STOP Bus Plus

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji STOP Bus Plus


Gost

#1

2012-02-06 11:00

Prvo su totalno nepotrebno (u vreme krize!) uzeli naš novac za nove lične karte, pa za nove automobilske tablice i saobraćajne dozvole, pa za najskuplje komplete prve pomoći u Evropi, sada su smislili i ovaj način prikupljanja harača od raje. Malo im porezi, akcize...
Čak i da sistem radi ono za šta je naručen, (što je po meni nemoguće) teško će neko dokazati da privatna firma kojoj je jedini cilj što veći profit, imati bilo kakav interes da pomogne u popravci i boljem organizovanju GSP u Beogradu!

Gost

#2

2012-02-07 17:18

Od nezakonite obrade podataka koji narusavaju privatnost korisnika, preko krajnje sumnjivih menadyera na projektu (sin ministra Vlahovica, 30god, bez profesionalnih dostignuca i adekvatne kvalifikacije upravlja jednim od najvecih sistema za naplatu u zemlji)

Gost

#3

2012-02-08 11:56

..gace ima da skinu ovom jadnom naraodu...sjasite vise sa vlasti i pocnite nesto da radite dripci...

Gost

#4

2012-02-08 14:22

Da li ste sigurni da je u pitanju Vlahovicev sin?
#5

#5

2012-02-09 01:07

mislim da mu nije sin ali nije iskljuceno da mu je neki rodjak.

Gost

#6

2012-02-09 01:11

koje on ima kvalifikacije osim sto je mlad i perspektivan za tu poziciju? verovatno jaku vezu... sve neki kumovi, rodjaci, sestre od ujni.... vezani su ko creva
беневолент

#7

2012-02-09 11:44

Повереник за заштиту података Родољуб Шабић је донео решење којим се забрањује фирми Апекс коришћење личних података грађана због недефинисане сврхе њиховог коришћења, а вероватно и могуће злоупотребе.
Молим Повереника Г. Шабића, да одговори на недоумице потрошача Бус+ који користе персоналне картице са уредном месечном допуном:

-Да ли појединци ове иначе доминантне, већине корисника јавног превоза у Београду треба да оверавају своје уредно допуњене персоналне бус+ картице, док траје разлог за отклањање недостатака у вези недопуштеног коришћења података грађана, јер је непозната крајња сврха, а док траје привремено Поверениково решење о обустави ове обраде?
benevolent

#8 BOJKOT BUS+

2012-02-09 11:49

Pozivam sve Beogradjanke i Beogradjane da u ime nekoliko stotina hiljada potrošača koji poseduju personalizovane elektronske karte za vožnju u Beogradu, pokrenu inicijitivu za preispitivanje odluke Skupštine grada Beograda, po kome će spomenute stotine hiljada osnovaca, srednjoškolaca, zaposlenih, nezaposlenih, penzionera sa urednim karticama Bus plus registrovanih na svoja imena i prezimena i sa svojim fotografijama i uredno plaćenim mesečnim iznosima za naknadu za gradski prevoz, morati prilikom svakog ulaska u vozila GSP-a izvrše bespotrebno proveru prinošenjem kartica elektronskom validatoru.
Na stranu činjenica da bi se time uveliko stvarale gužve na, ionako opterećenim stanicama GSP-a.
Opravdan je gnev spomenutih građana, jer su oni uredno izvadili spomenuti lični dokument, platili, i to unapred, mesečni iznos naknade za prevoz, već od 25. januara za naredni mesec februar, a to će manje više savesno obavljati svakog 25.-tog, krajem tekućeg za naredni mesec.
Ukoliko se pojavi i neki nesavestan putnik, kontrolor Bus plusa može evidentirati da li je potrošač izvršio obvezu plaćanja svoje naknade, tako što bi to proverio na portabl validatorima. Ne treba naplaćivati doplatnu kartu samo zato što većina urednih potrošača, koji su VALIDNI, jer poseduju ispravnu kartu sa već unapred uplaćenim iznosom mesečne naknade za prevoz po kategoriji građana kojoj pripadaju, iako nisu izvršili "validaciju" svoje Bus plus karte; da ne komentarišem koliki je to maltretman za putnike i koliku gužvu i nedostatak komfora pruža ova "pametna" akcija.
Napominjem da su građani već pokrenuli inicijativu građanskog bunta i neposlušnosti povodom ove nerazumne odluke, koju zdušno podržavam i pozivam na gradjanski bunt. Ne znam kako bi pravno mogla da se ova inicijativa uobliči i završi, pa molim sve nezadovoljne da u granicama svojih mogućnosti reaguju na ovu očiglednu uzurpaciju prava građana.

Gost

#9

2012-02-10 05:11

vidimo se na izborima

Gost

#10

2012-02-11 16:08

Ponasaju se sa nama kao da smo robovi ili zatvorenici.
Predrag Cvetković
Beograd

#11

2012-02-11 17:21

Molim vas da pogledate jos jednu peticiju:
http://www.peticije24.com/bus_minus_privatnost
Hvala.

Gost

#12

2012-02-11 19:21

Interrail za celu Italiju - 51 euro. Voznja za zaposlene po Beogradu - 30 eura.
Razlika u standardu?

Gost

#13

2012-02-11 23:14

stvarno je prevoz preskup u odnosu na nase plate a sta tek da kazemo mi nezaposleni, sramota sta nam rade!

Gost

#14

2012-02-11 23:18

ima puno njih koji nemaju nikakvih prihoda ili zive samo od penzije, viseclane porodice...
odakle da placaju ovako skup prevoz? lako je funkionerima, tatinim sinovima, njih voze limuzinama ili imaju dzipove a mi posteni jadni i ponizeni.

Gost

#15

2012-02-11 23:19

jos samo da skinemo gace na izvolte stvarno muka mi je vise odlazim odavde sto dalje

Gost

#16

2012-02-13 17:15

Бус Пљус - криминал на делу

Gost

#17

2012-02-13 19:58

Lopova je bilo i bice. Samo ovih drugih, koji treba da ih hvataju treba da je jos vise. Probudimo se i ostanimo budni.

Gost

#18

2012-02-14 03:48

prevrsili su svaku meru i narod je opravdano nezadovoljan

Gost

#19

2012-02-14 10:19

Validacija presonalizovanih mesecnih kartica, znaci kartica sa licnim podacima, je opasan prodor u privatnost putnika sa mnostvom mogucnosti za potencijalnu zloupotrebu. Osim toga ja nikakav dokaz o uspesnoj validaciji nemam, te sve ostaje na mojoj reci protiv reci kontrolora pri cemu u svakom momentu imam uredno placenu kartu. Pored toga validatori su postavljeni samo sa jedne strane ulaznih vrata, vozaci momentalno zatvaraju vrata po ulasku poslednjeg putnika te ce validacija biti nemoguca....

Gost

#20

2012-02-14 10:25

Ako pazljivo pogledate sta smo svi potpisali videcete da je u pitanju diskriminacija, naime ako ne date vase licne podatke ne mozete ni dobiti bus plus karticu samim tim ni kupiti markicu.

Resenje izdavanje bus plus neperonalizovanih mesecnih karata naravno sa istom cenom kao i personalizovane.

Gost

#21

2012-02-14 12:57

nadam se da cete istrajati do kraja
sali

#22 Re: BOJKOT BUS+ apsolutno sam za bojkot ove nevidjene i veoma skupe gluposti

2012-02-14 16:41

#8: benevolent - BOJKOT BUS+ ja njih apsolutno razumem i koji su im motivi za ovakve budalastine koje idu iskljucivo preko nasih grbaca, ALI NAS NE RAZUMEM!? NAS BIRACE KOJI SMO ZAPRAVO TELO I DUSA OVE ZEMLJE. ne biraju vladari svoj narod vec narod svoje vladare. Pa pogledajte sta su Grcima uradili vladari?! Ja sam zivela u EU a i svakodnevno pratim njihova zbivanja pa vam porucujem da tamo ne cvetaju ruze ( tako su i Grci verovali ) i da tamo nema ,,obecane zemlje,, znamo svi koji smo jeli taj hleb kako ti zapad placa to sto radis ali ti  za to ti  ispije i poslednju kap krvi. A mi smo imali mnogo dobru i bogatu zemlju ali smo izabrali pogresne vladare pa nas prodadose za bud zasta...Dragi gradjani dajte upotrebite svoje mozgove i okrenite se sebi i ne ocekujte nista od vladara jer oni samo uzimaju a nista ne daju. Pa evo zadnja glupost o neplacanju struje najsiromasnijih. Salazem se da siromasnima treba oprosrtiti struju u ovako teskoj situaciji ali tabelu o tome ko je siromasan ce dobiti od EPSA po osnovu racuna a tamo imate gomili bogatih koji imaju vikendice i vilice u kojim nisu sada i gde idu povremeno pa ce i oni uci u ovu semu?! a i te siromasne ce ovo neplacanje kostati kroz druga placanja, kao sto su povecane cene prehrambenih proizvoda, stanarine, skolarine i ostalo. Nista oni nama ne daju besplatno i sve smo to mi gradjani zaradili. Oni su se OTELI KONTROLI I POGUBILI SU SVE KRITERIJUME i apsolutno ih nije briga sta mi gradjani hocemo ili necemo...VODITE RACUNA KOME DAJETE SVOJ GLAS NA IZBORIMA JER NEMAMO VRTEMENA ZA POPRAVKE. ove uzete kredite bez naseg pitanja vracacemo mi, nasa deca a i nasa unucad

 

 

sali

#23 bus plus glupost

2012-02-14 16:48

ps. zaboravih da objasnim kako fukcionise BUS karta u bogatoj Svajcarskoj. Imam tamo rodbinu pa znam a oni su bogati pa im ne smeta da na imaju za kartu obican beli kasa papir!!! Na svakoj BUS ili trolebus stanici imate automat za kupovinu karte, ubacite pare z akartu i izadje vam isecak belog kasa papirica koje je za njih validna BUS karta !?!?!? jel to mnogo komplikovano i skupo? Svajcarcima valja a nama treba ovako skup projekat??? A mi gradjani stojimo danim au redu kao ovce i cekamo za BUS PLUS kartu ?!?! Alo narode opameti se malo!!!

Gost

#24

2012-02-15 22:44

ako neko zeli da se pridruzi, ima i na FB-u grupa -STOP Bus Plus Peticija- ...sirite dalje!

Gost

#25 Re:

2012-02-16 01:13

#24: -  

 vrlo rado za istinu i pravdu!