Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#101

2015-10-29 14:42

Peticiju sam potpisala kao majka deteta koje ide u skolu ,i ne znam kako bih reagovala da mu se bilo sta desi ,jer za svoje dete bih I na robiju ako treba!

Gost

#102

2015-10-29 14:44

Zgrozena dam postupcima prvenstveno nastavnika i direktorke te skole a onda i toj deci tj romima kojima uopste ne treba da se ublazuje ime jer su oni pravi cigani sto se vidi i da im prilici.Da sam ja bila na mestu tog decaka ne bih ni dolazila u skolu a ne znam ni sto su ga uopste roditelji pustali kad vide da im dete dobija batine i da prete i njemu i roditeljima ali svakako verovatno su uradili sve sto su mogli. A ti nastavnici koji su i dalje u toj skoli i rade i pritom nisu kaznjeni bih ukinula licencu i zabranila bilo kakav rad u skoli neka sa takvim ponasanjem ciste neciji toalet ili ulice jer za bolje i nisu. Neka neko zlostavlja njihovu decu pa da vide kakav je osecaj. Pritom i ne znam gde je tim nastavnicima savest da mogu da negiraju da su pokojnog Aleksu svi redom tukli. Zgrozeno je blaga rec za ono sto ja osecam ali ipak je ovo Srbija. Zaslepljeni nekom slikom kako idemo na bolje,kakve su to lazi? Zasto ministar prosvete nije reagovao a cekaj kad razmislim i sto bi se mucii da nekome pomogne kad moze da sedi kuci i prima platu 100 000 evra. Eto to je Srbija,posle se pitate sto svi mladi zele da odu odavde? Ma sto bi ostajali? Da trpe ovako nesto? UZas,omladino idite odavde sto pre mozete najiskreniji savet!! PODRZITE ALEKSIN ZAKON!!!!

Gost

#103

2015-10-29 14:45

Gledala sam emisiju i veći deo preplakala.Koliko deca mogu biti surova,tuga jedna.I ja sam majka dečaka, znam sta su osećanja prema detetu.Ne bih volela ikome više ovako nešto da se desi.

Gost

#104

2015-10-29 14:45

Zato sto se jos uvek nadam da ce Srbija, jednog dana, biti sigurna drzava za nasu decu.

Gost

#105

2015-10-29 14:46

Šta se potpisuje? Da li je predlog zakona javno dostupan? Ako jeste, može li neko da odgovori linkom na isti. Hvala unapred


Gost

#106

2015-10-29 14:48

Srbija treba da ima zakon koji će, ako ne potpuno, a ono delimično da spreči nasilje.

Gost

#107

2015-10-29 14:49

Deca ne smeju medjusobno da se maltretiraju već da pomažu jedni drugima i budu uvek tu jedni za druge, i u dobru i u zlu...

Gost

#108

2015-10-29 14:50

Zato sto je strasno sve to sto se radi deci i sto se nekako moraju zastiti!

Gost

#109

2015-10-29 14:52

Potpisala bez razmisljanja... Krivo mi je samo sto ovako nesto strasno mora da se dogodi da bi mnogi progledali.... Mene jos interesuje sta (citaj koliko novca) skole i od koga dobijaju da "neko" ima ovakve povlasnice kao ovi maloletni delikventi zbog kojih se ovo dete ubilo.... mnogo ovo smrdi... a to sam osetila dok je moje dete imalo slicnih problema....to bi trebalo istraziti...


Gost

#110

2015-10-29 14:57

Svako nasilje treba prekinuti, pogotovo nasilje nad decom, porodicom......Zakon mora imati jasno definisane mere!!!

Gost

#111

2015-10-29 14:59

Treba da zastitimo decu i ne dozvolimo da se ovakvo nesto ikada vise ponovi.

Gost

#112

2015-10-29 15:03

Aleksa, na žalost nije jedini. Dečiji sam frizer, i obožavam ih. Pričam sa njima i čujem svašta. Jedan dečak je od prvog razreda imao problem od strane drugog dečaka. Žalio se roditeljima ali su oni mislili " ma to su dečija posla". Svakih par meseci je šišam sam sebi šiške ili brojao, i tada nije išao u školu nedeljama,dok kosa ne poraste i ja ne spojim sa ostatkom dugačke kose. Poslednje što je uradio je i brijanje pola glave i OBRIJANE OBRVE! DOBIO JE BATINE OD TATE I TEK TADA JE PUKAO I SVE ISPRICAO! Majka je otišla u školu, nastavnici su sve znali,. Ali tom dečaku koji je maltretirao sve oko sebe,niko nije mogao ništa, čak ni njegovi roditelji koji su ga usvojili. Dečak koji se obrisao to više ne radi, ima 2 god, ali zahvaljujući roditeljima koji su ga upisali u drugu školu!

Gost

#113

2015-10-29 15:05

Iz razloga sto imam decu i saoaecam se sa roditeljima malog Alekse.
Takodje ni jedno dete ne zasluzuje torturu od strane profesora niti bilo lakvo maltretiranje od strane dece ,a delikventima nije mesto u skoli nego u istanovi koja ce ga prevaspitati

Gost

#114

2015-10-29 15:07

Zastitimo nasu decu od zla bilo koje vrste....

Gost

#115

2015-10-29 15:07

Ovakve stvari se moraju spreciti. Ko zna koliko ima slicnih ili istih slucajeva,a svi cute.Strasno!

Gost

#116

2015-10-29 15:09

Svako ko je gledao emisiju treba da se stavi na mestu majke kojoj je sin stradao od strane SKOLE! SVAKI RODITELJ TREBA DA SE ZAPITA KOLIKO I DA LI UOPSTE MOZEMO VEROVATI PROSVETNIM RADNICIMA I SKOLI KAO DRZAVNOJ INSTITUCIJI.Ovo sto je Aleksa doziveo je strasno!Nijedna majka ne bi zelela s om detetu!Zato podrzimo ALEKSIN ZAKON!!!

Gost

#117

2015-10-29 15:10

Zašto ste potpisali ovu peticiju?

Znam kako je biti drugaciji od skolskih drugova, silom prilika, iako nisam nikad pretrpela sto i Aleksa. Zbog finansijske situacije moje porodice bila sam izdvojena iz drustva, popreko su me gledali zbog mojih uspeha, a snishodljivo zbog mog izgleda i povucenosti, davali mi podrugljive nadimke... Nisu kapirali da sam se povlacila zbog njihovog ponasanja prema meni. Strasno je kako sitnice dovedu da se krv zavadi, kako se covek preko noci promeni da se okrene nasilju u porodici, i slicno, a deca, deca umeju biti izrazito zla, bez obzira na dob, i jos ako dozvolimo da ne vidimo stvari kao sto je nasilje dogodi se Aleksina prica. Nimalo u redu. PRAVDA ZA ALEKSU!!!

Gost

#118

2015-10-29 15:11

Dase prekine maltretiranje dece

Gost

#119

2015-10-29 15:15

Ne samo nastavnike, vec i roditelje agresivne dece treba kaznjavati, za zanemarivanje. Masovnija je pojava da skola ne moze da reaguje, jer nema saglasnost roditelja maloletnog delikventa...


Gost

#120

2015-10-29 15:16

Zato što sam i sama bila izložena nakoj vrsti nasilja u osnovnoj školi i niko nije reagovao pa sam prebačena u drugu školu. Radim u školi i žao mi je što društvo nije sprečilo da se ovo desi malom Aleksi.

Gost

#121

2015-10-29 15:17

I ja imam dete.

Gost

#122

2015-10-29 15:18

Jer svi smo Mi, vise, manje dozi ljavali,nasilje po skolama od skolskih prosvetnih radnika i dece.Jac uvek tuku slabije ,koji nazalost ,ceso ima tragican ishod.U moje vreme su ucitelji,nastavnici, bili prestrogi cesto su ispoljavalli svoj bes,nad mirnom decom.Izgovor im je bio usadjivanje znanja.Dakle pogresan metod.To bezobraznija deca videla i radili su isto sto i ucitelji i nastavnicj.Tukli su slabije.Danas su deca preuzela kontrolu po skolama,maltretirajuci sve koji se ne znaju braniti.STOP NASILJU PO SKOLAMA.. ZA SVAKI UDARAC ,GURANJE,NEKA SE UVEDE STROGA KAZNA.NE CEKAJUCI, DA NEKO NEKOG UBIJE..ONDA JE KASNO ZA ZRTVU.,TERORA.SVE JE DOBRO KADA SE NA VREME SPRECI ZLO!

Gost

#123

2015-10-29 15:20

Sramno i bedno je to sto decu ne stitite zakonom! Kakvi Romi,kakve mamine kcerke i tatini sinovi?! To ako je neko iz bogate porodice ili ako spada u nekakvu manjinu nema nikakvog osnova ni prava da zlostavlja jadno dete i to mesecima!!!! Drugo sve saucesnike pocevsi od direktorke skole,nastavnica,in onog skolskog policajca PODHITNO SMENITI I UDARITI IM DOZIVOTNU ZABRANU BAVLJENJEM NJIHOVIM PROFESIJAMA!!!!!! OVI MALOLETNI ZLOSTAVLJACI DA ODG.! LAKO JE SE VADITI NA GODINE!!!! NIKO NEMA PRAVA DA ODUZME ZIVOT JEDNOM DETETU,MAJKU IM JBM!!!!!! ALEXINIM RODITELJIMA BRAVO ZA HRABROST!

Gost

#124

2015-10-29 15:21

Deca moraju da rastu i obrazuju se bez vršnjačkog nasilja!!!!

Gost

#125

2015-10-29 15:26

Ne smemo tolerisati nasilje bilo kakve vrste narocito medju decom i omladinom. To su "samo" deca ali raspustena, nevaspitana, bez trunke osecaja, morala i zajednistva, nasilna, divlja...i treba da odgovaraju i budu kaznjena za svoje postupke.