Легализација Марихуане у Србији.


Gost

#1

2011-11-16 02:00

Ne da samo nas narod nezna nego vecina planete nezna jer je Marihuana degradirana, zabranjivana i kriminalizovana bas zbog svojih dobrih osobina jer zbog losih nije mogla jer nepostoje i jos jednom NEPOSTOJE dokazi o stetnosti Marihuane. Pritom negovorim samo o uzivanju vec i o medicinskim sposobnostima gde POSTOJE ZVANICNI dokazi i POTPISANA istrazivanja da se Marihuanom leci oko 200 bolesti medju kojima je Rak, Artritis, Paraliza i jos mnoge druge bolesti. POSTOJE dokazi, potpisana i priznata istrazivanja da Marihuana pomaze u regeneraciji mozdanih celija. Industrija stabljika se koristi za proizvodnju platna koje je mnogo jace, izdrzljivije, bolji izolator i mnogo duze traje nego pamuk. Koristi se u kucnim toplotnim i zvucnim izolacijama. Bio Dizel napravljen preradom Marihuane je apsolitna senzacija u porbi protiv efekta staklene baste jer stabljika stvori oko 20% vise kiseonika dok izraste za zetvu nego sto potrosi prilikom sagorevanja kao gorivo.
Marihuana je zabranjena, stetna, ubija ljude, stvara zavisnost a farmaceutske kuce u Americi koja je inace javno najveci borac protiv Marihuane proizvode i prodaju "Mariol" koji je u stvari vestacki dobijen THC i bas zato sto nije imao taj bioloski proces pokretanja elektrona poseduje i negativne efekte.
Sve u svemu ako mi neko donese zvanicno istrazivanje koje nije politicki ili korporativno finansirano gde se dokazuje da koriscenje Marihuane ima priblizno los efekat kao koriscenje: Kafetina, Aspirina, Alkohola, Duvana, Ljute hrane, Tunjevine (Narocito za muskarce), Dezodoransa, Zivota u centru Beograda ili nedaj boze Smedereva, Cipas, Sladoleda, Jabuka pa na kraju i pijace vode, ja cu da platim termin na RTS u toku drugog dnevnika i da saopstim narodu da je Marihuana stetna i da je treba zabraniti.

Gost

#2

2011-12-13 19:29

legalizuj,dalje znam kako cu :)

Gost

#3

2011-12-13 19:33

zivim u drzavi gde su kriminal, heroin i dosta drugih stvari legalizovani za pojedeince.a ja kao obichan gradjanin ne mogu na miru popushiti dzoint.GDE JE TU PRAVDA :)
Sunshine

#4 THE UNION,film. POGLEDAJTE .

2011-12-19 18:45

Postoji veoma zanimljiv, izuzetno edukativan i kvalitetan dokumentarni film, pod nazivom ''THE UNION (2007) '' u kome se na realan i objektivan nacin govori o marihuani. Volela bih da legalizuju marihuanu, na prvom mestu zbog kriminaliteta i nase buduce dece. Cigarete i alkohol, supstance koje su izuzetno stetne po zdravlje su legalizovane za 18+. Isto tako,nesto sto nije stetno, trebalo bi legalizovati za punoletne gradjane, tako bi se automatski dobio jedan uredjen sistem koji bi bilo lako kontrolisati a i samim tim bih bila sigurna da mom detetu kad bude imalo 10,12godina, nece neki ulicni diler uvaljivati nekakvu marihuanu uz nagovore za nove stvari koje bi trebalo probati, vec kad napuni 18, da mirno znam da ce da ode u radnju i kupi, kao sto bi kupovao i stetne cigarete. Nazalost, bojim se da je farmaceutska industrija i dalje toliko jaka da to nece dozvoliti, a nasa drzava zeljna para i naviknuta na nametnutu diktaturu,nece uraditi ono sto bi trebalo.

Gost

#5

2012-02-17 22:29

The Union The Business Behind Getting High. 2007. Izuzetno kvalitetno objasnjeno u filmu sta je ustvari marihuana. Posebno treba obratiti paznju da u dokumentarcu diskutuju stariji intelektualci, naucnici,lekari... Samo sto je jako tesko da u Srbiji ovaj film pogleda javno dovoljan broj ljudi koji bi preduzeo nesto po pitanju legalizacije. Zabluda o stetnosti je mnogo jaka jer nas narod sem novina i tv-a ne praktikuje druge nacine infirmisanja kao sto je ovaj dokumentarni film, dobra knjiga o kanabisu, internet, dugogodisnji korisnik koji moze da bude izuzetno zdrav i vitalan... Industrija, narocito farmaceutska, mediji,politika,zakon,drzava su velika kocnica za korisnike marihuane.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-03-03 21:02



Gost

#7

2012-03-07 15:28

Bojim se da napišem svoje mišljenje jer će verovatno negativno uticati na ljude koji imaju negativno mišljenje o ovoj biljci. Mogu izneti par činjenica, a Vi sami prosudite da li je zaista štetno?
-Raste iz zemlje, bere se i puši, bez ikakve dodatne obrade!
-Postoje razni dokumentarci i blogovi koji dokazuju lekovitost ulja od marihuane (Hemp Oil) u borbi protiv raka!
-Nuspojave za sada utvrđene: kratka euforija-smeh, povecan apetit i eventualna pospanost (zavisi od individue)
-Više od 50 procenata ljudi iz vašeg okruženja konzumiraju ili su nekada konzumirali marihuanu.
-Matematika je prosta stvar. Porez na marihuanu je ono sto stranci ne zele u Srbiji i sto politicari (poltroni) ne smeju da nam dozvole.

Pricate o miru a uznemiravate ljude koji sede kuci i puse dzoint!!! Pricate o pravima a meni ukidate moju sarenu cigaru! Naduvajte se nece nista da Vam skodi :)
http://www.youtube.com/watch?v=27HNkZTNwr0


Gost

#8 Zoran Misic

2012-03-10 04:07

Ja sam uz pomoc marihuane ostavio pusenje :)
Znam da ce mnogima delovati kao glupost ali sam nepokusavajuci da prestanem smanjio cigarete na jednu do dve na dan a kad mi je doslo do pameti da ja po navici kupujem cigarete a niko ih nepusi onda sam resio da prestanem i tu jednu dve.
Ja sam odrastao verujuci da Marihuana ubija mozdane celije kasnije su mi objasnili da Marihuana izaziva rak a danas saznajem i uveravam se da je sve to laz i da je moj deda bio u pravu kad je rekao da je tamo neki lik iz sela pogresio kad je prestao da kupuje konoplju koju je celo selo proizvodilo. Obisao sam svaki CoffieShop u Amsterdami i veliki broj po unutrasnjosti Holandije i nikada ALI NIKADA nisam prisustvovao ili cuo da je bila neka tuca ili bilo kakvo agresivno ponasanje cak mi je jedna grupa ljudi koji rade kao osoblje u jednom poznatom Shopu otkrilo da su se jako trudili da dobiju posao u sopu jer nemaju problem sa gostima pred zatvaranje. Kako kazu samo najave gostima da zatvaraju za 15min i svi se polako spakuju pozdrave sa osobljem i sa osmehom krenu svojim putem, svi znamo kako se zatvaraju kafane i kafici :) u Coffi shopovima se neprodaje alkohol :)
LEGALIZACIJA ZA SRECNIJU I USPESNIJU SRBIJU

 

THE UNION - Film koji svako mora da pogleda

http://www.youtube.com/watch?v=6jO_ncXj7RE


Gost

#9

2012-03-12 14:37

Super je ovo sto ste pokrenuli, ali najbitnije je da se napravi organizacija koja ce pre svega biti legalna i koja bi pred vladu donela spise sa razlozima zasto u stvari to treba da se legalizuje, jer drugacije ne bi to islo ... Svakako je nas narod slep kod ociju pa ne shvata u stvari sta je kanabis uopste, tako da bi to, pored potpisa bio pun pogodak :)
Legalizuj

#10 #10

2012-03-30 01:48

Marihuana je zabranjena, stetna, ubija ljude - Odakle ovo? Zanimljiva cinjenica:
Pusenje ubija, marihuana ne. Iskreno govorim za sebe koji imam 16 godina, i pusim i cigare i marihuanu. Ukoliko bi legalizovali marihuanu, verovatno bi bacio cigare i presao na cistu marihuanu ili kako mi to zovemo "cistake". Cinjenica je da cista marihuana bez cigare(bez mixa) je -DRASTICNO- zdravija od cigare. Legalizuj Marihuanu, zabrani pusenje.
gost

#11

2012-04-05 20:13

Ne zna se pise odvojeno. Vise skole, manje duvanja...


Gost

#12 Zoran Misic

2012-05-16 09:54

PUSENJE Marihuane je stetno.
Treba je konzumirati netoksicnim putem, kroz hranu, pice...

Gost

#13

2012-05-26 19:52

МАРИХУАНА ИЛИ НА САНСКРИТУ-ГАНЏА-ЈЕ ЛЕКОВИТА БИЉКА,ВРЛО
ДЕЛОТВОРНА КОД БОЛОВА И ДЕПРЕСИВНИХ СТАЊА,СВЕ НОВИЈЕ НАУЧНЕ СТУДИЈЕ О ЊОЈ ТО ГОВОРЕ.ОД ЊЕ НИКО НИКАД НИЈЕ УМРО,ТУПАВИ АЛКОСИ СУ ЈЕ ДЕМОНИЗОВАЛИ,ПРОПАГАНДА,ТУПАВА ЈЕ ОД ЊЕ НАПРАВИЛА БАУАКА
А ОД АЛКОХОЛА КОЈИ ОД МОЗГА ЧАСОМ НАПРАВИ ГОВНА,НЕБЕСКИ
НЕКТАР.ТУГА ЈЕ ТО КОЛИКО СМО ПОДЛОЖНИ ПОГРЕШНИМ МЕДИЈСКИМ СУГЕСТИЈАМА

Gost

#14

2012-05-31 02:20

Kako moze Holandia da funkcionise sa legalnom marihuanom naj normalnije kao jaka drzava sa uredjenim drustvom i veoma kvalitetnim zdravstvom oni su inace pvi na mestu u EU sto se tice zdravstva i zasto se obican holandjanin razlikuje od bilo kog gradjanina sa teritorije republike Srbje i zasto su njihova prava na obican zivot mnogo bolja nego nasa


treba legalizovati marihuanu u srbiji ali naravno ne prostituciju i nesto slicno tome
Dino

#15

2012-05-31 02:38

Canabis je mnogo korisna biljka. Ona se može koristiti za izradu papira, tkanina, ali u današnje vreme se najviše koristi za opuštanje. Sa marihuanom i povećanim THC-om konzumenti se opuštaju, umetnici stvaraju, većina uživa u životu, dok u marihuani sa CBD-om ( nema kod nas!!!) ALI ima u svakoj biljci, bolesnicima prestaju bolovi, leče se leukemije, pomaže u raznim prevencijama raka.
Ja sam Californija sistem, tj. legalizaciju medicinske konoplje, sa većim postotkom CBD-a, nego THC-a.

Gost

#16

2012-05-31 10:14

Toliko godina svetski bogatuni, vode rat protiv jedne biljke, zašto? Jer ova jedna biljka menja seču hektara šuma, jer menja sijaset opasnih i nepotrebnih lekova, jer menja tone kancerogenih koncentrata za ishranu stoke, jer menja stotine tona nafte izčupane iz utrobe Zemlje, a sve što ona menja pripada tim istim bogatunima...
Da li smo mi zaista toliko primitivna vrsta, da ne vidimo da nas truju, da čutimo skrušeni pred istinom da jedan čovek može da zabrani dugom da koristi ono što mu priroda daje, da smo toliko zabrazdili u materijalno da sve što je nastalo pre nas ne poštujemo...
Dokle?

Gost

#17

2012-05-31 23:06

krajnje je vreme da narod i svet shvate da nam oni ne cine i ne zele nista dobro... unistavaju nas i izopacuju u masine za pravljenje novca... samo ne znam kome i oni ce umreti uskoro. pustite nas da uzivamo u blagodetima zivota i prirode!!!

Gost

#18

2012-06-14 15:43

Sve se to odavno zna! Jedino je glavni problem, to sto duvanska i alko industrija drze monopol nad zavisnoscu, mi tu ne mozemo nista, al ajde! Ja sam za tako nesto vec 15 godina, ali sta ces kad je realno nemoguce!
rip moskri

#19 Subjekt

2012-07-04 17:47

zbog keta vutre ko da sam ubica
bore rastaman

#20 Re: legalizuj gandzu

2012-08-01 22:26

gandza mi uvek pomogne da smirim zivce!


Gost

#21

2012-08-04 21:05

Ja sam za potrebu marihuane u medecinske svrhe, jer leči bolesti, čak i rak u SAD. Organizovati široku akciju uzgoja konoplje kao jedne od najkorisnijih biljka, koje su i naši preci gajili. U našim klimatskim uslovima ona nema satojak droge ili u malim količinama. Globalni centri moći su je ozloglasili, jer im je smetnja u njihovom biznisu.

Gost

#23 Re: Re:

2012-10-18 19:54

#22: - Re:

Ja sam za rakiju, ebes travuljine !!!!!

 

electromatik

#24

2012-11-04 22:03

Колико знам , ово је једини легалан начин да се дође до истине и слободе.
Није срамота рећи истину! Срамота је лагати!
Хвала.
electromatik

#25 Re: Re: Re:

2012-11-04 22:04

#23: - Re: Re: Твоја слобода, твоја ствар, Живели!