Опозив Муамера Зукорлића

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Опозив Муамера Зукорлића


Gost

#1

2016-06-30 08:50

Nedopustivo je da se, zbog sitne politicke koristi, upropascuju nauka i obrazovanje u Srbiji. Za jednog od celnih ljudi u ovoj oblasti postavljaju muftiju kome je glavni cilj da dobije akreditaciju za svoj nepriznati "univerzitet". To cudi cak i od vlasti u kojoj nekolicina predstavnika ima lazne ili sumnjive diplome.

Gost

#2

2016-06-30 10:27

Не смета ми Бошњак на овом месту (што ће он, сигурно, потегнути као аргумент), али не могу да се не стим Доситеја и његовог вапаја: "Књига браћо...". Једнако би ми сметало да је на место председника Одбора за образовање, науку, технолошки развој и информатичко друштво Скупштине Републике Србије постављен Анфилохије Радовић. Код толико људи који заиста живе за образовање и науку ми такву дужност поверавамо задртом верском вођи...


Gost

#3

2016-06-30 11:19

Naucnici Srbije, koji ostvaruju izvanredne svetske rezultate, zasluzuju da budu postovani i tretirani shodno ostvarenom renomeu! Shodno tome, na ovako uticajnu poziciju u Skupstini Srbije, koja je formirana glasovima svih gradjana, pa i naucnih radnika, potrebno je da dodje osoba koja ce biti prepoznatljiva i verifikovana u naucnim i obrazovnim krugovima! Rasna, verska ili kakva god druga orijentacija je irelevantna-naucna i obrazovna kompetetntnost treba da bude jedini kriterijum!


Gost

#4

2016-06-30 11:34

Zato sto smatram da doticni niti je kompetentan niti kvalitetan za obavljanje date funkcije, On sa naukom nema ama bas nikakvih dodirnih tacaka. I pri tome je po svemu sudeci u sukobu interesa, a pri tome je i na prvoj sednici bio da se predlog o sukobu ne razmatra. Pametnome dovoljno.

Gost

#5

2016-06-30 11:53

Иако не живим у Србији него у Р.Српској мишљења сам да је именовање понижење српског народа.

Gost

#6

2016-06-30 12:21

štetna je za obrazovanje

Gost

#7

2016-06-30 12:48

Zato što nije kompetentan za obavljanje ovakvog posla. Sve vezano za nauku u Srbiji postaje potpuno apsurdno i besmisleno sa političkog stanovišta, a ovo je samo još jedan u nizu pogrešnih odluka. Takođe, Srbija je sekularna država, a nešto mi se ne čini da će dotični poštovati sekularnost. (Razume se, ovo nema veze ni sa čim više osim sa napisanim i podjednako bih smatrala pogrešnim da je na tom mestu završio neki episkop, patrijarh itd.) Nauka u Srbiji sve više propada, vreme je da se stane tome na kraj, umesto da se sunovrat produbljuje.


Gost

#8

2016-06-30 12:48

Zato sto pekaru nije mesto u operacionoj sali

Gost

#9

2016-06-30 12:55

Мислим да није компетентан за ову функцију.


Gost

#10

2016-06-30 12:59

Zato sto religiji, pre svega kao jednoj anti-naucnoj kategoriji nije mesto u odboru za nauku. Potom, religiji NIJE MESTO U DRZAVNOJ INSTITUCIJI.

Gost

#11

2016-06-30 13:26

Ne pristajem na ovu sramotu!!!

Gost

#12

2016-06-30 14:33

Popovi i nauka, čist oksimoron...

Gost

#13

2016-06-30 15:21

Zato što se slažem sa navedenim razlozima!

Gost

#14

2016-06-30 15:22

Potpisala sam zato sto na celu odbora za prosvetu, nauku itd., ne treba da bude niko verski opredeljen, bio on imam,

biskup, papa, patrijarh....(ne snalazim se najbolje u svim tim titulama raznih religija) Ostavimo prosvetu i nauku sekularnom drustvu, a veru vernicima


Gost

#15

2016-06-30 15:48

Zgrožena sam kao prosvetni radnik,jer svi znamo za šta se izabrani čovek školovao?!Mi smo država paradoksa.Gde su toliki naši naučnici,pedagozi,profesori i dr.?

Gost

#16

2016-06-30 17:52

Neverovatno je da religiozni fundamentalista moze da bude postavljen na ovakvu poziciju.

Gost

#17

2016-06-30 18:05

Sigurno medju nasim naucnicima postoji mnogo njih koji bi odgovorno i casno vodili ovaj skupstinski odbor! Naucnicima je tamo mesto a ne vodji bilo koje verske zajednice!

Gost

#18

2016-06-30 18:25

Verujem Sandri 100 %.

Gost

#19

2016-06-30 19:28

Hoću sekularno, savremeno društvo, a ne političku trgovinu i vladavinu ograničenih i neobrazovanih, Sramota je Palmi orden Sv. Save, i to od Irineja. Dosta sramoćenja!

Gost

#20

2016-06-30 19:47

Podržavam sve rečeno i hvala što ste mi omogućili da izrazim svoje duboko nezadovoljstvo.

Gost

#21

2016-06-30 19:49

Na ovoj poziciji treba da se nadje u najmanju ruku aktivan i dokazan naucni radnik koji deli probleme naucne zajednice.
Dara

#22 Demokratsko partijski džihad

2016-06-30 19:52

Џихад, џихад, четир' ноге, у земљи Србији, Џихад џихад, јер нама је Зуки све милији! Наш министар, наша дика, демократа прави, супруга му, ректорица - с чадором на глави. Породични факултет им расадник кадрова - Арабија када плаћа - слатка је то лова! Пријемни се ту полаже строго по Кур'ану, Срби ту не могу ући ноћу ни по дану. Права је то препорука за српског министра, Сва држава сада игра како ИСИС свира. Наука ће наша дизат' више минарете, Нек' други у свемир шаљу људе и ракете! Џихад, џихад, први мандат, има да се ради. Џихад, џихад, уз Алаха и власт се услади.


Gost

#23

2016-06-30 20:00

Smatram da treba da zaustavimo unistavanje naseg obrazovnog sistema i ponuzenja akademskih institucija i ohrabrimo casne pojedince da istraju i ostanu posveceni nauci i svojim profesijama.

Gost

#24

2016-06-30 20:10

Zato što je ovo imenovanje SRAMOTA!

Gost

#25

2016-06-30 20:51

U nauci i obrazovanju nikad nije ni bilo, niti sme da bude, diskriminacije na bilo kom nivou. Za pravilno funkcionisanje ovog sistema, jedini kriterijum treba da bude kompetentnost. Zbog toga, argument gospodina Zukorlića u vezi sa manjinskom pripadnošću uopšte nema snagu. Dovoljno dugo je obrazovni sistem Srbije živeo od slavne prošlosti. Drago mi je da konačno i mi, poznati kao najstidljiviji i najtiši, konačno dajemo neki glas.