Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#1

2011-07-15 02:01

Zaista nema razloga da skolujemo nikog osim srpske dece!!! Crnogorci su hteli svoju drzavu,pa,eto im je!

Gost

#2

2011-07-20 21:57

Steta sto ovoga nije bilo kada sam ja studirao...

Gost

#3

2011-07-30 20:39

a kakve to tacno povlastice imaju crnogorski studenti?tj kakve uopste povlastice ima bilo koji student koji studira u Srbiji?

Gost

#4 Re:

2011-08-01 02:24

pa jbg, dom i menza nisu malo... mesecna rata kredita/stipendije pokriva zivot u domu, hranu u menzi i mesecnu markicu za prevoz u gspu... neka ostane tako i bice dobro... a crnogorci prolaze bolje uglavnom jer radi 'crnogorska veza', i sam znam nekoliko primera... a ima ih puno, puno... bosanaca i crnogoraca po domovima koliko hoces, i uglavnom se oni pitaju za sve...


Gost

#5

2011-08-03 12:20

TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!

Gost

#6

2011-08-04 00:56

Mislim da malo ko zna o ovome, inace bi bilo vise potpisa...

Gost

#7

2011-08-04 20:42

Crnogorci, mars u hrvatsku!!!

Gost

#8

2011-08-05 22:47

Da mogu to bih im uradio istog trenutka nakon odcepljenja.

Gost

#9

2011-08-08 02:00

Mislim da brojne manjinske grupe dobijaju i koriste neopravdane povlastice da bi se postigao privid demokratije i jednakosti. Mislim da te manjinske grupe (studenti iz crne gore, bosne, romi, izbeglice itd) zasluzuju povlastice koje ih stite od diskriminacije koja je karakteristicna za svaku od njih ponaosob, ali ne zasluzuju povlastice zbog kojih se mi ostali ostecujemo i koje nas unazadjuju (napomenucu, npr da na osnovu romske nacionalnosti i izbeglistva neki dobijaju pravo da se upisu na fakultet bez prijemnog ispita a kao budzetski studenti, sto je za mene skandalozno).
igalo

#10

2011-08-14 20:45

ako cemo tako onda ce vasi studenti koji zele da studiraju kod nas u Crnoj Gori morati da polazu test iz crnogorskog jezika


Gost

#11 Re:

2011-08-14 21:08

#1: - I ako sam za ali ipak treba misliti na nas koji smo bili protiv odvajanja....treba sad uz pomoc popisne liste o tome odlucivati..ona neka se trazi pa onda da se odlucuje...a ako to ne moze onda sta je tu je

 

 


Gost

#12 Re:

2011-08-14 21:21

#10: igalo -

i nas i ce polagati sepski jezik....


Gost

#13

2011-08-18 15:34

nek im djukanovic placa koj kkkkkkk mora da se odvaja od gradjana srbije kada su uvek bili protiv srbije!

Gost

#14

2011-08-18 23:22

svaki student strane drzave mora da placa skolarinu za strane drzavljane, a ne da se skoluje na budzetu, dobija dom itd, o trosku gradjana drzave. U koju to drzavu student iz srbije moze da ode a da ne plati punu cenu? Nasi gradjani placaju porez ovoj drzavi od kojih deo ide za finansiranje studenata, a na kraju dete onog koji placa porez, 'izvisi' zbog stranih drzavljana koji se ne tretiraju kao takvi iz meni nepoznatih razloga. To samo ima u drzavi Srbiji!!

Gost

#15

2011-08-18 23:24

новац за школарину и школство требе да троше деца чији родитељи плаћају порез у Србији. Држављани Црне Горе треба да се изједначе у плаћању са свим осталим страним држављанима.

Gost

#16

2011-08-20 07:51

Jos da ovaj moj glas necemu vredi... al' hajde.

Gost

#17

2011-08-23 20:09

Napokon da skinemo omcu sa vrata i da srpska deca mogu da zauzmu mesto u obrazovanju koje im pripada!
bole

#18 Re:

2011-08-23 20:13

#10: igalo -

Hahahahahaha... vi bezite od siptara u crnoj gori kod nas. Licno mi je to jedan crnogorac rekao dok sam studirao ekonomiju, kaze: Mi dolazimo ovde jer su tamo siptari... Znaci vi bezite odande iz raznoraznih razloga, a mi kao hocemo u crnu goru da studiramo ? Druze, pa mi vise i ne govorimo istim jezikom, ja crnogorski ne razumem, nisam ucio u skoli, ali znam latinski, pa cemo se lepo sporazumeti...


Gost

#19

2011-08-26 03:51

Crna Gora je odavno zasebna drzava.To sto su (jos uvek) na visokim polozajima svuda u Srbiji gradjani druge drzave ne menja stvar.Losa navika i praksa iz proslosti mora da se menja inace ce Srbija i dalje biti kolonija Crne Gore.Povlastice mogu da imaju samo srpski studenti kao i gradjani Srbije ne samo u slucaju studija vec i zaposljavanja.Svaka normalna vlast prvenstveno brine o svom narodu a s obzirom da nismo jedan te isti narod(mada se paraziti trude da to dokazu kako bi i dalje "krpeljisali" Srbiju)jasno je sta treba ubuduce ciniti. Ne mrzim nikoga ali moju otadzbinu i narod volim najvise i iznad svega i iznad svega me zanima samo buducnost Srba i srpske dece (naravno, i ostalih lojalnih gradjana Srbije).

Gost

#20 Re:

2011-08-26 04:02

#10: igalo -

Sto da ne!?Nadam se da ce i vasi studenti polagati u tom slucaju,osim obavezne skolarine za strane drzavljane, test iz srpskog jezika,na cirilici kao sluzbenom pismu ove drzave! Potpuno se slazema sa Vama i imate pravo da organizujete skolstvo i sprovodite zakone u Vasoj drzavi kako vam odgovara i u skladu sa vasim interesima! Ako se neko odluci da upise studije u Crnoj Gori morace da se povinuje vasim pravilima.


Gost

#21 Re:

2011-08-26 04:07

#14: -

Da li je i za ocekivati nesto drugo kada su,osim za studije, skoro sva rukovodeca mesta u Srbiji (pa i politicke funkcije) jos od drugog svetskog rata "rezervisane" za kadrove iz Crne Gore ? Da li je potrebno nabrajati???? Dosta je bilo farse,cinjenica je da smo kolonija " Obale Lozovace" ,odavno, samo sto to nije uputno pricati. Srecom, sada su druga drzava pa ima nade ako se dozovemo pameti.

slovuk

#22 Re:

2011-08-26 22:50

#3: -

Imaju pravo da budu na budzetu Rep.Srbije pre svega...nasi gradjani koji studiraju u CG to nemaju.


Gost

#23

2011-08-27 11:02

Nemam nista protiv drugih naroda i nacionalnosti. Imama puno drugara iz Cg, tamo letujem , ovo je pitanje prava i uvodjenja nekih ogranicenja. strani drzavljanin placa i trebalo bi da placa po drugacijem rezimu neko domaci student. I naravno, da nema pravo na dom, i sl, jer samim tim sto je strani drzavljanin studira automatski privatno, nema povlastica. A to je visestruko korisno- nek fakultet tako puni svoj budzet, umesto na domacoj raji, i vise mesta u domovima, veci fond za kredite nasih studenata. Ova zemlja je zaista neverovatna, umesto da nasim mladima izadje u susret...

srb

#24 Re: ma koji nasi studenti u crnoj gori...alo bre

2011-08-28 15:50


Gost

#25

2011-08-28 23:48

Svi navodi autora su korektni, logični i pošteni!