Ukidanje bus plus sistema

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje bus plus sistema

Srbija bez mozga

#1 Tekst nije racionalan

2012-07-16 16:49

‎1. Ne ulaze njih 20, preuvelicavanje u uvodu(kakav nacin da pocnes racionalan tekst)
2. "traze bus plus karte,kao da nam pregledaju pasose za dalji prolazak" :
Ne pregledaju ti licno imanje, nego kartu, isto kao na vozu, isto kao na avionu. Tako funkcionise transportni sistem, jedino sto su se ljudi navikli da imaju privilegiju u autobusu.

3. "Zasto se neko ne zapita da li narod ima para da kupuje karte?" : Ne postavljaj sama argument druge strane, nego se koncentrisi na direktne teme, kao sto ja odgovaram na ovaj banalan teksts.

4. "Da li imamo para da kupujemo markice?": Pitanje za drzavu je zdravstvo i edukacija, ne prevoz pojedinaca.

5. "Obezbedite nam poslove,obezbedite plate,pa onda mozemo pricati o placanjima karata i ostalom": Opet ne mora drzava da obezbedjuje poslove i plate, postoje javni i privatni sektori.

Da ne idem dalje, slazem se da postoji mnogo problema sa prevoznim sistemom, ali ovakvo propagiranje je absolutno ne dokazano, nesto poput dela Ayn Rand.

Anonymous

#2 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-16 17:00

#1: Srbija bez mozga - Tekst nije racionalan

Nacin na koji neki pregledaju karte je bezobrazan,ima ih mnogo na stanicama..ne ulaze svi u autobus-ja sam se pogresno izrazila,ali zaustavljaju prevoz..zasto kao pre nisu ulazili i pregledali u toku voznje..nego ovako sad..Glavni element drzave je stanovnistvo,a ovde je stanovnistvo nezadovoljno..ovo je jos jedna stvar u nizu koju nam namecu..ko ce da resava probleme sa prevoznim sistemom ako ne drzava i njeni organi..dosla je neka privatna firma ovde da nam uzima pare..Ja sam samo iznela svoje misljenje o ovome i pokusavam da skrenem paznju ostalima..da se probudimo..

Re-plika

#3 Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-16 17:21

#2: - Re: Tekst nije racionalan

Slazem se ja da ima problema.  I ja sam pre za zapadnjacki pristup (Karte se odmah skeniraju kod vozaca, nemas kartu ne mozes da udjes u autobus), kamere na svim ulazima u autobus itd...  Sada cena karte i ostale stvari isto moraju da se prilagode, ali dosta razloga koji su navedeni (sa punim postovanjem) u ovom tekstu ne daju prava za popis.  U ovakvom pokretu, ja, bih se vise koncentrisao na pojedinca koji konzumira jedan produkt (u ovom slucaju javni prevoz), nego na drzavu i ceo legalni sistem.  
I ako vec gledas sta sve namecu, samo pomisli na ovu cinjenicu.  Na zapadu plomba kod zubara kosta izmedju 300-400 evra.  Obican pregled kod lekara kosta 100 evra.  Drzava ima subvencije u zdravstvu, i ne placamo masivne skolarine za osnovnu i srednju skolu, kao dosta evropskih zemalja.  Tako da zapitao bih se prvo na sta dosta drzavnog novca ide, pa tek onda da li su toliko bahati, ili mi previse razmazeni.


Anonymous

#4 Re: Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-16 17:41

#3: Re-plika - Re: Re: Tekst nije racionalan

ali na zapadu ne kasne plate kao kod nas..nisu plate kao kod nas..tako da zato su im i takve cene i ostalo..gsp-u trebaju pare za vozace,za autobuse i ostalo to znam..ali mogli su to da obezbede na bolji nacin..zapad nema problema kao sto mi imamo..tako da ne mozemo da se poredimo sa zapadom i da uvodimo nove zakone dok ne resimo prvobitne probleme..kako neki mogu biti razmazeni ako zive od danas do sutra..sklapaju kraj sa krajem..kako neko da ode na razgovor za posao ako nema da plati kartu..?previse ima problema..jos gore ce biti kad krenu djaci u skolu..

Im off....

#5

2012-07-16 17:54

Problem kod nas i dosta istocnih zemalja,je to sto smo navikli na social welfare. Idemo daleko od teme, vecinom zbog mene, ali rado bih se neki dan pozabavio tom recenicom kad pro kapitalisticke zemlje koriste rec "razmazenim" za zemlje istocnog bloka. Ali ukratko da stavimo stavimo tacku i da se vratimo na ovo.
Postujem i cenim, tvoje angazovanje, slazem se da ima problema, samo se ne slazem na nacik kako se poruka salje.
Srecno...
zzz

#6 last note

2012-07-16 18:13

I ako jednog dana ozbiljno budes htela/hteo, da napravis promenu. Uzmi kameru i snimi ne postovanje konduktera prema putniku. Uradi Analizu plata u Beogradu, out of date autobusa, i prouci clanove zakona o javnom prevozu.
Promene cine, oni koji to stvarno hoce.

Anonymous

#7 Re: last note

2012-07-16 18:22

#6: zzz - last note

to nameravam i da uradim :)


Gost

#8

2012-07-16 20:47

Stop Bus Plus tiraniji,hocemo jeftinije karte za prevoz  i bolje prevoze


Gost

#9

2012-07-17 00:29

Bravo za peticiju, ali pre ce se tortura Beogradjana od strane Djilasa i Bus Plusa resiti na nacin kao 5. oktobra...
Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#10

2012-07-17 02:13

ne mora da se ponavlja 5. oktobar..mogu se naci i drugi nacini da se odbranimo od ovoga..samo treba se angazovati
mara

#11 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 02:44

#1: Srbija bez mozga - Tekst nije racionalan

1. malo pročitaj novine ili izađi na neku od početnih stanica, pa ćeš videti koliko ih je uz komunalnu policiju
2. karte se pregledaju dok se vozilo kreće, a ne dok stoji na stanici i pravi gužvu, ludnicu i zakašnjenja
3. tekst nije banalan. odlično je pitanje. zašto ne misliti o svima, a ne samo o sebi kao što ti radiš? zašto ne misliti o penzionerima koji imaju jedva 12 000 primanja, i moraju da daju za jebenu kartu 1 100, a za te pare mogu da jedu, kao i neke višečlane porodice? ti gledaš na stvari iz svog sebičnog ugla. cene moraju da se prilagode primanjima koja lako mogu da se dokažu. priložiš ček od plate, penzije, bla, bla, i platiš kartu shodno svojim primanjima, šmekeru.
4.  "Pitanje za drzavu je zdravstvo i edukacija, ne prevoz pojedinaca" ovde se radi o prevozu Berađana, a ne pojedinca. Čime se ide u školu ili kod lekara, ako ti se ne nalaze ispred nosa? taljigama?
5. javni i privatni sektori inače ne pripadaju državi već šumarskom fakultetu
I nemoj molim te da ideš dalje. za početak se opismeni. aPsolutno, nikako aBsolutno. nedokazano, nikako ne dokazano. karte se ne pregledaju na vionu i na vozu, već u avionu i u vozu......dalje me mrzi da se bavim tobom. idi i rokni se


Gost

#12

2012-07-17 03:35

STIDI SE SRBIJO!!!!!!!!!!!!
SASKALUKASIMA

#13 Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 04:19

#11: mara - Re: Tekst nije racionalan

Svaka na mestu....!!!!! bravo!! Ehhh da.... zapad zapad zapad!!! kada budemo imali platu,socijalna primanja itd. kao na zapadu, mozemo da pricamo o nasem, kako neko rece - "social welfare". Recimo u Holandiji,Nemackoj samo SOCIJALNA primanja su od 800-1100e. Kada budu kod NAS ukinuli PDV citaj "PARE DAJ 'VAMO",na razne stvari npr bebi opremu,skinuli akcize i slicne namete;kada NAMA plata bude od 800e pa na vise, onda cu ja i moj muz i moje dete(kad krene u skolu) da placamo BUS PLUS (u nasem slucaju markice za medjugradski: 6500rsd+6500rsd+2000rsd)!!!!!! sada sa platom od po 20 000rsd - NE PLACAM!!!!!!!  kad skupim dovoljno kazni,pa kad me tuze,ja cu dobrovoljno u zatvor!taman da se odmorim,jer godisnji odmor-NEMAM,pare za more -NEMAM! PISI DRZAVA PROPALA!!!!!


Gost

#14

2012-07-17 14:04

Sistem koji ne moze da zazivi u nasim uslovima.
Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#15

2012-07-17 14:09

ne smemo da dopustimo da zazivi..dokle ce da nam uzimaju pare koje nemamo vise

Gost

#16

2012-07-17 15:17

Milosevic je to radio mnogo "dramaticnije", da ne kazem s vise stila. Ne znam sto su ga uopste smenjivali. Gnusam se politike, ali ovo naprosto moram da prokomentarisem. Hajde da zanemarimo cinjenicu da se neko ovde pravi blesav i pokusava da gradjane uvere da zive u Svedskoj. Pa zar ne bi trebalo obrnuto? Prvo uvedi svedski standard, pa onda glancaj autobuse. Nekako uvek zaborave na taj kljucni faktor novac u ovoj igri profita, famozni ONI, uvek isti. Pa pusti onda taj jadni narod da zaradi pare, tj da ode na jedva skrpljeni posao, teskom mukom pronadjen, s obzirom da imam utisak da se u Somaliji lakse moze doci do posla nego ovde, a pritom ne mislim na privilegovanu "elitu" etcetera. Pusti coveka da ode na posao da ti plati tu prokletu markicu ili vec dok traju birokratske peripetije oko vadjenja marke za iljadarku, pa da se vozi, onako "danski-elitno". Ako ste vec takvi kakvi ste (tantali realizma!), makar pustite narod da se snadje kako sam ume i zna i ne zaustavljaj autobuse, anonimni moronu! a ti, narode iz Srpske Norveske, kakvog si ti to mentaliteta i duha, narod koji se, a sto je evidentno, vec 20 godina ponosi i busa svojom ratobornoscu, stoji mirno pred naci konvojem. cak i stoka skici pred klanje!


Gost

#17 Re:

2012-07-17 15:18

#15: Jelena Vasiljevic -

vise? a kad smo ih to pa imali? ja ne znam sta je s ovim narodom...


Gost

#18

2012-07-17 15:27

.

Gost

#19 Re: last note

2012-07-17 15:31

#6: zzz - last note

je l' dozvoljeno snimanje kamerom? evo, ja cu to da uradim prvom prilikom. preporucujem svima da ponesu kamere, mobilne telefone, fotaparate. zanr filma: horor-socijalna drama


Gost

#20 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 15:34

Jelena Vasiljevic
Autor peticije

#21

2012-07-17 15:38

danas sam negde procitala komentar,da jutros kod ade jedan komunalac je vukao coveka za kosulju da bi ga isterao iz autobusa..sramota..trebao je to neko bar da slika

Gost

#22

2012-07-17 16:13

Sto je dosta dosta je!!! Sram ih bilo, nismo mi stoka!!!
Ali nazalost ima stoke koja zeli da ih coban vodi!!! Nalepite ambleme stop BUSPLUS!!! I nabavite klepetuse kada vidite da stoka ulazi na obelezena vrata zvonite!!!
Ja jesam za postovanje pravila, ali ovo je besmisleno i nepotrebno cak i neposteno u drzavi gde ni firma BUSPLUS ne postuje zakon!!!

Gost

#23

2012-07-17 16:23

Nisam zadovoljan nacinom na koji je ovaj tekst napisan ali potpisujem peticiju zbog cilja za koji se zalaze.

Gost

#24

2012-07-17 16:27

svi kontrolori da daju otkaz!

no name

#25 Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 16:47

#2: - Re: Tekst nije racionalan

A da ne pominjemo, koliko autobus/trola stoji na stanici dok se svi putnici ne naguraju na prednja vrata...