re: dole krvavi profiteri

2015-06-01 13:58

#21: Katarina - dole krvavi profiteri 

   Katarina, hvala sto ste covjek!


Gost

#24

2015-06-01 15:08

Zato sto su zivotinje ziva bica kao i mi, zato sto osjecaju bol kao i mi, zato sto znaju da vole kao i mi! Tko nam daje pravo da mucimo zivotinje? Jer, kakav si prema zivotinjama, takav si i prema ljudima!

Gost

#25

2015-06-01 15:44

Zato sto sam eticki vegan.