plata iz budžeta za majke dece ometene u razvoju

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji plata iz budžeta za majke dece ometene u razvoju


Gost

#1

2016-02-26 14:22

Da bi roditelj mogao da se bribe o bolesnom detetu mora da bude nonstop s njim.Znaci ne moze da radi.E pa Srbijo...treba da pomognes da roditelj ima primanja !!!Redovna!
камарат

#2

2016-02-26 15:09

Ако држава не може,Мајке то раде из љубави и треба да се то респектује и да се помогну у тој муци коју само Мајке проживљавају уз своју децу.


Gost

#3 Irig

2016-02-26 15:44

Moje dete ima autizam.Dala sam otkaz 31.08. da bih ga svakodnevno vodila u skolu u Novi Sad.


Gost

#4

2016-02-26 16:33

Potpisala sam jer sam roditelj takvog deteta i zelim da nam se olaksa zivot bar na neki nacin.

Gost

#5

2016-02-26 16:49

Iz solidarnosti sa ženama koje su, ni krive ni dužne, nepravedno zapostavljene u društvu.

Gost

#6

2016-02-26 16:53

zato sto smatram da je u redu da majke koje nisu u mogucnosti da rade imaju bilo kakvu novcanu nadoknadu.Mada nikakav novac nemoze da nam zamjeni zdravlje nase dece........

Gost

#7

2016-02-26 17:21

Majke ne mogu da se zaposle zbog danonocne brige o detetu....Plata je u ovakvim slucajeva jedino resenje...

Gost

#8

2016-02-26 18:42

Puna podrska jos samo ovi arnauti i izrodi da se smiluju. Za gluposti daju grdne pare a za ono sto treba nece.
Roditelj

#9 Re:

2016-02-26 18:47

#1: -  

 


Gost

#10

2016-02-26 18:59

podrzavam vas u potpunosti. i ja imam istih problema.
EndziDragica

#11 EndziDragica

2016-02-26 19:48

Mama sam dvoje dece sa posebnim potrebama i znam koliki je teret na leđima majki posebno. Radim 25 godina i malo sam umorna od trčanja sa posla na preuzimanje brige o deci. Veliki je to teret i pomoć je neophodna. 


Gost

#12 Jasmina

2016-02-26 20:13

Zasto? Zato sto sam majka 15-to godisnje Sofije,koju volim vise od zivota svog.Zato sto je ona moje sunce,moja dusa,moje srce,moj zivot.Ne hoda samostalno,ne jede samostalno,rec koju izgoovara od 9 meseci mama i nijednu vise.Samo dise sama a majka mora svakodnevno na posao da bi joj pruzila negu sto kvalitetniju ,Zato sto dugujemo nasoj deci punu posvecenost.Zato sto je jedino nas briga kako nam je kad posle burne noci pune epi napada morate da odvedete dete da ga neko cuva.Zato sto su oni puni ljubavi i ocekuju isto od roditelja.Zato sto su to nasa Deca.


Gost

#13

2016-02-26 20:19

Zato sto sam majka jednog autisticnog decaka kome treba konstantna paznja i briga i zbog toga sam u nemogucnosti da radim pa zelim da ova peticija zazivi i konacno neko obrati paznju na nas.

Gost

#14

2016-02-26 20:24

I ja imam takav problem pa se slažem sa tim
Gaga

#15

2016-02-26 20:52

I ja imam jednog decaka koji bouje od epilepsije i cerebralne paralize. Samohrana sam majka,ne mogu da radim jer sam potrebna mome andjelu koji ne moze samostalno ni da jede,ni da pije... Mome mezimcu je  potrebna ljubav i paznja...  Zato potpisujem ovu peticiju i nadam se da ce neko u vladi napokon da cuje vapaje svih majki dece sa posebnim potrebama jer nam je zaista potrebna pomoc da obezbedimo nasoj deci bolji zivot!


Gost

#16

2016-02-26 20:53

Ja sam samohrana majka tesko i visestruko ometenog deteta koja ne moze da radi zbog 24casovne nege deteta-koje vec ima 20 godina, tako da spadam u grupu roditelja na koje se direktno odnosi ova peticija i mislim da je krajnje vreme da neko obrati paznju na nas polozaj i nase probleme i iskreno se nadam ce ova peticija konacno RESITI NASE PROBLEME!!!

Gost

#17

2016-02-26 21:06

Mislim da je krajnje vreme da drzava obrati paznju na polozaj dece invalida i njihovih roditelja koji ne mogu da rade zbog brige o njima a svi znamo kako se tesko zivi u Srbiji i kad si zdravi a koliko kostaju lekovi, vitamini, pregledi, prevoz, pelene, pomagala i ostale potrepstine koje socij. ne pokriva....za sve sto je potrebno.

Gost

#18

2016-02-26 21:12

Mislim da je krajnje vreme da drzava obrati paznju na probleme koje imaju porodice sa tesko ometenom decom i zbog koje obicno majka ne moze da radi..a svi znamo kao se inace tesko zivi u Srbiji, svaki drugi komentar i obrazlozenje je suvisan.

Gost

#19

2016-02-26 21:46

Majka sam deteta ometenog u razvoju i iz iskustva znam kolika sredstva su potrebna za odgajanje.
Majka nije u mogucnosti da se nigde zaposli jer neguje i brine o svom detetu a sredstva koja dobije od drzave su mizerno mala!

Anonymous

#20

2016-02-26 22:11

majka sam deteta koja je visestruko ometena u razvoju i mislim da nam je svaka pomoc dobrodosla u lecenju svih deca.


Gost

#21

2016-02-26 22:21

Kada ce u srbiji biti prioritet stvarni PROBLEMI ljudi..............svi imaju prednost i seksualno i verske organizacije, organizacije za zastitu zivotinja, biljaka i da ne nabrajam sta je sve prioritet od INVALIDA............od DECE KOJIMA JE POTREBNA NEGA 24 SATA I GDE JEDAN OD RODITELJA NE MOZE DA RADI.........da li ce ova peticija prom,eniti nesto>>>>>>>>>>>ISKRENO SE NADAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#22

2016-02-26 22:39

Majka sam decaka sa Down sindromom,svaki drugi komentar bi bio suvisan.Pozdrav i samo napred!

Gost

#23

2016-02-26 22:54

Imam slijepog sina koji je rođen u Zemunu 1983.g. gdje smo živjeli kao tročlana porodica 30 godina do 2013. godine. Teško je bilo ostvarivati bilo kakva prava i povlastice, jer na žalost vrijeme smo gubili na administrativne zavrzlame, umjesto da kvalitetno provodimo vrijeme sa svojom djecom kojoj je potrebno mnogo više nego ostaloj djeci. Potpuno podržavam ovu peticiju, jer su mi poznati problemi te vrste. Naše slijepo dijete nije nitko htio čuvati kad je bio mali, a niti jedan vrtić nije primao slijepu djecu. Naravno da sam bila s njim kod kuće bez posla i primanja. Živimo sada u Hrvatskoj, u Koprivnici gdje naš sin ima neusporedivo aktivniji društveni život u usporedbi sa Srbijom, ali je zato njegova tuđa njega i pomoć neusporediva sa Srbijom. Ona iznosi samo 350 kn, odnosno oko 45 evra ili oko 4 500 dinara. Prestrašno! Nadam se da će uskoro i ovdje biti ovakva peticija, jer su hitno potrebne promjene u tom smislu.

Gost

#24

2016-02-26 22:57

Potpisala sam zato sto i ja imam dete sa problemom(ometeno u razvoju) pa sam zbog toga sprecena da radim a troskovi su jako veliki za lecenje deteta,znaju svi oni koji nazalost imaju isti problem kao i ja.

Gost

#25

2016-02-26 23:41

Zato sto sam majka deteta ometenog u razvoju.