Spasimo viševekovni hrast!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Spasimo viševekovni hrast!


Gost

#926

2015-06-29 21:40

Nema mnogo cega u srbiji ove starozti i vrednosti. Narod koji ne postuje svoju proslost nema ni buducnost.
Nije mi jasno koji je maloumnik projektovao put bas preko ove svetinje?zar mije mogao da pomeri put za 100ak metara?

Gost

#927

2015-06-30 08:38

Zelim da drvo zapis ostane, jer su nam sve tragove iz istorije unistili i sklonili da bi nam unistili identitet. Isto kao sto nas lazu da smo dosli sa teritorije Rusije, a Ruse lazu kako su u istom periodu dosli sa Balkana. Ko koga ovde ZAJ...A ?

Gost

#928

2015-06-30 09:12

Da spasimo hrast.

Gost

#929

2015-06-30 11:45

Ne zanima me da li je zavetni ili ne i da li ga iko smatra svetinjom. Ne smeta mi što je njegova starost odjednom volšebno skočila na 800 godina i što je to zloupotreba na kakve smo navikli, u svojoj nameri je bezazlena. Meni je dovoljno da je star i 300 god, možda bi me neko ubedio da je i 200 dovoljno. Skupo? Pa nije skuplje od gluposti koja nije umela da vodi računa o tome šta će sve naći na trasi auto-puta i ima li ičeg vrednog da se sačuva. Još je skuplja glupost TV lupetanja o rešenju koje je struka smislila. A daleko su najskuplje sve pare koje je aktuelna vlast proćerdala na svakakve budalaštine. Dakle, koliko god da košta, autoput da ga zaobiđe. Pa ako drvo i umre od izduvnih gasova bar nije posečeno, kad tad umreće i bez autoputa, kao što ćemo i svi mi, od izduvnih gasova ili nečeg drugog, ili od starosti . . . ostaće panj, ostaće bilo šta od jednog bića koje ŽIVI nekoliko stotina godina.

Hrast

#930 Čuvajmo prave vrednosti

2015-06-30 12:04

Nema tog puta, auto puta, zgrade, tržnog centra koji ne mogu biti pomereni par metara da bi se sačuvalo nešto što krasi to mesto mnogo duže nego što najstariji čovek na planeti ima godina...


Gost

#931

2015-06-30 12:31

Zato sto je potrebno 600 godina da poraste nov i niko nema pravo da unistava bilo sta sto je staro 600 godina!

Gost

#932

2015-06-30 12:36

Svetinja se ne dira

Gost

#933

2015-06-30 15:27

Zašto ste potpisali ovu peticiju? Ili potpis ili u misju rupu! nema kompromisa.

Gost

#934

2015-06-30 20:28

Ubiti zivo bice staro 6oo godina je uzasna I nepopravljiva greska. Obzirom da sam ing. horticulture, borim se za sadnju a ne za secu drveca (osim planska I ona koja je neophodna ukoliko je bolest u pitanju). Ucine li to, steta je nesaglediva. Da li je zapis ili ne, to je ZIVO BICE staro sest vekova. Ukoliko treba i ako bude organizovano, otici cu tamo I pokusacu da sprecim vandale da to ucine.

Gost

#935

2015-06-30 21:17

HRAST ZAPIS JE SRPSKA CRKVA . ZA VREME TURSKE VLADAVINE NAROD NIJE MOGAO DA IDE U SVOJE CRKVE... ZATO SU NEKI VELIKI HRAST OSVESTAVALI DA BUDE CRKVA. TU SU SE BOGU MOLILI I LITURGIJU SLUZILI. TAJ STARI HRAST JE SRPSKA CRKVA I NE MOZE DA SE SECE TO JE KAO DA SE CRKVA RUSI. SVIMA JE POZNATO I PROKLETSTVO KOJE NOSI SA SOBOM HRAST ZAPIS. ZATIRALE SU SE CITAVE PORODICE DRVOSECAMA KOJI SU GA SEKLI. PROKLETSVO BI ISLO I SIRE I NA NAROD OKOLNI. KOD RACE KRAGUJEVACKE SA ZAPISA SE ODLOMILA GRANA I PALA SELJAKU U NJIVU. PIPNUO JE NIJE . ORAO JE OKOLO , A GRANA JE SAMA OD SEBE ISTRULILA. ZAKONI BOZIJI I VERSKI SE MORAJU POSTOVATI.

Gost

#936

2015-06-30 22:09

Da li je potrebno komentarisati zasto? Mislim da je svakom normalnom coveku jasno zasto.
Скитуљко Шврљић

#937 храст

2015-07-01 06:54

Потписао сам ову петицију зато што храст не представља сметњу и препреку напредку и бољитку, већ даје снагу, подршку и пример друштву које је очигледно посрнуло! Треба да идемо у корак са временом, али морамо знати да народ који нема историју и традицију нема ни будућност, то нам и сам храст говори и доказује самим својим постојањем! Човек је биће природе и са њом треба да буде у складу! САЧУВАЈМО ХРАСТ, САЧУВАЈМО СЕБЕ!!!


Gost

#938

2015-07-01 06:56

Потписао сам ову петицију зато што храст не представља сметњу и препреку напредку и бољитку, већ даје снагу, подршку и пример друштву које је очигледно посрнуло! Треба да идемо у корак са временом, али морамо знати да народ који нема историју и традицију нема ни будућност, то нам и сам храст говори и доказује самим својим постојањем! Човек је биће природе и са њом треба да буде у складу! САЧУВАЈМО ХРАСТ, САЧУВАЈМО СЕБЕ!!!

Gost

#939

2015-07-01 07:05

Zbog hrasta.

Gost

#940

2015-07-01 07:37

Zato što ne treba dozvoliti skorojevićima i drugoj bagri da odlučuje u ime naroda.Njima ni njihovo nije sveto.

Gost

#941

2015-07-01 08:56

Ukoliko se autoput izgradi blizu njega.... uvenuti ce

OGI

#942 HRAST

2015-07-01 09:37

Cetvrta sam generacija rodjena u Beogradu /1947god. Od malih nogu, proputovanja sa roditeljima su uvek bila sa odmorima kod hrasta. To su divne uspomene, prvi dozivljaji u detinjstvu i susreti sa pricama roditelja o istoriji i velikom hrastu.  Mi, deca, nismo mogli da odvojimo pogled od tog gorostasa, glave smo uzdizali prema krosnjama koje su,  iz nase vizure, dosecale do neba.  A i jesu, iskonska snaga i prpirodna moc drveta urezana je u nasa bica i celokupni identitet. Koliko nas hrast ima prica da nam isprica, sta je sve doziveo i nadziveo - pa zar sada da stane, da prestane da gleda i zivi sa nama i prica sledecim generacijama svoj zivot. Nas deca bi bila siromasnija za veliki deo istorije, nasledja i prica predaka i roditelja o HRASTU, koji uprkos svemu, velicanstveno postoji i POSTOJACE! Tu smo mi, ljudi ove Srbije, da ga branimo i odbranimo, mi koji cuvamo secanja i prenosimo ljubav, postovanja i generacijske price s kolena na koleno, nasoj deci.


Gost

#943

2015-07-01 09:50

Ovu peticiju potpisujem zbog Pavla Sofrića i Veselina Čajkanovića i svog deteta!

Gost

#944

2015-07-01 11:47

Cuvanje istorije. Zanima me koja je budala smislila tu trasu koridora 11.

Gost

#945

2015-07-01 16:27

Slava Rodu


Gost

#946

2015-07-01 18:10

Zato što je hrast sveto drvo,zato što je ovaj hrast zapis,zato što je star toliko koliko je star....zato što postoje i druge opcije....i na kraju zato što u jednom selu u okolini V.Banje postoji jedan hrast koji je star oko 350 godina,nije zapis,ali sam odrasla ispod njegove krošnje ne mogu da zamislim da jednog dana dođe neka budala i odseče ga... mogu da zamislim kako se osećaju ljudi koji žive u okolini Savinca...

Gost

#947

2015-07-01 20:44

Da spasimo hrast, ali da Zoranu stigne prokletstvo što je htela da ga poseče.
Заре

#948

2015-07-02 07:41

За тај храст се знало још док је аутопут био само на папиру. Не могу да верујем да људи који имају све привилегије од овог народа, истом желе да сатру сваки траг постојања!


Gost

#949

2015-07-02 08:14

Zapis kod Srba ima posebno značenje. Međutim, ako je to bitno, ima i u Evropi takvih "znamenitosti".

Gost

#950

2015-07-02 10:17

Na našu žalost,ONI donose odluke,a nama,nama ostaju peticije...