ZAKONOM ZABRANITI GMO

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAKONOM ZABRANITI GMO


Gost

#1

2011-06-11 16:05

Ako nasa vlada ne izglasa takav zakon da se to zlo ne siri Srbijom mi smo gotovi sto zapadne sile i hoce da nas truju i da nam generacije budu mutanti ko i oni sad !!!

Gost

#2

2011-06-11 16:18

Samo napred!
РОЗ
Gost

#3 НЕ ДОЗВОЛИМО ДА НАС ИСТРЕБЕ КАО КАКАВ КОРОВ ИЛИ ПАК ПОТРУЈУ КАО ПАЦОВЕ!!!

2011-06-11 18:52

   Мислим да је сувишан било какав коментар кад докази и испитиванја говоре сами за себе,али пусте паре фотељашима миле не мисле они на себе,своју породицу,потомке...како ли ће тек на овај јадан и измучени народ.Све нам затроваше,ваздух,храну,воду и онда се чуде окле толико болесних од рака-тумора и осталих ретких или мање ретких болести.
    Жалосно је кад помислим на моје дете и питам се шта ме чека,Богу се молим да га сачува од свега овога што нас чека-отрова.И онда се питамо зашто су некада стари били здрави и доживели дубоку старост а сада ко претекне 60 и још здрав (не рачунајући оне болести које носе године) може скакат од среће.Они су првенствено имали здраву храну ма шта (масно) и колико (калорија) појели знали су да је здраво без обзира,ми сад као пазимо како се хранимо...!!!

ЗАПАД СЕ ОПАСНО НАВРЗАО НА НАС АЛИ МИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРЕДАМО БЕЗ БОРБЕ!!!


Gost

#4

2011-06-11 19:30

Само 54, ауууууу

Gost

#5

2011-06-11 21:19

ide polako na gore... samo napred

Gost

#6

2011-06-11 21:58

Pod hitno je potrebno zabraniti uvoz genetske modifikovane semenske robe kao i genetski modifikovanu hranu u Srbiji i to iz više razloga:
a) zaštita zdravlja stanovništva Srbije
b) zaštita poljoprivrede i čitave industrije Srbije
c) proširenje zabrane uvoza i proizvodnje GMO hrane na čitavu Evropu.

Gost

#7

2011-06-11 22:23

Ovo je veoma bitno za sadasnju i buduce generacije. Potvrdjena je stetnost GMO hrane i to je cinjenica. Zadnjih godina licno sam istrazivao i citao razlicite informacije o uticaju na ljudski organizam. Od pocetka sam se potpuno okrenuo prema konzumiranju organski zdrave hrane, izbacivanju MSG (monosodium glutamate) i GMO vestackih zasladjivaca kao (high fructose corn syrup). Razlika koju osetim, zdravstveno na sebi, je ogromna u svakom pogledu. Veoma je bitno da se Srbija zastiti i zabrani GMO. Ovo donosti samo finansijski profit, andjelima pakla (kako ih ja nazivam), kompaniji Monsanto, a unistava domaceg proizvodjaca zdrave hrane. Konkretno znam da se sve veci i veci broj ljudi u Evropi i svetu vracaju na konzumiranju zdrave hrane i zbog toga Srbija trenutno ima veliku sansu za izvoz i plasman iste na trziste koje raste. Molim vas da ucinite sto je u vasoj moci pa i vise da se zabrani McFrankenstein hrana u Srbiji.

Gost

#8

2011-06-11 23:04

Naravno da sam za ovu peticiju!Ja dosta koristim soju,naročito proizvode od nje:mleko,jogurt,tofu,majonez,maslac...i naravno da me zanima od kakve soje se proizvode!

Gost

#9

2011-06-12 01:21

Hvala vam na hrabrosti sto se borite za pravo na zivot nas i nase dece.Odbranimo se od posasti.Neka nam je Gospod u pomoci da se odbranimo od tih sataninih slugu..od njihovih zlih umova zaista me jeza hvata...strasno..

Gost

#10

2011-06-12 03:16

Napred Zeleni Srbije. Treba nam zrela, istrajna i hrabra borba kakvu Vi vodite. Nikako ona ne sme biti šizofrena i destruktivna kakvu sam viđala kod drugih. Samo mudro!

Gost

#11

2011-06-12 07:41

Genetski modifikovana hrana je spora smrt. Stop GMO.

Gost

#12

2011-06-12 12:29

Problem sa GM biljkama nije samo u njihovom konzumiranju, vec i u njihovoj proizvodnji. Pesticidi koji se koriste za prskanje GM biljaka unistavaju sve biljke koje nisu genetski modifikovane i veoma su otrovni. Ako bi smo dozvolili proizvodnju GM biljaka unistili bi smo citav eko sistem.

Gost

#13

2011-06-12 18:11

Уместо генетски модификоване хране(Г.М.О.),из увоза,треба афирмисати и подстицати ОРГАНСКУ ПРОИЗВОДЊУ,као пут до ЗДРАВЕ ХРАНЕ.Увођењем СТАНДАРДИЗАЦИЈЕ у ПОЉОПРИВРЕДИ КОЈА ПОШТУЈЕ ПРИРОДУ,кроз СЕРТИФИКАЦИЈУ,долазимо до КВАЛИТЕТА производа.ХАСАП Систем(ХАЦЦП-ЦЦП-критичне-кризне контролне тачке) и ГМП/ГХП(добра произвођачка/хигијенска пракса),чине нераздвојне и комплементарне делове једне целине-управљања безбедношћу хране.То је велики пројекат који финансира Европска Унија а у општини Бољевац,код Зајечара,заједно партиципира и општина Кула(Бугарска).Па,нека је са СРЕЋОМ.Поздрав,свима.-С-


Gost

#14

2011-06-13 01:09

Srbija je zemlja fenomenalnih prirodnih potencijala.Srbija ne zasluzuje da joj je obradiva zemlja pokrivena korovom a da se hrani modifikovanom hranom cija je upotreba sa stetnim posledicama koje su nesagledeve...

Gost

#15

2011-06-13 09:19

Mnogo je loše. Alergije, imunitet, toksični efekti, mnogo strašno. Ima ih svuda. Čitala sam viršle, kobasice, paštete, ko zna i u zlatiborskim i drugim izmišljotinama (kao izvornim) šta sve ima. Zeleni napred, ostali STOP!!!

Gost

#16

2011-06-13 15:31

Treba što više ljudi da vidi ovu peticiju..svuda je postavljajte.. Svi će potpisati.. Ili pak izađimo na ulicu, da skupljamo potpise..

Gost

#17

2011-06-13 18:17

Nece oni meni podmetati krastavce sa nogama......:)))))

Gost

#18 Re:

2011-06-13 18:35

#16: -

potpisi su skupljani proslog vikenda u BG (11, 12 jun), a iduceg ce se skupljati u NS (18,19 jun)


Gost

#19

2011-06-13 19:28

Potpisi se sakupljaju svakog dana. Od danas po celoj Srbiji. www.zelenisrbije.org tweetter, fejs zeleni srbije, svuda nick.

Gost

#20

2011-06-13 22:42

Niko imalo normalan ne zeli da se igra sa svojim sutra!!!

Gost

#21

2011-06-14 17:58

Mi koji potpisujemo znamo mogucnosti Srbije u ishrani, ali politicari ocito ne. Interesuje ih samo novac od provizija
ZELENI SRBIJE- POKRET za Grad Nis

#22 Re: Re:

2011-06-14 20:24

#18: - Re:

potpisi ce se sakupljati ovg vikenda u Nisu (17, 18 jun), mozda zbog ocekivanog velikog interesovanja akcija se ponovi i naredne nedelje...


Gost

#23

2011-06-15 12:55

Niko normalan ne želi da jede takvu hranu.

Gost

#24

2011-06-15 20:36

Podrzavamo je u svakom pogledu, nestacemo sa planete ukoliko se nebudemo borili!!

Gost

#25

2011-06-15 22:38

U zdravom telu je zdrav duh!