ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ


Gost

#1

2016-08-24 10:15

ZATO ŠTO SU PENZIJE UMANJENE NA LEGALIZOVANI ALI IPAK KRIMINALNI NAČIN!

Gost

#2

2016-08-24 10:18

nekad su u srbiji hajduci harali..danas to radi vlast..

Gost

#3

2016-08-24 10:31

Peticiju potpisujem jer mi je protivustavno smanjena penzija,smatram da su penzioneri na taj način najsurovije kažnjeni iako su ceo radni vek uplaćivali doprinos za obavezno penzijsko osiguranje.Ovo je najbrutalnija krađa,jer nismo zaslužili da posle radnog veka budemo na rubu egzistencije

Anonymous

#4

2016-08-24 10:44

Ocigledno je da su penzioneri u Srbiji opljackani i diskriminisani. Niko drugi sem penzionera nece pokusati da stvari promeni. Kuknjava ne pomaze. Kao gradjani treba sami da se, na zakonom propisan nacin borimo za svoja prava i za bolju Srbiju!

Gost

#5

2016-08-24 11:05

Smanjenje penzija je neustavno i nije ničija svojina sem onog ko je prima. To smanjenje po nečijem egocentričnom nahodjenju je bezobrazluk i moraće da se vrati.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-08-24 11:06



Gost

#7

2016-08-24 11:21

zato sto smo osteceni ne bih zalio da je deo moje penzije otisao kod penzionera sa najnizom penzijom ali ovako je strasno.Ovo je pljacka

Gost

#8

2016-08-24 11:23

Ne razumem kolege vojne penzionere, zašto javno, imenom i prezimenom ne potpišu ovu peticiju. Koga se to plaše i, dokle će da se plaše ??? Ovo malo života što nam je ostalo treba da proživimo skromno i dostojanstveno !!!

Gost

#9

2016-08-24 11:24

Mislim da nigde u Svetu ne postoji takav bezobrazluk od izabrani organi države, od strane građana i plaćeni od strane građana, da postrupaju prema svojim građanima kao u vreme robovlasničkog društvenog poretka. To samo može da bude i da se događa u državi Srbiji. Srbija slovi za Republiku, za državu sa demokratskim uređenjem, za državu koja je potpisla sve međunarodne ugovore o poštovanju ljudskih prava. Država koja ima Ustav i Ustavni sud. Sadašnja država Srbija liči na Francusku iz vremena Luja XIV. Država to sam ja vikao je tadašnji vladar. Sadašnji vladar Srbije je moćan da naredi Narodnoj Skupštini da donesu zakon o pljački najsiropmašnijih građana - penzionera. Zakon koji se zasniva na bezakonju. Zakon koji je privremen bez ograničenja. Zakon kojim penzionerima oduzimaju deo penzije bez Rešenja i tako da nemaju mogućnosti da izraze neslaganje sa takvom pljačkom. Taj današnji Luj XIV je naredio Ustavnom sudu, jer od 15 sudija 10 sudija su njegov izbor, da ne sme da radi osnovni posao zašto postoji, a to je da oceni ustavnost Zakona kojim na banditski način pljačkaju penzionere. I ne samo to, Ustavni sud se dodvorava današnjem Luju i kaže da nije to veliko opterećenje umanjenje penzija na budžet penzionera. I ne samo to, odobravaju bezakonje i kažu da nije potrebno donosti Rešenja o umanjenju penzija penzionerima, da se ne bi žalili. RF PIO odgovara Obudsmanu, oko bi doneli Rešenja o umanjenju penzija imali bi 600.000 upravnih sporova. Eto to je Srbija.

Gost

#10

2016-08-24 11:30

Vlada Srbije i Ministarstvo finansija su zbog svog nerada, slobodno mogu reci kriminalnog nacina rada,doveli drzavu do fantasticnih 60% evazije svih budzetskih prihoda! I zato kaznjavanju PENZIONERE najvise, nista manje provetne i zdravstvene radnike, pripadnike vojske i policije!!! Najsramniji zakon mora BITI PONISTEN!!! Vlada, na cijem celu je Aleksandar Vucic, mora da se izbori sa kriminalom u zdravstvu koji odnosi milijardu evra, kako kaze!!! Nije moguce da otac nacije ne moze da se izbori protiv ovog kriminala!!! Jos jedna milijarda nestaje u EPS-u zbog kradje struje, AV ne zeli (provereno) da spreci ovaj kriminal!!! Ima jos mnogo kriminala protiv kojih Vlada, policija, tuzilastvo, sudstvo, poreznici, ne zele da se bore, ZASTO??? Da podseti ponovo, a to cu raditi dok se ne spreci PBM - Politicko Birokratska Mafija - da unistava SVE U SRBIJI!!!
OLOS u SRbiji radi sledece: 1. prosvercuje preko Carine 4 mlrd. eura robe, utaje PDV dostizu 600 miliona eura! 2. pranjem novca iznosi iz zemlje 4,5 do 5 mlrd. US $ godisnje, sve podatke ima NBS i niko ne reaguje., 3. Akciznu robu domacih proizvodjaca u rukama stranih investitora na crno plasira preko milijardu eura, 4. brasno na crno 500 hiljada tona plasiraju domaci mlinari, 5. dozvoljavaju promet robe i usluga na crno preko deset milijardi eura, samo utaja PDV dostize 5 mlrd.eura. 6. I JOS MNOGO TOGA!!!
O svemu napisanom vise puta su obavesteni Vlada Srbije, Poreska uprava, SBPOK, Tuzilastvo, NIKO NE REAGUJE!!!! *********************
Upucen je zahtev predsedniku Vlade da u ime drzave Srbije zatrazi ratnu odstetu od Nemacke, cekamo da to uradi!!!


Gost

#11

2016-08-24 11:31

Zato što će svaki normalni čovek to da uradi jer je zakon o reketiranju penzionera nemoralan, kriminalan, iritirajući i poražavajući čak i za autoritarna društva.
Јован Тамбурић
Autor peticije

#12 Re:

2016-08-24 11:39

#8: -  

 Postovani kolega u objasnjenju se vidi da je ovo priprema za sprovodjenje Narodne inicijative kojom cemo sa prikupljenih 30 000  potpisa Skupstini Srbije predloziti donosenje navedenih zakona. Na ovakav nacin informisemo gradjane i prikupljamo informacije o podrsci.

Ðole

#13 Re:

2016-08-24 11:47

#9: -  

Poštovani kolega, u potpunosti se slažem sa tvojim komentarom.


Gost

#14

2016-08-24 11:47

Zato sto se osecam prevareno , oplja;kano.Mi pokradeni penzioneri imamo nasa resenja od PIO o zaradjenim penzijama a evo vec skoro dve godine primamo umanjene penzije.ZASTO


Gost

#15

2016-08-24 12:00

Zato što mi protiv Ustavno smanjuju penziju ,zato što mi ova država svaki mesec ukrade 10 000 din .koje bi mogao sinu dati da se školuje ovako nemogu .To je sramota ove države nisu svi jednako podneli teret smanjenja plata i penzija npr.poslanici ,direktori,ministri,po agencijama itd.

Gost

#16

2016-08-24 12:02

Zašto da ovi, a i bilo koji drugi u vlasto Srbije, OTIMAJU ono što sam kao penzioner zaradio (tj.ono što je od moje plate kroz moj radni vek uplaćivano u penzioni sistem)?! Ovo što radi ova vlada je kriminal i u potpunosti krše Ustav Srbije.

Gost

#17

2016-08-24 12:19

Pa zar je uopšte upitno zašto.

Gost

#18

2016-08-24 12:28

Zato sto su stečene penzije lična imovina penzionera koju vlas, silom zakona, krade.

Gost

#19

2016-08-24 12:50

to je pljacka penzionera i 20% ko nema pun staz ili godine starosti.pljacka

Gost

#20

2016-08-24 12:50

Zato što mi je oduzeto od moje krvavo stečene i zarađene penzije, jer me je država, kao vojno lice primorala da radim tamo gde nisam želeo a poslala me je i u rat, u kojem sam proveo skoro tri godine. Za tako vernu službu, sadašnja vlast, koja predstavlja državu Srbiju, svakog meseca mi uzima veliki deo penzije nekakvim Zakonom, koji je usvojen u Skupštini a Fond PIO ne može ili ne sme da donese Privremeno rešenje o visini penzije. ČISTA OTIMAČINA!

Gost

#21

2016-08-24 13:10

nista nas ne treba cuditi u lopovskoj zemlji gde otimaju od siromasnih da bi davali bogatima!!!!

Gost

#22

2016-08-24 13:14

Penzioner sam i upoznata sam sa zakonom koji nije u skladu sa Ustavom. Vec sam podnela tuzbu u Strazbur ali ne verujem da ce oni to resavati jer nismo u EU. Kakvugod odluku doneo Sud u Strazburu, nasa vlada to nece postovati.

Gost

#23

2016-08-24 13:15

Jer smatram da je Zakon donet suprotno Ustavu.Suprotno Ustavu se ponaša i Ustavni sud Srbije,čime dovodi u pitanje ceo pravni sistem. Slobodan Anđelić


Gost

#24 Potpuno saglasan.Slobodan AnđelićRe:

2016-08-24 13:18

#18: -  

 


Gost

#25 Potpuno saglasan.Slobodan AnđelićRe:

2016-08-24 13:20

#9: -