BRANILA CERKU OD NASILNIKA-DOBILA ZATVOR

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BRANILA CERKU OD NASILNIKA-DOBILA ZATVOR

dunja

#1

2012-11-27 10:43

ne dozvolimo da zena koja ja branila svoje dete od nasilnika ode i zatvor

Gost

#2

2012-11-27 12:30

...I ja bih isto to uradila za svoje dete.
KALE

#3

2012-11-27 22:08

Neverovatna presuda , da li mi to suzbijamo nasilje ili ga podrzavamo . Sramotno za ovu malu drzavu , odosmo niz stranputicu , ma niko me nebi sprecio da napadaca (visestrukog)ne unistim da sam ne daj boze to dozivela. Mirjana , drzi se i bori se , uz nasu pomoc !

dovla

#4 Subjekt

2012-11-28 00:52

Presuda koja nema veze sa pravdom. Ne znam sta bih rekao...jebem vam mater svima pocevsi od Zore Jamusakov pa nadalje.

Gox

#5

2012-11-28 11:46

Apsurdno je da neko ko brani svoj i život svog deteta bude optužen za pokušaj ubistva! Nasilnik je bio fizički jači i nije postojao drugi način odbrane od njega sem upotrebe noža ili policije koja bi stigla prekasno... Ovo je klasičan primer samoodbrane i pothitno promeniti zakone sa tim u vezi. Znači, ako nasilnik udari 5 puta nekog, oaj sme da uzvrati samo isto toliko u suprotnom biće optežen za nesrazmernu nužnu odbranu... Ma, ko može meriti nužne udarce kad ti nasilnik dirne dete??? A u ovom slučaju, nesrazmera je ta što je nasilnik fizički jači, pa zar to nije dovoljno?!

Gost

#6

2012-11-28 11:48

Treba da budu kaznjeni oni koji pokusavaju da vas povrede...a ne oni koji se brane!!! Sta treba ...da budemo pretuceni, izbodeni , silovani...da budemo zrtve pa da pred zakonom budemo nevini!!!

Gost

#7 :(

2012-11-28 13:35

Ispravka za onoga ko je . komentarisao, treba da budemo mrtvi da bi bili zrtve :(
6

#8 #8

2012-11-30 09:30

Ovo je stvarno sramota!! I ja sam majka jedne devojcice, pa ko ce da ih zastiti ako ne mi roditelji!Bas bih volela da vidim tog sudiju koji je doneo ovakvu odluku u istoj situaciji, sta bi uradio??
maki

#9

2012-11-30 09:33

Sramota za sudstvo !

Gost

#10

2012-11-30 09:34

Ocigledno da celo sudstvo nema dece,stvarno sramota.............Videla bi njih u toj situaciju....

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-11-30 09:34


Jela

#12 Dokle vise

2012-11-30 09:36

Dokle ce zrtve biti osudjivane a nasilnici slobodni?
Sashana

#13

2012-11-30 09:49

Zgrožena sam time kako funkcioniše naše sudstvo, ja sam takodje imala neprijatno iskustvo, kada me je napao komšija sa sekirom i pretukao mene i moju 72-god majku, on je oslobodjen krivice jer nije bilo tragova nasilničkog ponašanja, bez obzira što nas je hitna pomoć odvela na VMA i što imamo lekraska uverenja o povredama. Očigledno u ovoj zemlji novac igra najveću ulogu kao arbitar pravde i ako ga neko ima može da se ponaša kako hoće. Mirjana je pokušala da zaštiti život svoje ćerke i osudjena je zbog toga, volela bih da se svim tim sudijama koje donose takve odluke desi ista situacija i da njihovi najbliži budu ugroženi, tada bih volela da vidim kako bi oni reagovali i da li bi se dovodilo u pitanje to da li je prekoračena nužna odbrana , koja je usput i najblaže rečeno , glupost najobičnija..jer ko da izmeri u strahu i afektu da li će i kako odbraniti svoj i život svojih dragih. Moj potpis, podrška i želje za Mirjanu da se hrabro izbori sa svom tom nepravdom. S.K
Cica

#14 #14

2012-11-30 10:03

ucinila bih isto da se mojoj deci tako nesto desi...
Kao dete sam bila zrtva pedofila i nista nije ucinjeno, on se slobodno seta i stanuje i dalje blizu skole gde verovatno i dalje nalazi zrtve, jedina sankcija je to sto je ostao bez posla (nastavnik u osnovnoj skoli). Sramota za sve.
daja

#15

2012-11-30 10:36

Mislim da treba da promenite naziv peticije.
Teško je uočljiva...
Mara

#16

2012-11-30 11:53

Ja bih isto uradila,imam troje dece i da ih neko pipne oko bih mu izvadila!!!!!

Gost

#17

2012-11-30 12:07

Voleo bih da mogu da potpišem više puta
maki

#18

2012-11-30 12:10

Kada bi sudovi u ovakvim situacijama kažnjavali nasilnike manje bi po novinama čitali kako bivši mladići zbog neuzvraćene ljubavi ubijaju(ubeđeni da na to imaju pravo)devojke koje su predhodno pobegle glavom bez obzira jer su uvidele kakvi su...
majina mama

#19

2012-11-30 12:52

Ma da, najbolje je da je dozvolila da joj neko cerku maltretira! Sram bilo pravosudje Srbije na ovakve stvari, manijaci i predstupnici setaju slobodno a pozrtvovane majke po zatvorima!!! Ja bih ga ubila na mestu, i ja sam majka jedne devojcice!
mama88

#20

2012-11-30 13:22

Da li je moguce ovo sto nas zakon radi?????Sramota .....Rodjeno dete ne smes da branis od manijaka.....stvarno sramota.
eee

#21 eeee

2012-11-30 13:25

Treba sad to isto dase desi deci sudija koji su tako dosudili jadnoj zeni, bas me zanima sta bi oni uradili i da li bi tada osudili nasilnika i zastitili zrtvu ?? O medijskoj hajki necu ni da govorim...
anka

#22

2012-11-30 13:56

Sramno za ovu drzavu da osude majku koja je branila svoje dete a nekoga ko je upao na tudj posed i fizicki zlostavljao devojku pomiluje. Da li i u drugim zemljama moze neko da vam upadne u dvoriste, nasrne na dete a da su vama vezane ruke? Cisto sumnjam, ovo je klasicna zamena teza. Nasilnici na ulice a svi ostali normalni ljudi neka se zatvore u misije rupe! Zar da zavlada anarhija totalna i da svaki psihopata sebi da za pravo da nas kinji? Da je pravde njega bi zatvorili a zeni urucili medalju za hrabrost, da sluzi kao primer ostalim majkama kako treba postupiti. Stidi se drzavo ako ne ponistis presudu!!!

Gost

#23

2012-11-30 14:10

U ovoj drzavi nas nista ne moze vise iznenaditi - oduzimaju i decu od majki i svesno ih daju osudjenicima za nasilje u porodici, ostavljajuci majke da vode bitku za sopstvenu decu do iznemoglosti...Kad li ce mo dotaci to dno jednom, da krenemo da se uspinjemo na gore, jer sve sve dublje tonemo...
jexic

#24

2012-11-30 15:14

Ne zelim da komentarisem... mnogo ljudi mnogo cudi... Neko bi me shvatio pogresno tako da necu reci nista... Ja cu svoju decu braniti a svakog ko me okrivi ili pokusa da ih napada imace velike probleme... Bitno je samo reci ja nisam jaka ali znam da je skup ljudi jaci i od pojedinca i od drzave tako da to je to!!!...

Tanja

#25

2012-11-30 15:50

Sramota sta se ovde desava , pa zar majka nema pravo da zastiti svoje dete i zbog toga mora u zatvor!!!!Ja sam majka dvoje dece i isto tako bih reagovala , a mozda jos i gore . Zivim za moju decu i ja ih ne tucem i ne sikaniram , a kamoli drugi. Cinjenica je da nasa deca nemaju nikakvu zastitu i da ovde sto si veci ludjak i manijak dobro prolazis , a posteni nagrabuse....