Peticija za osnivanje ALIMENTACIONOG FONDA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje ALIMENTACIONOG FONDA


Gost

#1

2011-08-30 08:54

Ova peticija je odlican potez. Mnogo je nas koji smo samohrani roditelji koji se brinemo o sjajnoj deci, a drugi roditelj je zaboravio na njih. To nije ljudski, ni mralno. Zato je drzava duzna da zakonom odredi placanje obaveznog dela alimentacije!! Podrzavam ovu peticiju i potrudicu se da je prosirim u krug mojih prijatelja!!!
Sanda

#2

2011-08-30 09:01

peticija je nesto sto nam moze pomoci .Nadam se da zene nece i dalje stavljati glavu u pesak nego pomoci da se ovo i ostvari.
Jelena

#3

2011-08-30 09:24

Podrzavam, ali nazalost smatram da nikad u Srbiji ovo zaziveti nece, osim naravno ako EU ne postavi kao sledeci uslov, pa ce vlasti napisati (citaj prepisati) slovo na papiru koje nece biti primenjivo u praksi. Mehanizam naplate regresnog potrazivanja drzave od strane roditelja koji ne placa alimentaciju na zapadu se obicno ogleda u tome da taj roditelj radi (besplatno) za drzavu, sve do momenta dok ne isplati celokupan iznos koji je drzava isplatila u njegovo ime. Takodje, ja nisam cula ni za jednu presudu gde je licu koje je izbegavalo da daje alimentaciju u krivicnom postupku izrecena zatvorska kazna, kako je zakonom i propisano. Obicno su to uslovne kazne, te okrivljenji se "ponasa" normalno u periodu trajanja uslovne kazne i onda opet po starom.
Beba

#4

2011-08-30 11:12

Besna sam i na drzavu i na sud i na zakon i na nesavesne roditelje,kakav je moj bivsi suprug.Cetiri puta je kaznjavan u izvrsnom postupku zbog neplacanja alimentacije za troje dece,a onda i krivicno,gde je optuzen uslovno,pa i kaznom zatvora,ako ne isplati potrazivanja u datom roku. Zalio se Apelacionom sudu u Kragujevcu,koji je potvrdio presudu,a onda je nestao iz zemlje i vec godinu i nesto ne znamo gde je. Toliko ukratko o pravdi,sudstvu,ljubavi i roditeljstvu!
Bravo za peticiju,mislim da je krajnje vreme da nas neko cuje.

Gost

#5

2011-08-30 11:17

Hvale vrijedna peticija za koju se nadam da će proći!Sretno!

Gost

#6

2011-08-30 11:22

Uvek sam za ovakve vrste "pomoci" i ako moj glas moze nesto da doprinese uvek cu ga rado dati.

Gost

#7

2011-08-30 11:24

A, sto se tice iznosa alimentacije, sramota je da roditelj koji ne zivi sa detetom ima pravo da odredi koliko para 'hoce' da izdvaja mesecno. Roditelj koji je staratelj nema opciju 'hocu' vec je tu sve sto je potrebno za dete. I onaj minimum koji drzava smatra primerenim je smesan. Ja bih promenila i to da se, u slucaju da roditelj koji nije staratelj dobije dete u drugom braku, onemoguci da zahteva smanjenje iznosa alimentacije. Pozdravljam ovu peticiju ali je potrebno jos neke stvari srediti po ovom pitanju.

Gost

#8

2011-08-30 11:26

Sa zadovoljstvom potpisujem peticiju i iskreno se nadam da će i drugi vidovi akcija pomoći roditelje u Srbiji. Lično nemam problema sa bivšim suprugom. Ne plaća alimentaciju jer je ja ni ne tražim iako je u sudskom rešenju određena. Bitnije mi je da viđa dete i da se u dogovoru s njim obezbedi odeća i ono što joj je neophodno. Zaista se zajedno staramo o njoj i nakon razvoda. Naša greška nije njena. Jako dobro znam da mnogi očevi pa ni majke nisu takve i da mnogi razvodi mnogo bolnije prođu nego što je naš. Iskreno verujem i nadam se da će država učiniti nešto po tom pitanju.


Gost

#9

2011-08-30 11:29

podrzavam ali moje misljenje je da nece biti nista od toga....

Gost

#10

2011-08-30 11:53

Deca su proizvod oba roditelja.S tim u vezi sa ovom peticijom smatram da ne moze samo jedan roditelj snositi odgovornost prema deci.Drzava mora stati u odbranu prava samohranih roditelja i to rigoroznim zakonom koji ce stititi i prava dece a i roditelja.Naravno kazne moraju biti zatvorske i novcane.

Gost

#11

2011-08-30 12:59

Dobra ideja...

Gost

#12

2011-08-30 14:00

Bio bi vise red da drzava preduzme mere povodom neplacanja alimentacije....

Gost

#13

2011-08-30 14:10

Ispravno jer dete koliko je i moje toliko je i njegovo...Ako ga ja hranim,oblacim,brinem se o njemu valjda moze da izdvoji para za BOLJI ZIVOT DETETU...To je bar mala uloga oca,trebao bi vise ali....

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2011-08-30 19:26



Gost

#15

2011-08-30 20:11

Hvala sto neko razmislja i o tome....

Gost

#16

2011-08-30 21:31

Zao mi je sto nasa drzava ne brine o zenama i deci bez sredstava za zivot... a srpski narod izumire... sve je manje beba... zato ljudi (zene) moraju sami da se organizuju... nadam se da ce ova peticija da omoguci da ovaj problem dodje u javnost...

Gost

#17

2011-08-30 22:31

Sjajna ideja na kojoj sam zahvalna kao samohrana majka koja ne dobija redovno alimentaciju. Hvala.

Gost

#18

2011-08-31 00:21

moeto dete nema dobieno alimentacija 9 god pa se nadevam deka postoi zakion sto moze da go spreci sekoj nesovesen roditel

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2011-09-01 00:07



Gost

#20 Branka

2011-09-01 00:09

Samohrana majka sam vec punih 11 godina. Razvodom, dete je pripalo meni, s'tim da bivsi suprug nikada nije dao ni dinara alimentacije. Cini mi se da je danas ova pojava poprimila obime epidemije i krajnje je vreme da se ovakvoj neodgovornosti stane na put! Necu samo potpisati peticiju, nego cu aktivno ucestvovati u njenom sprovodjenju!


Gost

#21 Re:

2011-09-01 01:27

#3: Jelena -

Slažem se potpuno, čak je i gore od toga.


Gost

#22

2011-09-01 08:18

U potpunosti podržavam peticiju iz nekoliko razloga. Prvi i osnovni je suočavanje društva sa problemima samohranih roditelja; od sudskih preko upravnih institucija do medija. Na probleme samohranih roditelja se gleda sporadično, nezainteresovano i najčešće samohrani roditelji postaju dvostruke ili trostruke žrtve. Ono što me posebno fascinira je pristajanje ugroženih roditelja na ulogu žrtve, pa tako najčešće ovakve inicijative dobijaju osudu upravo od onih koje bi trebalo da zaštite. Porodični zakon koji je usvojen 2007. godine u velikoj meri je poboljšan u odnosu na prethodni, i zaista ukoliko bi se primenjivao ( naravno uz adekvatnu pravnu pomoć) ovakve inicijative bi bile dočekane sa odobravanjem i to ne samo od strane ugroženih roditelja nego od strane društvene zajednice. Nevladin sektor, tj. udruženja građana su u velikoj meri popunjavala velike rupe u brizi društva u mnogo segmenata našeg svakodnevnog života tokom poslednjih dvadeset godina, ipak neophodna je reakcija države, jer na žalost ne živi se od savetovanja, psihološke pomoći a sigurne kuće pružaju samo privremeno utočište.

Gost

#23

2011-09-01 11:12

sandra, samo napred!

Gost

#24

2011-09-01 16:05

Sramno je tako nesto i nedopustivo, ja sam u srecnom braku, ali imam prijateljicu koja se sada suocava sa tim problemom i znam kroz sta prolazi. Treba se pod hitno nesto preduzeti po tom pitanju.

Gost

#25

2011-09-01 16:46

Srecna sam prije svega, sto Facebook sluzi i za ovakve akcije! A sve zene Srbije treba da se angazuju da roditelji manje trose na kafane i drogu a vise na svoju decu. Ovu peticiju shvatam kao jedan od koraka ka tom cilju. Cast mi je da je potpisem.