Ponovni atest TNG uredjaja

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ponovni atest TNG uredjaja


Gost

#1

2013-04-19 10:20

sta reci sramota
kako su na nacionalnom dnevniku rekli ,,tiho i bez najave,,

Gost

#2

2013-04-19 11:27

Odlaganje primene na godinu dana nista nece doneti... Treba zahtevati vazenje atesta onima koji su ga uradili do njegovog isteka.

Gost

#3

2013-04-19 12:42

Ja sam za to da stari atesti važe do upisanog datuma u kartončićima,a da po novom zakonu idu novourađeni atesti.

Gost

#4 Miko

2013-04-20 11:54

To je dragi nasi i nase, radi nas samih !
Logika je da znamo, sta vozimo i dokle...
I meni ce, kao i vama, izbiti pare iz dzepa, al' jbg. ... nemoz nista, obicni smo l(j)udi u SRB !

Gost

#5

2013-04-22 08:33

Moj atest je u vreme kad je izdat, overen na perio od 10godina, sto je bilo pre 5god..Po logici, ako je tada taj atest bio uskladjen sa zakonom, a sada je zbog promenjenih sigurnosnih standarda, ne vazeci, mislim da je jedino pravedno resenje da tek nakon isteka vec jednom datog atesta, se krene u postovanje nove zakonske regulative tj. da zakon bude vazeci za sve gasne uredjaje izdate nakon uvodjenja novog zakona.
ja

#6 rezervoar

2013-04-22 10:34

a šta je sa idiotizmom za zamenu rezervoara, de ne mogu da se atestiraju.
pa u nuklearnim elektranama se oprema periodično pregleda i ispituje, a ne da se menja na svakih 10 god.

veći smo katolici od pape
videla žaba kako potkivaju konja pa i ona digla nogu


Gost

#7

2013-04-22 12:33

posto se atestiranje zakazuje i do tri meseca unapred a ja konkretno imam do najblizeg mesta za atestiranje 65 km i u medjuvremeni mi je isteklo veazenje registracije trebo bi da odjavim tablice i uzmem druge kada budm stigao na red za atest .A za odlazak na atestiranje da uzimam probne .I sve to zbog nerazumevanja drzave za probleme koje je sama izazvala jer je morala da formira razne agencije u kojima je morala da smesti mamine tatine sinove koji nisu sposomni ni sebe da raziumeju a kamoli probleme koje izazavaju i troskove koje nam namecu ali moracemo onda da se sudimo

Gost

#8

2013-04-22 12:43

Da li je neko pokusao da se informise o naciju i sta to treba da zadovoljava TNG uredjej da bi se izvrsio atest? Da li je jos nekome, kao meni, istekla registracija u cekanju pa sada i da hocu ne mogu da odem na atest. Zivim u Sidu a prvi mi je u Novom Sadu. Laze ko kaze da je u Sremskoj Mitrovici. Kada su bili u Sr. Mitrovici naglasili su da ne primaju nikoga van toga grada. Mozete da nazovete Ministarstvo saobracaja, Ministarstvo unutrasnjih poslova, Agenciju za bezbednost saobracaja, AMSS, neke face koje su na terenu i jako su neljubazni i necete dobiti valjan odgovor. Cini mi se da je tu nesto debelo mutno. Jedni kazu da je to kontrolni pregled postojeceg (tip iz AMSS u jucerasnjoj emisiji SAT, a na Tehnickom fakultetu u Novom Sadu da moram menjati i bocu i creva i ko zna sta jos.Narod je sludjen, niko od njih nije nadlezan a 6.000,00 mogu ladno da uzmu. Dokle narode?
JA LIČNO

#9

2013-04-22 15:12

Jedini naš protest koji će imati efekta je blokada npr. nekog dela Beograda.Kada bi izasao na protest svaki deseti vozač iz Beograda koga pogađa ovaj lopovluk države, to bi bio siguran uspeh.

Gost

#10

2013-04-22 21:31

Ako se radi kontrolni pregled ugradjenog plinskog sistema po predhodnom pravilniku, onda dreba da se radi po predhodnom pravilniku I da vazi do isteka izdatog atesta .

Gost

#11

2013-04-23 00:01

Ovde nam mogu pomoci samo protesti jer niko vise ne brine o sirotinji!

Gost

#12

2013-04-23 00:49

Jednom steceno pravo se novim zakonom ne moze ukinuti!

Ovo je pitanje za Evropski sud za ljudska prava u Strazburu.
Novi zakon moze da vazi samo za nove korisnike od datuma stupanja na snagu a za ostale po isteku vazeceg uverenja!
Mozda se sete i penzionerima da ukinu penzjie jer po novom zakonu treba da rade jos koju godinu!!!

Gost

#13

2013-04-23 00:51

Ako sam nesto platio i kupio onda je to MOJE i ne moze mi niko uzeti ili uskratiti pravo na posedovanje istog (10 god).
U nasoj zemlji moze naravno...PLJACKA....pljacka i samo pljacka sirotinje!
Adolf lee
new york

#14 Re:

2013-04-23 05:29

#1: -

K-ON! Costumes's tale moves around four Japanese people secondary university ladies who be a part of Sakuragaoka Female's Great College's light songs team to try to preserve it from being disbanded, however, they are the only associates of the team. At first, Yui Hirasawa has no encounter enjoying musical show technology equipment or studying written songs as she is only acquainted with enjoying the castanets, but she gradually becomes an outstanding musician. From then on, Yui, along with bassist Mio Akiyama, percussionist Ritsu Tainaka, and keyboardist Tsumugi Kotobuki invest their university days exercising, doing, and clinging out together.

www.cosplaysuperdeal.com

čeda
Gost

#15

2013-04-23 05:51

već urađenim atestom TNG uređaj je postao deo vozila i u istom rangu je (pravno gledano) kao i bilo koji deo motornog vozila koji se inače proverava na tehničkom pregledu te prema tome mora imati isti "status". znači-provera TENIČKE ISPRAVNOSTI TNG uređaja pri tehničkom pregledu po eventualno uvećanoj ceni za 200-300 dinara a ne atest jer ta uredba je po validnosti ispod zakona i propisa koji važe. mislim da svaki advokat može da ospori ovu uredbu.

i mogli bi i taj zakon usaglase sa evropskim zakonima kao što smo mnoge zakone već prilagodili evropskoj uniji.


Gost

#16

2013-04-23 08:11

Ovo nije pravna država. Ako već ima izdat atest na 5 godina koji je važeći zašto odjednom ne važi. Mogu da razumem da po novom pravilniku za novo ugrađene uređaje atest treba da važi 5 godina. Ali šta će da rade vlasnici vozila kojima je fabrički ugrađen gas. Šta oni da atestiraju? Tako mogu da ismisle da se atestiraju i vozila na benzin. Treba da se radi pregled gasnog uređaja pri tehničkom pregledu vozila i konstatuje njegova ispravnost. Atest je samo fora de se uzmu pare naivnim građanima.
nismo ovce

#17 Samo protesti

2013-04-23 10:08

Zakazite datum i vreme da dodjemo svi svojim autima koja cekaju "pregled" u Nemanjinu i da se ne pomeramo odatle dok ne ukinu ove nebuloze a ako treba i dok ne smene onoga ko je napravio ovakvu glupost.
Sramota

#18

2013-04-23 13:40

Aktivirajmo se ljudi, sto pre organizovati protest, jer ovo vise nema smisla!
Gradjanin

#19 Gradjanin

2013-04-23 14:03

#1: -

Ovo nema nigde,,nigde,,pljackaju nas pred nasim ocima!

Za ulicu, drugacije nas nece videti

#20 Za TNG ateste od 10 godina do kraja!

2013-04-23 14:05

Ajmo Nislije sta spavate, dugacak je dan, moze da se izadje i po podne oko 18.00 h, sto pre, ovaj problem nije dosao do usiju ljudi koji odlucuju u ovoj zemlji jer ovo moze da dopusti samo idiot i maloumnik, da se narod koji zivi na ivici egzistencije ovako oglobi i maltretira.Ne mogu da preuzmem inicijativu zbog posla koji radim, ali ajmo neka se neko javi i zakaze protestnu voznju ili tako nesto, red je da se oglasimo! A i Vi kojima registracija ide kasnije ne spavajte, ovi problemi cekaju i Vas, pre ili kasnije!

Gost

#21

2013-04-23 15:02

Ajde Nislije-uvek krene odavde-ja sam spreman samo kazite gde i kad eto mene odmah,cekam ko zapeta puska...dosta je vise pljacke sirotinje!!!
Ako se krene u protest siguran sam da ce to biti po svim gradovima ove jadne i napacene Srbije!

Gost

#22

2013-04-23 21:23

Svaka čast na peticiji, samo mi je žao što za nju zna jako malo ljudi! Ajde je malo promovišite po društvenim mrežama...

Gost

#23 SRAMOTA i BRUKA , PLJACKA I NEZNANJE

2013-04-23 21:35

#22: -

Ovo je pitanje za Evropski sud za ljudska prava u Strazburu.

U nasem zakonu lepo pise 147.  ,,uredbe se ne mogu donositi retroaktivno ,, sta je doneseno nekad to vazi tako da je   ovo prevara i neznanje, bezobrazluk a sve sa namerom da se sto vise zakomplikuje i da narod zbuni i ne misli na tekuce i mnogo vaznije  probleme danas a  ZNA SE CIJA JE OVO SKOLA i ko ovako radi svom narodu ...

 

PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,.....

 

 

ORGANIZUJMO SE .


Gost

#24

2013-04-23 21:52

ako do petka ne registrujem kola bez produzetka atesta neko ce naj....i. srecom su svi odgovorni davali jako retke izjave na tv al nema veze uhvaticemo se i za njih.za komplete prve pomoci svi su srali a o ovome ko da se nevalja.vrsili po osam pregleda dnevno na par mesta u srbiji,sad ce da povecaju e pa malo je kasno. uspeli su da iznenade i kineze da su znali bar bi bilo homologizovanih creva na trzistu

Gost

#25

2013-04-23 22:42

Treba traziti da se vazecim atestima ne ukida period od 10 god.
Sta bre da se odlozi do decembra-pa posle da opet bude ludnica u ludoj drzavi!
LOPOVI!

PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,PROTESTI ,.....

Gde ste TAXI udruzenja-postojite li vi uopste???

Krenite vec jednom-eto i nas!!!