Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#226

2015-10-29 17:18

Treba spreciti i kazniti ako se dogodi svaku vrstu nasilja!

Gost

#227

2015-10-29 17:19

Sta reci,a ne plakati dok potpisujemo ovakve stvari,,,Aleksa se ne moze vratiti,nazalost...ali moze se pomoci drugoj deci da ne osete na svojoj kozi nasilje od strane svojih vrsnjaka! mislim da kao roditelj imam tu obavezu,a i pravo. Hvala vam

Gost

#228

2015-10-29 17:19

Zato sto razumem problem i nemoc roditelja bez pomoci institucija. I sama sam kao roditelj bila na kratko u slucnoj sutuacuji. Nisam pomiljive prirode, imam autoritet u okruzenju ali sam shvatila koliko sam bespomocna. Neopisivi Strah sam osetila kada sam shvatila da dete nasilnik savrseno manipulise roditeljima i nastavnicima a imao je tad svega 11 godina. Ranije steceni poverenje je svesno koristio za manipulicuju i me je porazilo. Ne mozete optuziti dete od 11 god da tako savrseno glumi i vodi svoju opasnu igru a da vam poveruju. Srecom je sve stalo jer sam podigla skolu na noge i trubila na sva zvona pretila pravila galamu...svasta, da bih sve njih dozvala pameti jer su svi bili uspavani. Imala sam srecu da su i roditelji nasilnika hteli da me se otresu od neprijatnosti pa su uticali na njega. Ili se bar nadam da je tako.

Gost

#229

2015-10-29 17:19

OVO JE ZA MOJU DECU!!!

Gost

#230

2015-10-29 17:21

Potpisao sam peticiju jer sam ogorcen neodgovornim ponasanjem svih onih koji su bili nadlezni i duzni da pomognu decaku a sedeli su skrstenih ruku, a sto je najgore i dalje su na istim funkcijama.. da je drzave svi bi bili iza resetaka... sramota... Aleksa nek ti je vecna slava!

Gost

#231

2015-10-29 17:21

Prosvetni sam radnik, ali i majka troje dece. Podržavam zakon koji će bolje urediti prava i odgovornosti kada je nasilje nad decom u pitanju.
Saosećam sa porodicom i stid me postupaka mojih kolega.


Gost

#232

2015-10-29 17:22

Zastititi decu u najosetljivijem periodu odrastanja od psihickog i fizickog maltretiranja!

Gost

#233

2015-10-29 17:23

Svaki normalan čovek je proitiv bilo kojeg načina zlostavljanja kako ljudi tako i životinja.... da je pravde, kazne bi bile najstrožije !

Gost

#234

2015-10-29 17:24

Zato sto sistem ove drzave ne stiti normalne.

Gost

#235

2015-10-29 17:25

Radim u skoli i imam sina 14 g.

Gost

#236

2015-10-29 17:26

Zastitimo decu u najosetljivijem periodu odrastanja od psihickog i fizickog maltretiranja!Pomozimo im da odrasti srecni i sigurni u sebe ..

Gost

#237

2015-10-29 17:26

Zato sto su i moja deca prolazila kroz slicne situacije u osnovnoj skoli gde su maltretiranje imala od nastavnika skole. Jednom mora i za njih da postoji zakon!

Gost

#238

2015-10-29 17:26

Zato što sam protiv svakog nasilja, a posebno kada su deca u pitanju, imam i ja troje, i ne bih želela da se to desi mojoj deci, i zbog toga što želim da se raširi svest o vršnjackom nasilju, koje nažalost postaje sve češća pojava

Gost

#239

2015-10-29 17:27

Dosta nasilja onih koji su iz raznih razloga zaštićeni.Ispravno bi bilo da svi zaposleni u Aleksinoj školi dobiju otkaze i zabranu da se doživotno bave svojom profesijom.

Gost

#240

2015-10-29 17:28

Za svu decu ovog sveta, za nasu buducnost. Majka cetvoro dece :D <3

Gost

#241

2015-10-29 17:28

Kaznjavati i to najstroze i decu nasilnike i njihove roditelje i profesore! U sta ce da izraste kad je kao dete nasilnik?!


Gost

#242

2015-10-29 17:28

Ja znam šta bi radio!
Srbijo stidi se!

Gost

#243

2015-10-29 17:31

I mog sina diraju njegovi vrsnjaci , vec neznam sta da radim , vec 5 godina traje I bas niko ne radi nista , treba obrisati deciju pravo!! jer niko ne moze kasniti njih ja imam troje decu I oni su mi najveci blago!

Gost

#244

2015-10-29 17:31

DAJTE KO UME I MOZE PETICIJU PROTIV NASTAVNIKA KOJI SU I DALJE NASTAVNICI U ISTOJ SKOLI I PONASAJU KAO DA NISTA NIJE BILO.

Gost

#245

2015-10-29 17:32

Dosta je bilo! Vrsnjackog,a i drugog,nasilja koje prolazi nekaznjeno! Treba kazniti i tu decu,a pre svega roditelje koji ne reaguju!

Gost

#246

2015-10-29 17:32

Zato sto sam Majka

Gost

#247

2015-10-29 17:34

Da se zastite sva deca jer je ovo strasno sta se desava i koje bezakonje vlada u zemlji.
Majka sam troje dece

Gost

#248 Re:

2015-10-29 17:35

#242: -  

 I JA ZNAM STA BI URADULA, ALI HAJDE PRVO DA VIDIMO GDE JE SVE PUTOVALA TADASNJA DIREKTORKA SKOLE NA TUDJ RACUNZA TO SIGURNO POSTOJE PODACI


Gost

#249

2015-10-29 17:35

Jadno dete je nastradalo nebrigom nas odraslih!Moje dete je takodje dozivljavalo torturu u skolu koju je od prvog dana podrzavala uciteljica.Uciteljicu je podrzavao kolektiv.Nisu pedagozi,oni su videli o cemu se radi ali je uciteljica mocnija,prisnija sa direktoricom pa su cutale.Jedna je savetovala drugu skolu hitno a druga da ce se sve to srediti samo da se ja,majka smirim!!! Moje dete joj nije odgovaralo jer je pametno.Nagradjivala je decu kada ga tuzakaju.Na fizickom samo on neradi fizicko iako najbolje u odeljenju igra fudbal!Povredjivala ga je na razne psihicke nacine..Prestao je na kraju i da pita za sta je kriv!Onoga dana kada su ga 4 "druga" iz razreda istukla a 3 devojcice i 1 decak gledali i navijali u strahu od mogucih posledica jer je samo ni celih 6 meseci proslo od saobracajne nesrece koju je imao kao pesak i prosao sa teskim telesnim povredam(2 frakture lobanje,72 h kriticna)nazvala sam direktoricu da joj kazem sta se desilo.Besno mi je ponudlia ultimatum!Ili da nam posalje socijalnu sluzbu ili da ga prebacimo u drugu skolu!!!Opet je krivo nase dete..Srela sam jednog roditelja koji mi je dao vetar u ledja rekavsi da ce njegovo dete potvrditi da je nase dete KRIVO I KADA NIJE KRIVO!!!!Resili smo BEZ BORBE da ga prebacimo u drugu skolu...Znamo ko bi pobedio.Direktorica je politicki aktivna.U novoj skoli je oko mesec dana,lepo se uklopio,deca se lepo druze,uciteljicom je prezadovoljan ali dugo cemo mu dokazivati da nije svugde isto "drustvo" kao u prethodnoj skoli,narocito NE uciteljica koja je trebala da savesno i odgovorno radi svoj posao.Sujetu ostavi kod kuce za komsije i robdinu.Inace sve je pocelo onog dana kada je ispravio uciteljicu koja je rekla " secu", umesto seku!!!!!
Od tog dana krenuo je nas pakao.I suprug i ja osecamo tugu jer nismo preduzeli nista da se takav "pedagog" kazni.Cela prica je mnogo ruznija ali ovo je tek da se zna.Inace nase dete je dobar matematicar,engleski sve pohvale izgovor,spelovanje takodje i ostali predmeti,aktivnosti tipa fudbal..Ma dete koje voli da se dokazuje i da bude dobar u svemu sto radi.U prethodna 3 dana dobio je tri petice iz matematike.Samo on uspeo tacno da uradi zadatak....
Osecam jaku potrebu da ispravim na neki nacin bar nepravdu i prema svom detetu jer nista nismo ucinili!Slicne situacije kao i malom Aleksi i nasem detetu su se desavale..


Gost

#250

2015-10-29 17:38

Zato što je nasilja sve više,i treba nešto preduzeti...