Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#151

2013-05-24 13:17

Gradjani Srbije moraju da imaju OSNOVNO LJUDSKO PRAVO da zastite svoj zivot i zivot svoje porodice u svojoj kuci.

Gost

#152

2013-05-24 13:18

Nadam se da cemo u sto vecem broju potpisati ovu peticiju i zastititi prava ovog coveka kao i nasa prava, da cemo dokazati da smo ipak slozni i da mozemo da uticemo na zakone i promenu istih.Neka nam ovo bude samopocetak.

Gost

#153

2013-05-24 13:19

Nikada ne treba potcenjivati moc gradjanske inicijative, cak ni u drustvu kakvo je nase. Mnogi od nas imali bi nesrecu da mozda slicno reaguju u zelji da zastite porodicu. Uz svo zaljenje prema nastradalom, on je taj koji je, u trenutku kad je u pola noci usao u tudju kucu, sa namerom da ucini stetu vlasniku kuce, (u vidu fizicke povrede, ubistva ili kradje),snosio najvecu odgovornost za sopstveni zivot.

Gost

#154

2013-05-24 13:19

Zao mi je sto su mladi na stranputici i mislim da je to problem, ne samo porodice, vec sire...drustva u celini....nazalost....ali....APSOLUTNO moramo menjati Zakon.....podrska ocu koji je branio svoj dom.....uvek!!!!!
Kastor

#155 Re: Re: Re: razmislite

2013-05-24 13:20

#140: glas razuma - Re: Re: razmislite

Kažete: "Nasiljem se stvara nasilje". Što to ne objasnite razbojnicima. Moj sin je bio sa petnaestak godina žrtva bande maloletnih kriminalaca. Prošlo je nekolikko meseci dok se otkrilo, jer on u strahu nije smeo da kaže. A svašta je tu bilo: od iznuđivanja novca do prislanjanja noža uz grlo. Zveri najobičnije!

Prestupnici, ohrabeni ovakvim zakonom i ukidanjem smrtne kazne postaju sve nasrtljiviji i brutalniji. Okretanje leđa i obraza neće rešiti situaciju. Makar jedna stvar treba da bude sveta: DOM. Zakonom treba da bude zaštićen onaj koji se zakona drži, a ne onaj koji ga krši. Manite se mantre "najvažniji je ljudski život" jer njima ljudski život ne znači ništa. Jedino što ih može zaustaviti je strah i izvesnost neprijatnih posledica i Zakon mora da im pošalje takvu poruku. Ako im to ne poruči Zakon i Država, poručiće im građani koji će se, pre ili posle, organizovati radi odbrane. A to je ono što niko od nas ne bi želeo, ali bojim se da inertnost države i neshvatanje da mi, nažalost, nismo idilična Jugoslavija, vodi stvari baš u tom neželjenom pravcu.

Prema tome, moramo poslati jasnu poruku da tražimo od Države efikasnije delovanje, a to je, u ovom trenutku zahtev za promenom zakonskih propisa.

 


Gost

#156

2013-05-24 13:22

Puna podrska!
glas razuma

#157 Re:

2013-05-24 13:22

#151: - Gradjani Srbije moraju da imaju OSNOVNO LJUDSKO PRAVO da zastite svoj zivot i zivot svoje porodice u svojoj kuci.

osnovno ljudsko pravo nikako nije da se stiti zivot vec je OSNOVNO LJUDSKO PRAVO pravo na zivot koje je ovde oduzeto "provalniku" od strane ubice.

 

ne postoje nikakve indicije da je zivot ubice i njegove porodice bio ugrozen.


Gost

#158

2013-05-24 13:22

pravda za pravdu
Nikola

#159 Re: Re:

2013-05-24 13:23

#146: glas razuma - Re:

Jel trolujes ili si stvarno toliko zadojen debilnim zakonom? Ili si prosto bezobrazan da ovakvu situaciju koristis da lecis frustracije? Kakvo pravo na zivot kad poznajem coveka koji je golim rukama prebio dvojicu (ne jednog, dvojicu) provalnika u rodjenoj kuci i lezao zatvor godinu i po dana zbog toga? KOJE PRAVO NA ZIVOT JE NJIMA USKRACENO? Preziveli su. I ovaj bilmez je mogao da prezivi ali Sasko bi svakako popio zatvor. Sve sto treba bilmezu je dobar i beskrupulozan advokat, a nije da ih nema. Zato prekini da mesas babe i zabe i da zamenjujes teze. Ovde se radi o tome da je ovaj covek pokusavao da odbrani sebe i svoju porodicu od provalnika sa JAKO debelim dosijeom. To je toliko ocigledno. I zbog toga mu odredjen pritvor od 30 dana. Ako je tebi to pravda onda imas defektan sistem vrednosti. I da, ja u zivotu nisam drzao oruzje niti se potukao s nekim i molio bih te da ne impliciras ovde teksaske zakone i sl. Niko se ne zalaze za to vec za promenu onoga sto ovde ne valja.


Gost

#160

2013-05-24 13:23

Dajte coveku slobodu da bdije nad cerkom i zenom jer on je spasio dva zivota !!! I KO ZNA JOS KOLIKO TE NOCI BI BILO ZRTAVA DA NIJE BILO NJEGA!!! SRAMOTA SRBIJO DA COVEK ODGOVARA JER JE SPASIO ZIVOTE
!!!
Kastor

#161 Re: Re:

2013-05-24 13:27

#157: glas razuma - Re:

"ne postoje nikakve indicije da je zivot ubice i njegove porodice bio ugrozen."

Valjda je ušao kroz prozor sa šrafcigerom da bi pričvrstio krilo koje se malo rasklimalo.  Da Bog da ti svaki dan u kuću ušao jedan ovakav bez indicija.


Gost

#162

2013-05-24 13:28

Podrska...

Gost

#163

2013-05-24 13:29

Strašno, ne sme čovek ni svoju imovinu pa čak ni svoju porodicu da brani!!!
glas razuma

#164 Re: Re: Re: Re: razmislite

2013-05-24 13:29

#155: Kastor - Re: Re: Re: razmislite

opet ponavljam, podaci pokazuju da se u zemljama gde se prema kriminalcima sprovodi ostra kaznena politika (duge kazne, ubijanja, smrtne kazne ...) kriminal je mnogo veci nego u zemljama gde se to ne radi.

 

Da je u Srbiji bio na snazi zakon koji dozvoljava nosenje oruzja za samoodbranu Vas sin (ili neka druga zrtva razbojnistva) bi verovatno bio mrtav zato sto ga onda banda ne bi tukla vec bi odmah pucali u strahu da ce on ili neko drugi ko je naoruzan pokusati da ih spreci pucanjem na njih.

Dozvoljavanjem ubijanja se samo povecava nasilje. Osim toga omogucuju se zloupotrebe samoodbrane.

 

scenario: u zavadji ste sa komsijom, pozovete ga na kafu da se "pomirite" ubijete ga, podmetnete mu noz i kazete da je dosao u vasu kucu nepozvan sa namerom da vas ubije.

YoWan

#165 Re: Re: Re:

2013-05-24 13:30

#161: Kastor - Re: Re:

Ma vidis da je u pitanju bezobrazna budaletina.

Predrag Stojadinović

#166 Re: Re:

2013-05-24 13:33

#157: glas razuma - Re:

"osnovno ljudsko pravo nikako nije da se stiti zivot" - ?????????? NEGO ŠTA JE???

Na koji način, intelektualac, misliš da OSTVARIŠ svoje pravo na život BEZ prava da isti braniš?!?!? Da li je moguće da si stvarno TOLIKO poremećen?

"ne postoje nikakve indicije da je zivot ubice i njegove porodice bio ugrozen" - MA BRAVO, treba čekati da neko ZAPUCA na tebe i tvoje pa da se braniš, zar ne??? ALI, nemoj slučajno da si počeo da se braniš ako metak prolazi PORED tebe, bez obzira koliko blizu, jel tako? Čekaj da vidiš da metak ide PRAVO na tebe, mada i tada prvo proveri da li ide ka nekim vitalnim organima ili će samo da te malkice rani bez da ti ugrozi život jer NI TAD nemaš pravo da se braniš, zar ne?

Budaletino maloumna!

Nemus

#167 Re:

2013-05-24 13:33

#5: different -

Taj isti koji je izgubio život je svesno ušao u tudji stan sa šrafcigerom.Zamisli da su svi spavali a dete se probudilo i videlo provalnika.

Šta misliš šta bi se desilo sa detetom?

Ovaj je sam birao svoj zanat i u skladu sa tim je i završio,dobro je da niko od Saškove porodice a i on sam nije teže povredjen.

Lopova sa preko 50 prijava mi uopšte nije žao.

Ana

#168 !!!

2013-05-24 13:34

Sramota šta smo dozvolili,zar od onakve Jugoslavije i ljepote napravismo ovu jad i bijedu...narode svi bez izuzetka,sramite se!!!!!! Sad svi znamo šta smo,eto vam nacionalnost i busanje pa se ljagajte ko je srbin,hrvat i musliman,sami smo krivi!!! Više čovjek nije siguran u svojoj kući,ni spavati ne smije a prije smo spavali na ulici slobodno,sad u svojoj kući ne možemo!!!
glas razuma

#169 Re: Re: Re:

2013-05-24 13:34

#161: Kastor - Re: Re:

ko kaze da je usao sa srafcigerom i kroz prozor? ubica? njegova zena? ljudi na forumu?

 

kod nas postoji zakon o samoodbrani i ukoliko je sve jasno i tako kao sto vi kazete ubica ce bit oslobodjen nakon izdrzavanja mandatorne kazne za ubistvo (6 meseci ja mislim).

 

Promenama zakona koje se ovde predlazu bi se samo dala poruka pljackasima da pucaju prvi ili ce biti upucai, takodje bi se omogucila laka zloupotreba samoodbrane.


Gost

#170 Re: razmislite

2013-05-24 13:34

#125: glas razuma - razmislite

Izvini, molim te, gosti kod tebe ulaze kroz prozor?

Ili, možda, TI, kod komšije, kad te pozove na kafu, ulaziš kroz prozor?

Zanimljivo, zaista...

Predrag Stojadinović

#171 Re: Re: Re: Re: Re: razmislite

2013-05-24 13:36

#164: glas razuma - Re: Re: Re: Re: razmislite

Scenario, ušao ti je provalnik u kuću, naoružan, kreće da ti siluje sve najmilije ukućane jednog po jednog a zatim i da ih kolje.

A ti sedi i gledaj da ne bi slučajno nekad došlo do "zloupotrebe samoodbrane".

Ti si stvarno TEŠKO poremećen.


Gost

#172

2013-05-24 13:38

Naravno podrska, sta je trebao covek da radi????????????????? Sta ja da radim, ne daj Boze, da mi se to desi?? Da mus ve ponudim na tanjiru pa i moj kuhinjski noz, da mu olaksam?? Dokle vise ta institucija samoodbrane i procene prekoracenja, eeej, coveka krivicno gone sto je spasio sebe u svom stanu u sred noci,od provalnika sa oruxzjem!!!!! Moze li neki referendum za ovo????????

Gost

#173

2013-05-24 13:39

Mislim da bi svako ucinio isto da je bio na njegovom mestu....

Gost

#174

2013-05-24 13:39

Ubiješ stoku a odgovaraš kao da si ubio čoveka. S tim što se ne slažem da je Saško Bogoski ikoga ovde ubio. Stoka je dobila ono štom je tražila.
glas razuma

#175 Re: Re: Re:

2013-05-24 13:39

#166: Predrag Stojadinović - Re: Re: Na koji način, intelektualac, misliš da OSTVARIŠ svoje pravo na život BEZ prava da isti braniš?!?!? Da li je moguće da si stvarno TOLIKO poremećen?

siguno ne uzimanjem zivota nekome drugom ko ima isto tako pravo na zivot

 

MA BRAVO, treba čekati da neko ZAPUCA na tebe i tvoje pa da se braniš, zar ne???

 

me nego treba ubijati za koje utripujes da hoce da te ubiju - i jos da te posle toga puste na slobodu jer si se "branio