ZA UKIDANJE SUMANUTIH PROPISA BUS PLUS SISTEMA!!!


Gost

#1

2012-07-17 14:16

SRAMOTA ZA OVU DRZAVU!!
fish

#2 ggg

2012-07-17 14:34

treba narod da odreaguje masovno na ovu zajebanciju samo nam je jos ovo falilo
fish

#3 hjyy

2012-07-17 14:36

samo izazivaju jos veci bes kod ljudi ,ljudi ce ih prebiti polupace sva vrata i aparate za otucavanje tih smrdljivih bus pluseva,ili neka jednostavno svi pprestanu da kupuju bus plus i neka se ukine gradski prevoz u globalu pa da vidimo sta ce onda da se desi,ali ovako vise ne ide i ovo ne vodi nikuda... ovo je dno dna

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-07-17 15:24



Gost

#5

2012-07-17 15:57

Kako ste prosti. Ovo funkcionise u svim drzavam na svetu, samo u Beogradu ne moze. Pa niste pavijani da ne umete da naucite gde se ulazi a gde izlazi! Zasto bi se u gradski prevoz uveo neki red kada ne mora, kada smo lenji da naucimo?! Svasta, drzava u haosu, a mi jos treba lepo da se ponasamo, kao kulturni Evropljani, ma da! Nazad u pecine pa tamo ne morate ni da ulazite u autobus! Jbt, cim se uvelo nesto da se poradi na povecanju profita gradskog prevoza, da se ne finansiraju iz nasih dzepova, da se uvede neki red, onda se to nazove DNO DNA?! Naravno da je kulturno ponasanje dno dna za nas Srbe, zato smo tu i gde smo, i treba jos dugo da ostanemo! A da ne pominjem one kojima je ovo dno dna jer sada moraju da plate kartu. Idite u mesaru, pokupite sta vam treba pa izadjite bez placanja, to vam je isto. Sramota! A tek oni koji svaku promenu u svom zivotu smatraju tragedijom. Promeni se izgled fejsbuka, pisemo peticije, za sta sve jos necemo, samo zato sto smo lenji da se naviknemo na bilo kakvu prpmenu? Tuzno!

Gost

#6 Re: ggg

2012-07-17 15:59

#2: fish - ggg

Naravno, apsolutno se slazem! Mislim da bi trebalo i da se zabrani svako iole normalno ponasanje, jer mi drugacije ne znamo da se ponasamo nego da budemo svinje!

Branko Tomic
Autor peticije

#7 Re:

2012-07-17 16:26

#5: -

o cemu ti to svega ti......funkcionise tamo gde ima dovoljan broj vozila, gde se autobusi ne raspadaju, gde rade klime leti, grejanje zimi a ne obrnuto, gde od prednjih do srednjih vrata ne treba vecnost da bi se proslo....e kad sve to bude i kod nas onda mozemo da pricamo o tome.......zamisli situaciju zena sa detetom udje na prednja vrata, sedne i treba da izadje za par stanica, a u busu milion ljudi (sto je cest slucaj)...sta tada uciniti pametnjakovicu, a o penzionerima i da ne pricam!!!

nikad mi nece biti jasno to poltronsko uvlacenje u du** evropskom sistemu, a da se pritom ono osnovno ne obezbedi za tako nesto!!!

 

ili budi realan ili cuti!!!


Gost

#8

2012-07-17 16:32

Oni koji imaju zdravstveni problem kao ja, na pr.(jedna ruka nema bas funkciju) jedva da mogu i da udju, a kamoli da se izguraju do srednjih vrata u busu, koji ima trista ljudi, da bi sisli. A tek stari ljudi, koji se voze jednu ili dve stanice, jer ne mogu da hodaju, ionako, sad treba da ,,krce,, put do srednjih vrata da bi sisli. A o nacinu na koji ,,pregledaju,, putnike na stanicama i nacin komunikacija sa putnicima...krajnje ponizavajuce. Da ima tri puta vise vozila, pa hajde i nekako...ovako, ovo je smesno i tuzno u isto vreme. Nisu ovo beogradjani zasluzili.
Pljus pljus kontrola

#9 Re:

2012-07-17 16:48

#5: -

Ae bre debilu ne glumi ovde neko gistro ludilo kao evropa,civilizacija,dno dna,kako te bre nije sramota da pljujes po Srbiji i po ovom narodu koji inace nema sta da jede,verovatno ti je cale ili keva na nekoj dobroj poziciji pa ti placaju sve sto mogu da ti plate,ili si preko veze negde upao(la) pa se sad kurcis ovde na internetu kao strasno ovo ono,ae bre ako ti se ne svidja mozes slobodno da ides iz Srbije ko sto i rade takvi kao sto si ti,pljuju po zemlji koja ih je hranila,kad si vec dobio(la) posao preko veze i imas bus plus mesecnu koju ti je privatnik sredio za dz,ili si upao(la) na budzet nekog faxa,sad ti to daje za pravo da se ovde kurcis?Do juce si se i ti vozio(la) kako si kad sitgao(la) koji crni bus plus koja crna karta nisi znao(la) sta je to?I ne treba da se plati nista,za dzabe treba da se vozimo kada nam vec kradu ovoliko para koliko "nemamo".Neka mi  dodju ovi bus plus kontrolori da mi traze kartu,da im izlomim i ceo autobus zajedno sa njima.A ti idi pametuj negde drugde,i truj svoj mali mozak.Posto ti onaj srednji ocigledno ne funkcionise.

Jelena Cicovic
Gost

#10 Re:

2012-07-17 16:59

#5: -

Pa ocigledno nisi bio ili bila u tim drzavama u svetu gde to funkcionise, jer tamo za tvoju informaciju svi autobusi idu na min ili 2 min i ulazi samo onoliko ljudi koliko ima sedista, tako da bolje cuti i nemoj se sramotiti sa ovakvim komentarom!!!Hvala, prijatno i dovidjenja!


Gost

#11

2012-07-17 17:17

Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu !

Gost

#12 Re:

2012-07-17 17:17

#5: -

ok al posto kod nas nema dovoljno vozila i posto su guzve u vozilima strahovite, kako zamisljas da se osoba koja je usla na prednja ili zadnja vrata probije do srednjih da bi izasla, a da pritom ne nastane haos , po meni je to za sada totalno neizvodljivo, ne postoje uslovi za tako nesto, a da ne pricam o novoj metodi kontrolisanja karata po kojoj autobus stoji na stanici dok kontrolori ne pregledaju karte... no comment..... da izvedem zakljucak, kad bude bilo uslova za tako nesto uredu ali sada NIKAKO, a moze da prica ko sta hoce!
Zeljko

#13 Re:

2012-07-17 18:07

#5: -

Pavijani su ti mama i tata. A sto se tice pravila za ulazak i izlazak ona funkcionisu kada ti svaka linija prevoza ide na svaki minut.

A kada si tako kulturan i pametan daj mi odgovor zasto ljudi sa personalizovanim kartama moraju da otkucavaju iste?

Prijatno!

Zeljko

#14 Re: Re: ggg

2012-07-17 18:13

#6: - Re: ggg

A sto rece neko iznad - digo konj nogu da ga potkuju pa digla i baba ... Pa normalno ponasanje je kada te neko gazi da mu jebes mater,a ne da ga zamolis da te jace gazi! Tacka.

Zeljko

#15 Guzve

2012-07-17 18:16

Zbog ovih novih pravila 2 dana za redom kasnim na posao, a krecem isto u isto vreme kao i pre pravila.
Na kraju krajeva jos samo fali da nam umesto kertica instaliraju cipove u dupeta, pa da njih moramo da trljamo o aparate!

Dodjte svi 23-ceg u 18:30 kod meka na Zelenom vencu da protestvujemo!
squo

#16

2012-07-17 23:49

a sto su poskidali vozace sa tramvaja i autobusa da bi ih stavili kao koordinatore na vrata da kontrolisu ovaj jadan i isfrustriran narod,koji odvaja od usta da bi kupio bus plus karticu.neko je opasno oprao pare uvodeci ovaj sranje sistem u gradski prevoz.vozaci bivaju maltretirani kako god okrenes,pod stalnim su psihickim pritiskom,a uvodjenjem ulaz/izlaz fora isprovocirali su narod na jos vise vredja i izivljava se nad njima.oni koji sproveli ovaj sistem,sede klimatizovanim kancelarijama,smeskaju se i prodaju fore o kulturnom evropskom prevozu.nas prevoz nije ni prosao pored evrope niti ce jos za 100 godina!
Ljiljana

#17 Crno na belo

2012-07-18 00:03

Opsiran clanak sa dokumentacijom. Nadam se samo da ce moci i da se iskoristi!

http://www.balkaninsight.com/en/article/do-busplusa-kroz-rupe-u-sistemu

* Ne fali nama kulture, fali nam oduska.
bekim

#18 Re: Re:

2012-07-18 00:21

bekim

#19 Re: Re:

2012-07-18 00:27

#9: Pljus pljus kontrola - Re:

potpuno se slazem sa tobom i 100 posto si u pravu samo da dodam da ljudi u evropi iamaju platu minimum 1500 evra pa na gore pa naravno da ce da plati kartu a kod nas u srbiji svaki drugi skoro jedva prezivljava a ovi jos ih maltertiraju svako dobro

bekim
Gost

#20

2012-07-18 02:01

kao prvo zeleo bih da kazem da je ovo maltretiranje gradjana a kao drugo ako hocemo da budemo kao i sve zemlje eu-a prvo sto bi trebalo urpardon hteo sam da ispravim gresku nije 3500 evra je da se uhapse lopovi iz vlade kako vise ne bi krali i pljackali ono sto je prostalo od nase srbije pa atim misli i siguran sam da bi trebalo povecati plate i zaposliti sto vise ljudi da rade pa nabaviti jos autobusa itd pa tek onda uvesti kontrolu a ne na ovakav nacin muciti ljude koji i ovako jedva przivljava i inostranstu to lepo funkcionise jer imaju ne dobre nego ekstra plate pa naravno da ce placati kartu kao recimo u svedskoj najmanja plata je 1500 evra pa do coveka koji vozi kamion gradske cistoce njima je plata 350 hiljade evra pa naravno da bi ste svi vi platili kartu kad bi ste imali ovakve plate zar ne u svakom slucaju ja sam uz vas svako dobro pozdrav iz swerige

Uhm

#21 .......

2012-07-18 12:38

Pa noramlno da funkcionse u rugim drzavama kad tamo niko ne koirsti bas... a i basevi idu na svakih 2 minuta....

Gost

#22

2012-07-18 21:30

klasiccno maltretiranje gradjana..za ono ssto nude neka budu srecni ssto i karte placamo..nije mi jasno zassto trazze da se ljudi koji placaju meseccne karte uopsste ccekiraju, to mi licci na klasiccno pracenje i nissta drugo, pritom da ne priccamo o tome kako za occitavanje kartice nekad treba i previsse vremena a iza tebe cceka da udje bar 10-ak osoba, samim tim nastaje dodatna nervoza a put se produzzava ne malo..a ako uzmemo u obzir koliko se cceka prevoz i guzzve u saobracaju ne treba nam joss dodatno produzzavanje puta u pretrpanim, prljavim neklimatizovanim i osstecenim vozilima...

Gost

#23

2012-07-23 10:58

Svaki komentar je suvisan...
Ljudi, budite se i razmisljajte malo svojim glavama! :)
Bocko

#24 Re: .......

2012-07-26 02:10

#21: Uhm - .......

Ma ne na 2min,ma na 2 sec,povezani su rudom busevi u drugim drzavama,i ima ih 1000,i prvi kad krene sa pocetne,zadnji je na zadnjoj,i vi samo ulazite i to tako  u krug :-)

Dajte malo realnosti... Otidjite na taj zapad,pa malo bolje sagledajte situaciju,a ne pojedinacan primerak,ako kad ja cekam 17-ticu i dodje jedna,za minut druga,za minut treca...rekao bi covek Nemacka,a sto posle nece biti pola sata... :-)

Cekiranje za one sa markicama ukinuti,Likvidatori da ostanu za one sa pojedinacnim kartama(dnevnim,nedeljnim,visesatnim...((da se uvedu))..

Ako imaju svi da pale cigaretu za cigaretom na stanici,i imaju po dva telefona,3 broja...e pa mogu da imaju i za bus 1000din,zar ne?

Mislim ima ljudi koji nemaju,ali vise je inat od nemastine ovde u pitanju,i da,jos nesto,penzioneri treba da placaju,pa samo se voze,em usporavaju saobracaj,prave guzvu,a opste je poznato da su to sve druze tito penzosi,koji imaju penzije po 45-50.000din...pa nek plate gospoda punu cenu,iovako im je i Infostan u pola cene,moze i GSP :-)

Uvesti donju granicu,imas cek od penzije,ako je manja od 15.000din(znaci da si je kupio u Slobino vreme,da si neradnik)onda dupla cena karte,hahahah...ok,ako je do 15k na primer besplatno,sve preko toga za po 5k -500din vise,pa tako do pune cene markice...i eto resenja :-P

Sima bgd 011

#25 komentar zašto ne bus plus

2012-09-20 19:40

Placati firmi, koja je dobila neustavno tender, nije po zakonu i ustavu. Ko stoji iza te firme ? koje sve podatke o našim kretanjima imaju i zašto ? Ko im daje pravo da korestiste batinaše u uniformi ,,komunalnih policajca ? Nije istina da vecina eu država koristi taj i takav sistem. A oni koji ga koriste prevoze extra dobri autobusi, zimi topli i leti prijatni. Placaš al uslugu dostajnu coveku.Placaš al prema primanjima a ne prema potrebi neke mafijaške organizacije.