SKUPLJANJE GLASOVA ZA STATUS RODITELJ-NEGOVATELJ

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SKUPLJANJE GLASOVA ZA STATUS RODITELJ-NEGOVATELJ


Anonymous

#1

2015-10-10 12:31

veoma teško živim, radim kao honorarac za jedn novinski list, noću pišem tekstove, danju se brinem o svom jako bolesnom sinu. a nisam jedina, bilo bi dobro da jesam a nisam ni najviše ugrožena ima mnogo gorih situacija od moje.

Gost

#2

2015-10-10 12:58

Treba pomoci porodicama da mogu dostojanstvenije da zive.

Gost

#3

2015-10-10 13:50

potpisujem zbog nemogucnosti da ostvarim svoja prava moj sin je 100 posto invalid i nema prava na pratioca i odlazak u banju preko socijalnog osiguranja

Gost

#4

2015-10-10 15:11

Majka sam troje dece,jedno od moje dece je dete sa posebnim potrebama

Gost

#5

2015-10-10 15:32

zato sto i ja imam dete sa cerebralnom paralizom

Gost

#6

2015-10-10 16:08

Vreme je da i samohrani roditelji mogu da postanu hranitelji mozda i svom unuku ili unuci

Gost

#7

2015-10-10 17:24

Zato što društvo treba da brine o porodici i pomogne joj da opstane što lakše i kvalitetnije.
Zato što čovek treba da se nadje čoveku u nevolji.

Zato što imam troje zdrave dece i na tome sam zahvalna i 

Zato što svako može da doživi sličnu situaciju i zato što je osnovna odlika ljudskih bića empatija i 

Zato śto je sramota da mora da se bori i moli i piše peticija za humanost ljubav i podršku 

I Zato što nam svima treba bolje i humanije društvo.


Gost

#8

2015-10-10 17:42

I ja sam majka deteta sa posebnim potrebama i podrzavam ovaj zakon

Gost

#9

2015-10-10 17:58

Roditelj, nacesce je to majka, vrlo cesto zbog problema u razvoju svog deteta mora da mu pruzi svu negu i ne moze da se nigde zaposli. Na ovaj nacin bi se pomoglo porodici koja kao svog clana ima dete sa posebnim potrebama.

Gost

#10

2015-10-10 18:21

Zato sto treba da bude tako,da se usvoji taj zakon Roditelj-negovatelj,da roditelji mogu da provode vreme sa svojom decom,jer ih niko drugi ne moze bolje negovati nego oni.

Gost

#11

2015-10-10 18:50

Moe dete je invalid 90%.Primam invalidnine za koja iznosi 90% invalidnine: 70% za Down Syndrom Langhon i 20% za vid na jednom oku20% I 30% na drugom oku, zelimo isti sastus kao hranitelji. Zelim da se posvetim svom detetu.Iznos invalidnine je 9600 a za taj novaac ne mozete iznajmiti nikoga ko bi vam cuvao dete. Vratite radni staz na 6235 godin staza i 55 godine starosti.Niko ne cuva kao majka.

Gost

#12

2015-10-10 19:12

Moj sin je poluslep i ima DOWN SiNDROM: Zavrsio je osnovnu skolu a nenza da se potpse, da racuna, a cita kratke recenice.
Za invalidninu od 9600 niko nece da ga pricuva.Da napomenem moja dijagnoza je sizofrenija rezdualis. Moja zena bi po sadasnjem zakonu trebala da radi 45 godina a nama je potrenbna. Izmenitezakon na onaj koji je vazio kad je ona stupala na posao 35-55.

Gost

#13

2015-10-10 19:29

Zato sto roditelj koji neguje bolesno dete fizicki ne moze da radi ali mora da se hrani, oblaci... on radi poslove medicinara, defektologa, pravnika, ucitelja.... i zasluzuje da zivi dostojanstveno i da bude u stanju da zadrzi svoje dete u porodici.

Gost

#14

2015-10-10 20:01

Zašto ste potpisali ovu peticiju? Zbog mog deteta i drugih porodica u istom položaju

Gost

#15

2015-10-10 20:15

Zato sto se brinem i cuvam sina koji boluje od misicne distrofije vec 25 god i mislim da zasluzujemo status roditelj negovatelj

Gost

#16

2015-10-10 21:49

Sta bi u ovoj nesrecnoj zemlji bilo sa ovom nesrecnom decom,da nema roditelja-glasnogovornika,roditelja-boraca? Srbijo-STIDI SE!!

Gost

#17

2015-10-10 21:58

I sama imam vec odraslog 25-godisnjka sa mentalnom sposobnosti cetiri-pet godisnjaka.
vera

#18 Re:

2015-10-11 01:46

#1: -  

 U svakom slucaju majka i deca moraju biti zasticena u bilo kom pogledu ! Deci koja su bolesna treba da su prva na listi za pomoc! Samohrana sam majka troje zdrave dece Bogu hvala.ali majkama sa bolesnom decom je najteze.Pomozimo im !!!! ♡


Gost

#19

2015-10-11 06:29

Imam dve zdrave i preslatke cerke koje sama podizem vec 10 god. i nije ni malo lako. Ne mogu ni da zamislim kako je tesko roditeljima koji imaju decu sa posebnim potrebama. Zelim da pomognem, makar na ovaj nacin.

Gost

#20

2015-10-11 13:53

Svaka osoba s invaliditetom ima pravo na dostojan život samim time zaslužuje ljudske uvijete i naravno financijska sredstva kako bi se omogućili ti isti uvjeti .

Gost

#21

2015-10-11 15:23

zato ston sam uvek na strani dece
Marija Protic

#22

2015-10-11 15:30

Ovo kaze Ustav ko i kako moze da predlozi zakon:

Pravo predlaganja zakona

Član 107

Pravo predlaganja zakona, drugih propisa i opštih akata imaju svaki narodni poslanik, Vlada, skupština autonomne pokrajine ili najmanje 30.000 birača.

Zaštitnik građana i Narodna banka Srbije imaju pravo predlaganja zakona iz svoje nadležnosti.

 

Cinjenica je da nijedan narodni poslanik igurno ovo nece predlozi jer ga to ne zanima. 

Postoji vec nacrt zakona o finansijskoj podrci porodici sa decom na sajtu Sase Jankovica.

kucajte na google Nacrt zakona o finansijskoj podrci porodici Sqsa jankovic. nece ovde da mi ga prihvati jer je dugacka rec. 

Ali nema nikakav nacrt zakona o izmeni zakona o radu i socijalnoj zastiti. i to je velika mana svega. 

Ako hocemo radni staz i platu jer radimo posao logopeda, defektologa, licnog pratioca, pedagoskog asistenta,...neko i fizioterpeuta, medicinske sestre, a ja sam postala i advokat....moramo najpre menjati zakon o radu i onda krenuti dalje u pricu za sve ono sto radimo bez prijave, plate , staza. Oatle trebamo poceti . A drzavi je ipak jeftinije da nas plati nego a zaposli av ovaj kadar, a nece cak ni to da uradi. Zato ja za pocetak planiram da tuzim ministarstvo prosvete jer nemam pedagoskog asistenta za dete. A posle ce doci i na red ministarstvo za RAD, ZAPOSLJAVANJE I SOCIJALNU POLITIKU ako treba jer ovo ministarstvo je osim ministarstva za socijalnu politiku, ujedno i ministarstvo za zaposljavanje i rad, pa me zanima sta cini i radi po tom pitanju. I ne zelim da vise roitelje dece sa invaliitetom tretira kao socijalne slucajeve, vec da zaposljava. Ako vec nisu kreativni da pisu zakone, neka samo za pocetak urade Copy paste iz Hrvatske, a onda idemo dalje. I po meni ovaj zakon treba da stimulise zaposljavanje roditelja dece sa invaliditetom, a kasnije i samih osoba sa invaliditetom, a ne da nas stavljaju u kategoriju socijalnih slucajeva. 

Marija Protic


Gost

#23

2015-10-11 15:39

Jer sam svesna koliko je tim ljudima potrebno razumevanje!

Gost

#24

2015-10-11 16:15

Zato što je većina roditelja u takvoj poziciji i zaslužuju pomoć

Gost

#25

2015-10-11 16:50

i sama sam samohrani roditelj dva decaka zivim od minimalca ,podstanar,sklapam kraj sa krajem.pomoc od drzave nikakav sramota