Peticija protiv oduzimanja dece porodici Trifunovic iz Valjeva


Gost

#51

2012-03-16 23:49

posaljite im radnu akciju...ovo je bruka za Srbiju...DECA SU PRESLATKA..POZDRAV ZA PORODICU...

Gost

#52

2012-03-16 23:57

Deca imaju sve uslove za zivot u porodicnoj kuci u Gunjacima,koliko znam nijedno nespava napolju. A pitam se samo sta ti socialni radnici hoce od tog coveka,sto ga ne ostave na miru. Da je srece da se u svakom domacinstvu rodi po petoro,sestoro dece... I ovako Srba ima taman da stanemo svi pod jedno drvo!!!

Gost

#53

2012-03-17 00:46

podrška od mene,,,,,,,

Gost

#54

2012-03-17 02:42

Ovo se opipava i smisljeno radi. Sramno na koji nacin institucije kreiraju zaradu, na koju smo navikli u pojedinim gradovima. Mislili smo da su janicari davno ischeznuli, ali smo se ipak prevarili. Samo nepismeni ne bi moglu da izvedu racunicu, porodica+dom+okruzenje naspram 34x5. Sta rece ona - vlaga u kuci? Pa dajte cojeku 1x34 svaki mesec, pa ce nestati vlage. Za petorodece srpski orden roditeljima dati!. Nije ovo prvi ni jedini slucaj- i nad gorim ima gorih, koji tek slede da ugledaju svetlost dana. Ali, jednom treba stati na put institucijama koje su povezane sa kojekakvim nevladinim organizacijama i sprovode satanisticka dela, a koje postoje da bi se na tudjoj muci bogatile. Njih ne interesuju deca, nit' ono za sta su postavljeni u tu instituciju, vec mani. Tesko onom ko udje u istu i zakaze susret sa tim licima. Bolje da je imao bliski sustret sa NLO. Otac dece radi i to u prosvetnoj ustanovi, a majku nek' zaposle! Deca gratis u obdanista, koja ne idu u skolu, a Crveni Krst da se malo angazuje sam, ako se do sad nije setio. Opstina da pomogne porodicu, nece joj pasti crep sa krova za toliko. Deca ostaju sa roditeljima, koji su sasvim normalni, naspram onih koji "strucno, skolovano i umno", al' bezosecajno procenjuju da nisu.

Gost

#55

2012-03-17 11:33

BEZOBRAZLUK JEDAN ,STRASNO BEZ KOMENTARA.

Gost

#56

2012-03-17 12:25

Drzava Srbija i CG ne postoji .

Gost

#57

2012-03-17 12:35

Ако то раде за добро те деце, нека онда упитају њих, како ће се осећати након тог "добра" које желе да им учине...
Nastic
Gost

#58

2012-03-17 12:36

Zasto bi uzeli decu od roditelja? Zar ne mislite kako se oni osecaju ? Bolje roditeljima dajte pare da sve srede nego da ih saljete u hraniteljsku porodicu. Kako bi se Vi osecali da ne zivite sa roditeljima, i da nema prave majcinske ljubavi?

PS: Postoji i "Radna akcija". Zasto ne bi mogli i njima da pomognu ?


Gost

#59 Re:

2012-03-17 12:43

#58: Nastic -

Da su oni majke i ocevi, oni bi imali bar trun emocija, kao i resenje.Nije im se otac dece obrartio zato sto je zaludan, vec u krajnjoj nuzdi, nadajuci se da jos u voj zemlji, gradu, oni koji sede u tim institucijama, nesto i rade pozitivno. Grdno se prevario - oni samo sede i kroje planove kako da zarade tudjom mukom, a uz to prikriju svoje mrlje.


Gost

#60

2012-03-17 12:46

TO SAMO MOZE U OVOJ ZEMLJI GDE NEMA ZAKONA , DA LI JE NORMALNO ODUYZIMATI OD RODITELJA DECU I DATI NEKOM DRUGOM A PRI TOM TI ISTI RODITELJI PRIMAJU BEDU OD 8000 DINARA A HRANITELJSKA PORODICA 34.000.PA ZASTO RODITELJIMA NISU DALI TAJ IZNOS PO DETETU I ZIVELI BI SVI ZAJEDNO.ZATO DAJ MO SVI PODRSKU TOJ PORODICI DA BUDU ZAJEDNO A CENTAR ZA SOCIJALNI RAD DA SE NE PONASA BAHATO I NELJUDSKI , U TIM USTANOVAMA BI TRBALO DA RADE HUMANI LJUDI I LJUDI TJ.OSOBE SA PUNO RAZUMAVANJA, KOJE IZGLEDA NEMA U OVOJ VALJEVSKOJ USTANOVI, IZGLEDA DA IM JE LEPO KADA JE NEKO NESRECAN PA DA I ONI PRAVE SA SVOJIM NERAZUMNIM ODLUKAMA JOS VECU NESRECU.KOLIKO ZAN TI RODITELJI SU NORMALNI LJUDI , E STO IH JE OVA DRZAVA DOVELA DO TOGA DA NE MOGU DA ZIVE NORMALNO DOK SE DRUGI RAZBACUJU SA NOVCE ... TO ONI NISU KRIVI , ALI SE VIDI NJIHOVA RODITELJSKA LJUBAV .. POMOZIMO OVOJ PORODICI DA BUDU ZAJEDNO I DA IMAJU BAR MALO CIVILIZACIJSKIH USLOVA ZA ZIVOT..

Gost

#61 Re: Re:

2012-03-17 12:54

#59: - Re:

Samo hoce da zarade na deci. Ja sam djak Prve skole, i vidjao sam ovu devojcicu sto je peti razred, nista joj ne fali, sve ima. I decko sto radi kod nas u skoli, mnogo je dobar. Nadam se da ce deca ostati uz njega!


Gost

#62

2012-03-17 13:00

Zasto Centar za socijalno, nije pozvao radnu akciju, kad zna da postoji? Da su to ucinili, pisalo bi se o njima u pozitivnom. Redak slucaj da su ti ikada ista pozitivno i uradili. Pozvacemo je mi, gradjani, to bar danas nije tesko. Sraman cin, zaista ta institucija samo vreba nekakav slican slucaj da ga proguta i samelje do kraja. "Pogledaj Dom svoj Andjele i skini paucinu s ociju..."

Gost

#63 Re:

2012-03-17 13:05

#62: -

Ako im ne posalju radnu akciju, Trebalo bi da se organizuje neka humanitarna akcija za pomoc ovoj porodici.

Ne mogu da verujem kakvih ljudi ima.. !


Gost

#64

2012-03-17 13:23


Kako ih nije sramota umesto da im pomognu da srede stan,da obezbede roditeljima posao da izdržavaju svoju decu pošteno oni im stvaraju probleme i traume da li su oni svesni šta znači odvojiti dete od roditelja,nisu ih oni nosili pet puta po devet meseci u svojoj utrobi.još jednom sram da ih bude umesto da ih nagrade što imaju petoro dece to je premija za našu propalu srbiju oni ih kažnjavaju.Pomozite nedajte decu mesto im je sa svojim roditeljima!

Gost

#65

2012-03-17 13:30

Ja sam sa mojim roditeljima tako želim i njima da budu sa svojim,SRAMOTA ŠTA IM RADE.............

Gost

#67

2012-03-17 15:08

Odlicno oni znaju, zato to i svesno rade. To je sistematsko unistavanje tradicionalne srpske porodice. Moja majka je zivela na zemljanom podu i nju i svu decu roditelji su prema ondasnjim mogucnostima podizali najbolje moguce, a ni Nemac im ih nije oduzeo.Sada ima vazda unucica - sve to ovim modernim evropljanskim poturicama smeta. E nema vise- dokle vise? Jednom za svaga treba reci STOP. KRECEMO PRVO OD TRIFUNOVICA, PA NA DALJE DA SE RASVETLI SVE STA RADE I CIME SE BAVE! NIJE OVO JEDINI SLUCAJ.

Gost

#68

2012-03-17 16:03

Ovo je strasno,pa bolje tim roditeljima nek daju po pola od toga sto ce dati hraniteljskim porodicama.

Gost

#69

2012-03-17 19:32

Već sam komentarisala, ali opet ću...SRAMOTA šta rade jadnim ljudima, a ni krivi ni dužni. Postavlja se pitanje: Zašto to žele da urade, to treba proveriti...

Gost

#70 Re:

2012-03-17 19:33


Gost

#71

2012-03-17 19:37

Zalosno je i porazavajuce ziveti u ovakvoj demokratskoj drzavi.

Gost

#72

2012-03-17 20:58

Pa koliko drzava brine o deci vidi se iz toga da bioloskim roditeljima na ime decijeg dodatka za 5-oro dece daje 8.000 dinara a hraniteljima daje 34.000 dinara po detetu.
valjevac

#73 Re:

2012-03-18 10:06

#1: -

pa i toj porodici da su dali 30000 po detetu bilo bih i njima lepo


Gost

#74

2012-03-18 10:18

Dajte narodu posao,POMOZITE , a ne da im oduzmete jedino sto imaju!!!!!!!!!

Gost

#75

2012-03-18 14:06

Sramota je sto ova drzava na ovaj "podrzava" mnogoclane porodice - odvajanjem dece od roditelja! Umesto da novac, namenjen hraniteljskim porodicama koje bi cuvale tu decu (5x34000 din), daju njima da zavrse kucu i imaju dopunske prihode za podizanje porodice, oni im prete i uz podrsku policije zele da ih odvoje! Sramota! Zar cemo razdvajati sve srpske porodice pogodjene siromastvom? Koliko bi nas onda ostalo sa svojima? Ko je kriv sto smo osiromasili? Umesto da podrzavamo ono malo mnogoclanih porodica koje su nam preostale i damo orden zenama koje su, u danasnje vreme, spremne da gaje toliko dece, mi im istu oduzimamo! Katastrofa!