Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#76

2013-05-24 11:36

Svi mi koji imamo decu i koji bi se nasli u slicnoj situaciji...

Gost

#77

2013-05-24 11:37

Da je pritvoreni neka stranacka faca, potapsali bi ga po ramenu, ako ne i odlikovali za hrabrost. Sramota!

Gost

#78

2013-05-24 11:38

Ne treba samo on da se oslobodi, nego i da se promeni krivični zakon. Kao u Americi. Ako nasrneš na nečiji život ili imovinu, gubiš pravo na svoj život i imovinu
Absu218

#79

2013-05-24 11:40

Ako ima Boga, Sasko ce na slobodu...a posle u Pakao!

Gost

#80

2013-05-24 11:44

kakva drzava,takva i pravda!!!!!!!!!!!SRAMOTA!!!
different

#81

2013-05-24 11:44

ma vi ljudi sve izvlacite iz konteksta. ne vidim da sam ijednom napisala da ga treba poslati na dozivotnu-ispravka, da ga treba osuditi na maximalnih 30-40godina koliko ide prema nasem ZKP-u koji itekako poznajem.
sta bih ja uradila, ne znam ni sama, mozda bih se branila, mozda ga udarila tiganjem, ubola nozem ili bih se mozda samo sledila od straha, ja ne znam i ne mogu da garantujem da bih se isto tako ponela.
a sve se uzima u obzir, i njegov zivot pre i citav slucaj-sve kako se dogodilo. a nazalost, vecina donosi zakljucke na osnovu onog sto procita u novinama sto je jako lose. svuda pise 'samoodbrana' i sad verujmo. meni je nazalost(?) potrebno vise, i ne vidim sta je lose da svoje misljenje zasnivam na konkretno utvrdjenim cinjenicama i dokazima koji dolaze od strucnih ljudi a ne novinara-amatera. i sama osoba koja je sastavila ovu peticiju ciji sam potpisnik, nikako nije trebalo da iskoristi termin 'ubio' vec 'lisio zivota'.
meni je samo svaciji zivot dragocen i strasno je sto se ovakve stvari desavaju i za to ne krivim pojedince vec citav sistem zbog kog i zivimo u strahu zbog kog ni sami nismo svesni na sta smo sposobni.

Gost

#82

2013-05-24 11:45

Jedino sto mi se u kaubojskom zakonu SAD-a svidja je ta stvar da moj zivot, zivot moje porodice i moju licnu svojinu mogu da branim,pa cak i oduzmem zivot lopovu,napadacu ili nekoj trecoj osobi koja nema sta da trazi u mom stanu,kuci....Ako je istina za Saska,onda treba pustiti odmah coveka.Dovoljna mu je kazna sto je ubio.

Gost

#83

2013-05-24 11:46

Menjajte zakone,jer kazne za prestupnike, silovatelje, nasilje u porodici,...i sl. nisu adekvatne pocinjenim delima!

Gost

#84

2013-05-24 11:46

Mislim da je jadan covek doziveo dovoljno veliku traumu upadom nepoznatog muskarca na njegov licni posed. Kao i njegova porodica. Ne treba mu suditi, samo on zna koliko se lose oseca zbog toga sto se neciji zivot zavrsio njegovom krivicom. A, to samo zato sto je branio svoju porodicu i sebe. Strasno!!! Zamislite da nije bilo njega u kucii te noci. Sta li bi taj manijak uradio njegovoj zeni i deci???

Gost

#85

2013-05-24 11:46

Ovakav zakon nicemu ne vodi.
VOJVODA

#86

2013-05-24 11:53

Naš zakon izgleda štiti kriminalce umesto poštene građane !!!
Kastor

#87 Re:

2013-05-24 11:58

#81: different -

Pa upravo zato što je svačiji život dragocen, on mora da se brani ako ga neko napadne. Baš Vi izvlačite stvari iz konteksta, a kontekst je: naoružani nepozvani čovek je ušao u stan. Jedini logičan zaključak je: spreman je da koristi oružje. Jedini logičan postupak: braniti se.

Napadač prihvata rizik prelaskom linije od koje počinje stan, jer ja ne mogu da gatam koje su njegove namere. Nažalost, u previše slučajeva imamo jasno pokazano kakve su im namere. Zakon mora da se promeni da ne ohrabruje potencijalne počinioce garantovanjem bezbednosti.


Gost

#88

2013-05-24 11:59

Kako to da je tesko dokazati samoodbranu? Imaju dokaza da je lopov provalio u covekov stan, krao, i kada je uhvacen na delu, napao je vlasnika stana koji ga je u samoodbrani ubio. Trebali bi ga bez pola sekunde razmisljanja pustiti na slobodu.

Gost

#89

2013-05-24 12:00

Potrebna je izmena zakona o privatnoj svojini, i dozvola odbrane iste,čak i oružana u slučaju potrebe.

Gost

#90

2013-05-24 12:01

Sloboda za Saska!

Gost

#91

2013-05-24 12:05

Hteo je da zastiti svoju porodicu, zar je to greh? Smrt mladica je samo posledica nesrecnih okolnosti ...

Gost

#92

2013-05-24 12:05

Covek je branio svoju porodicu, imovinu...Slobodu!!! Pustite coveka na slobodu!!!

Gost

#93

2013-05-24 12:05

Kada bi imali zakon o zastiti licne imovine kao i evropa i svet do svega ovoga ne bi ni doslo! U ovoj zemlji kriminala, kriminalci su i zasticeni!

Gost

#94

2013-05-24 12:08

Nije kriv...branio je svoju porodicu...sta je drugo mogao...

Gost

#95

2013-05-24 12:08

Zakonodavstvo i zakoni bivsih jugoslovenskih republika su smijurija.

Gost

#96 Re:

2013-05-24 12:08

#5: different -

takodje i pravo na zastitu porodice i licne imovine! sta je treba ? Da ceka da bude on i njegova porodica ubijen?! mozda da lopova posluzi kafom?


Gost

#97

2013-05-24 12:11

Svi na ulice!
Oslobodite coveka i menjaj zakon, privatan posed cao/zdravo...

Gost

#98 Re: Re:

2013-05-24 12:12

#12: Hogar - Re:

Mislim da bi bilo koji covek, poznavali ga mi ili ne trebao da u ovakvim situacijama ima podrsku! Mislim da nam fali zakon kao i u americi da nemozete ulaziti bez poziva na tudju svoinu!


Gost

#99

2013-05-24 12:12

STOP narkomaniji i kriminalu. Ovo moze svakome da se desi.
different

#100 Re: Re:

2013-05-24 12:13

#12: Hogar - Re:

Pokusala sam samo objektivno da kazem kako sve to izgleda nama koji ne uzimamo zdravo za gotovo ono sto pisu novine i koji se donekle razumemo u zakon. A ima nas. Nas na fakultetu uce da situaciju posmatramo objektivno i to je sve sto radim.  Naravno da je strasno to sto se dogodilo i razumem situaciju, i ne kazem da ga je namerno izbo nozem. I oprostite ali ovo 'svi bi isto uradili' je apsurdno, jer ko moze da garantuje kako bi se poneo u odredjenoj situaciji? Pa i njega samog da ste pitali ne bi vam nikad rekao da bi ovo uradio, ili bi vam mozda rekao da ni sam ne zna kako bi se poneo, ako je zaista tako dobar covek kako ga predstavljaju. Vec sam napisala i ponovicu, milion scenarija mi pada na pamet sta bih i sama mozda uradila a mozda bih se samo sledila i ostala paralizovana od straha.