Peticija Vladi Srbije da strogo zabrani decije prosjacenje


Gost

#1

2013-02-14 23:46

Treba pohapsiti ljude koji koriste tudju nesreću i koriste decu u nezakonite svrhe!

Gost

#2

2013-02-28 00:40

Ja bi mnogo volela da se mi kao nacija posvetimo toj deci i da im pomognemo. Njima treba para, hrane, odece, a tek skolovanja. Mnogo bi volela da ima mesto za donaciju (hrane, para, odece...) i da se smeste negde gde im je bezbedno. Skolovanje je takodje vazno da bi bilo ista od njih jer ako nastave ovakav zivot, posle nece imati ni od cega da zive.
volonter

#3 Re:

2013-03-29 19:00

#2: -

postoje mesta gde možete da odnesete hranu, odeću, igračke, školski pribor. to su: Dnevni centar za decu uključenu u život i rad na ulici ( Narodnih heroja 63) i Svratište za decu ulice ( Krfska 7a).


Gost

#4

2013-03-31 21:56

Nadam se da će na ovaj način prestati sa zloupotrebom dece od strane njihovih roditelja.
combat

#5

2013-04-04 16:25

Drago nam je da neko pokrece ovakvu i slicne akcije,uz sve zelje da uspe,puna podrska.Novi Sad.
Jana

#6 Re:

2013-04-04 18:56

#5: combat -

Hvala :) Pozdrav.


Gost

#7

2013-04-04 19:44

Drzava da pomogne Tijani, za novo srce

Gost

#8

2013-04-04 22:23

Stop organizovanim grupama kriminalaca koje zloupotrebljavaju svoju i tuđu decu da zarade na najbestidniji mogući način. Samo ta sirota deca znaju kako im je i kroz kakav pakao prolaze ako svjim makroima ne ispune "dnevnu normu".

Gost

#9

2013-04-07 15:50

zaustavite sto pre

Gost

#10

2013-04-08 22:31

kao prvo,zalosno je videti malu decu po ulicama grada,kako prljavi ,bosi,gladni,mole za neki dinar da prezive dan.ja sam protivnik toga,jer i ja imam decu.borim se za njih.a svi bi trebali da dele moje misljenje!!!!!!
APEL SVIMA,NAJPRE POLITICARIMA !!! NEKA SMANJE NJIHOVA PUTOVANJA PO SVETU,PO KO ZNA KOJI PUT,I NEKA SE UKLJUCE U BORBU!!!!!
JER SVE SU TO NASA DECA

Gost

#11

2013-04-11 12:21

Komentar??? Pomozite svakom detetu koje je ugrozeno!!!!

Gost

#12

2013-05-10 19:12

Izmenite ime sadasnje drzave u "Srbija"! To je sve
zika obretkovic

#13 koji frikovi

2013-05-11 06:53

I sta ce biti sa detetom kad policija kazni majku? Majka nema lovu i ide u zatvor a dete? Hoce autorka ove gluposti da prihvati decu kod sebe? Naravno da nece. Ovo je rasisticka peticija protiv Roma. Kaznama i hapsenjem se ne resava problem koje ima dete vec se roditelj salje u zatvor a sta ce biti nakon toga sa detetom, to se nikoga ne tice.

Gost

#14

2013-05-11 19:57

pod hitno moramo rešiti ovaj problem.Mnogo je dece na ulici i to loše obučeno a sigurno nisu sama tamo došla već ih je neko poslao.
Već duže vreme u Novom Sadu preko puta teniskih terena u bul cara lazara jedan mališan šeta ulicom i prosti i saleće ljude na ulici..stoji i kod banke u kojoj radim kao obezbedjenje i ja moram da ga oteram jer ne sme tu da prosi, i kažem mu da se pomeri na drugo mesto...eto, lično mi je neprijatno i žao, ali kako Ko izadje iz banke, on traži neki dinar...Samo zakonski ovo moramo rešiti i naći model da dece nema na ulici po tom pitanju.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-05-12 08:34


zika

#16 Re: Re: koji frikovi

2013-05-25 09:44

#15: Jana Poleksic - Re: koji frikovi

Proverite zasto deca beze iz ustanova kad su radnici tamo tako dobri sa decom. Ima malih Roma koji zive po napustenim kucama i automobilima po Beogradu, posetite ih i pitajte zasto beze, sta im rade tamo, mozda su neka deca sad u novootvorenom svratistu, pa pitajte i njih, zasto beze iz ustanova? Ocigledno da Centar za socijalno ne radi svoj posao pa ste zato napravili peticiju a kad kazem da ne rade svoj posao, mislim na kontrolu nakon smestaja dece, da li deca zaista dobijaju normalan zivot ako beze sa takvih mesta koje im drzava dodeli? Peticija bez rasizma bi bila: naterajmo Centar za socijalno da radi svoj posao i da kontrolisu zasto deca beze.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-07-24 15:02



Gost

#18

2013-07-24 22:01

skloniti decu sa semafora,raskrsnica, ulica...često se može videti agresija u toj deci ako ne stignete ili nećete da im date novac...moje mišljenje je da su deca prinudjena da prosjače....jednom mi je devojčica od 10 godina u batajnici na semaforu....na pitanje zašto ne ideš u školu rekla da je iz Kikinde....pitala sam gde su ti roditelji...rekla je u kikindi...sve je jasno dete je neko prisilio da prosi....vidjala sam je mesecima po zimi ..na minuu u papučicama ...gola i bosa tuga...milicioneri vrlo dobro znaju gde imadece koja prose i trebalo bi da ih sakupe i odvedu negde gde ima smeštaj i hrana...tako bi jedino bili spašeni....ne novcem...jer novac neko drugi uzima.

Gost

#19

2013-07-25 04:40

...to će biti veoma teško iskoreniti jer je narod prlično gladan a deca se koriste oduvek za to, a u našoj državi ne funkcionišu ni mnogo bitniji momenti a tek ovo kako će da prođe...
lynx

#20

2013-08-21 05:59

A šta ćemo sa malom decom (bebama) koja po ceo dan "spavaju" u rukama prosjaka koji im, u većini slučajeva, nisu roditelji? Ta deca su drogirana i jedina namena im je da tim prosjacima donesu koji dinar više, a oni te pare, na kraju dana da daju svojim gazdama (koji ih i teraju na to). Policija, u većini slučajeva, vrlo dobro zna ko su gazde, odnosno ko svakodnevno organizuje prosjačenje, ali ništa ne preduzima. Da li građani sami treba da se organizuju, pa da, sem "građanskog hapšenja", imamo i "građansko kažnjavanje". Oni koji zloupotrebljavaju decu zaslužuju da im se polomi kičma.

Gost

#21

2013-08-21 10:17

Vreme je da gradjani nesto poduzmu!!!!

Gost

#24

2013-08-21 10:41

Po Zakonu je prosjačenje zabranjeno. Da je sreće u ovoj Stradiji, kao što nije, peticija ne bi ni bila potrebna...

Gost

#25

2013-08-21 10:41

Nemam reci.