PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Melika
Gost

#101 Re: Niiir

2013-12-06 12:15

#3: - Niiir

Aha, znaci i ljude koji nemaju krov nad glavom trebamo ubiti jer nemamo dovoljno sredstava da im pruzimo topli dom??!!!

Tuzlanka
Gost

#102

2013-12-06 12:16

Stop ubijanju zivotinja,bolje je ljude da ubijemo!!nema vecih zivotinja od ljudi izgleda da je bilo malo rata sudeci po ovom pa se puca tamo gdje su najslabiji..Sramota i jadno!! Bas imam cuku i mogu slobodno da kazem da mi je bolji nego familija i drustvo zajedno,oni nisu koristoljubljivi oni samo znajju da vole ne djele ljude na bogate i siromasne oni te vole ili ne!A one koje ne vole zna se odma ko je kakav covjek a nazalost sve je manje "takvi" i zalosno je sto se stavljaju pod imenicom "covjek" ..Svaka cast tom debilu koji je uopste predlozio tu glupost ja da sam vlast bombu bi u usta stavila takvima..Dje ste bili frajeri u ratu ? Bili ste dje sste stigli samo ne  u Bosni pa sad ste nasli zivotinje da ubijate zakasnili ste RAT JE ZAVRSEN 95 SADA JE 2013/ta god ohladite imate vecih briga kako ce te krast i dalje pare a sirotinja ce biti gladna i napustena kao ovi psi .Uvijek je bilo bolje sprijecit nego lijecit! Na dusu nek vam ide ako to uradite!!


Gost

#103

2013-12-06 12:17

Dosta je vise da na racun tudjih zivota zarađuju
"lesinari" koji nam nasu krv popise i izjedaju nas malo pomalo,zivotinje su najmanji problem.

Gost

#104

2013-12-06 12:21

Ko je sljedeci...Hocemo li poceti ubijati i beskucnike i penzionere...Krenuli ste od JMBG... Ima li ista sveto za one koji nam kroje sudbinu ?
Melika

#105

2013-12-06 12:28

Dakle, po nekoj vasoj logici ukoliko im ne mozemo pruziti utociste, trebamo ih ubiti?! Sebi dajem za pravo da dodjem do zakljucka da osobe koje nemaju krov nad glavom i nih trebamo ubiti?? Ukoliko neko planira da se brani argumentom da smo mi ljudi ipak ljudi, a da su zivotinje samo zivotinje, postavljam pitanje KO STE VI DA ODLUCUJETE O TOME KO TREBA DA ZIVI, A KO NE??? STA STE VI TO,BOZIJI POSLANICI MOZDA??? Nahranite nekada psa da osjetite po prvi put iskrenu zahvalnost i ljubav, zaboga!!!

Gost

#106

2013-12-06 12:28

Pravda za Pujdu!

Gost

#107

2013-12-06 12:31

Strasno :(

Gost

#108

2013-12-06 12:31

A.P.A.B ALL POLITICIAN ARE BASTARD

Gost

#109

2013-12-06 12:34

Peticija.....i onda citat “Ako uzmete psa s ulice i nahranite ga, neće vas ugristi. To je osnovna razlika između psa i čovjeka.”
Mark Twain
Da li Vi ovim citatom indirektno uticite na mase da kod mogucnosti izbora kome pomoci, gladnom keru ili covjeku,odaberu kera.To je zalosno.

Gost

#110

2013-12-06 12:37

***KO NE VOLI ŽIVOTINJE, TAJ MRZI SEBE I ONE ŠTO NOSE IME LJUDSKO!
***Dakle , ona narodna :"Pas je jedan od dva najboljea

ljudska prijatelja!", više ne vrijedi, jer nam stvarost-život kreiraju bezmozak tipovi!
(Da li se psi slažu sa ovom narodnom-nisu se izjasnili?)

Super Brko

#111 Azili i eutanazija

2013-12-06 12:39

Kao prvo, nismo jedina država u Evropi koja će koristiti eutanaziju. Kao drugo, svi ljubitelji životinja neka donacije usmjere u pravljenje azila i njihovo finansiranje, kao i u evropskim zemljama.

U evropskim zemljama nevladine organizacije za zaštitu životinja prave azile, finansiraju ih i u njima rade volonteri.

Sve nevladine organizacije za zaštitu životinja u BiH neka o svom trošku naprave 100 azila i sklone sve pse sa ulica,ali neka i finansiraju te azile. Općina će im dati livade koliko treba i neka ih onda doživotno paze. Niko eutanaziju neće ni spomenuti. Mnogi se svrstavaju u zaštitnike životinja tako što će pomaziti psa na ulici i dati mu jednom sedmično da jede. To može svako.

Pitaj svakog od njih hoće li se "za džabe" brinuti o "jednom" psu u azilu cijelog negovog života, a pas u prosjeku živi 11 godina. Hoće, "malo morgen".

U Italiji su doživotni azili gdje psi umiru prirodnom smrću. "Od gladi". I to je vrlo humano zar ne?


Sad država ako misli puniti budžet, neka provodi doneseni zakon i drakonski kažnjava lica koja napuštaju i zlostavljaju životinje. Zakon kaže, prvo azil, pa ako se životinja nakon 15 dana ne udomi, slijedi eutanazija (pa samo u USA se godišnje eutanizira 3,5 miliona lutalica). Time se zakon ne razlikuje mnogo od zakona u većini zemalja Evrope, tako da ljubitelji životinja imaju šansu da životinje koje su privremeno smještene u azilu udome.  Uz sve to Dog Trust ima punu podršku da vlasnicima ponudi besplatnu sterilizaciju ukoliko ne žele izdržavati potomke svojih ljubimaca.


Gost

#112

2013-12-06 12:39

I stop napuštanju pasa! :(

Gost

#113

2013-12-06 12:42

Vi koji zagovarate ubijanje/egzekuciju, odakle vam pravo da ubijate Bozija bica koja imaju punopravnost na zivot jednako kao i vi??? Borite se za fotelje i novac da vam bude bolje. Promislite,pa umjesto da ste ubice,omogucite i psima da dostojanstveno zive.Odakle vam pravo da se smatrate nadmocnom vrstom zivih bica? Odakle vam pravo da odlucujete ko ce zivjeti a ko nece??? Razmislite!!!

Gost

#114

2013-12-06 12:44

Eutanizirajno mi nase politicare glupe

Gost

#115

2013-12-06 12:52

STOP UBIJANJU PASA! LJUDI SU NAJVECE ZIVOTINJE!!!!!!
gost

#116

2013-12-06 12:55

Mojim kolegama u Ze-Do kantonu kasne stipendije godinu dana već, stipendije koje su 50 KM mjesečno. Za jednog kera u azilu potrebno je 150 KM mjesečno. Mislim da se moraju poznavati prioriteti, ovo je evropski zakon, ko hoće neka udomi, koje kerove neće niko pobit i vozdra.

Gost

#117

2013-12-06 12:58

sigurno su bolji nego ljudi, vazda ću pomoć životinji.

Gost

#118

2013-12-06 13:01

SUPER, SAMO NAPRED

Gost

#119 Re:

2013-12-06 13:01

#114: -

to sam i ja htio reć... n'o bi se od njih i zmija otrovala...


Gost

#120

2013-12-06 13:02

"Pas je čovjekov najbolji prijatelj, čovjek psu najveći neprijatelj" STOP UBIJANJU !
Ema Mahmutovic
Autor peticije

#121 Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 13:03

#111: Super Brko - Azili i eutanazija

KAO PRVO, kad nasa drzava bude na istom nivou kao vecina drzava u Evropi tj. ekonomski i politicki nek se onda politicari bave navodnim "problemom" pasa lutalica. Ali ISTINA je da je ovo najmanji problem, da su pravi problemi korumpiranost, nepotizam, kriminal i nerad onih na samom vrhu BIH politicke scene.

Ako cemo se porediti sa ostalim drzavama ZASTO mi prvo rjesavamo zakone o zivotinjama, zasto ne pocnemo od nezaposlenosti i siromastva. ZASTO se time ne bave vise. Al ne, po njima, jedino sto BIH treba je ovakav zakon i bice mirna Bosna. Svi ce nasi problemi nestati kad pobijemo pse.

Ovo je samo jos jedan nacin da se sto jeftinije prodje da bi oni sebi mogli puniti dzepove dok narod gladuje. Skuplje bi im bilo da sami pokrenu neku inicijativu, azile i sl. Kako Vi znate da ne bi bilo volontera molim vas lijepo

KAO DRUGO, ja licno imam udomljenog psa i brinut cu se o njemu dok sam ziva, kao i moja porodica


Gost

#122

2013-12-06 13:09

Iskreno se nadam da će odgovorni za tuđe živote,pa i živote pasa koji su u tu situaciju došli zbog ljudi,doći pameti te početi razmišljati o svom okruženju, a ne samo o svojoj stolici te odluku o eutanaziji promijeniti.

Gost

#123

2013-12-06 13:12

vjerujem da ima i previse pasa lutalica ali ako se nismo svetili agresoru na nasu zemlju nadjimo humanije rijesenje za BOZIJA STVORENJA nemojte GRIJEHA

Gost

#124

2013-12-06 13:13

podrzavam,svaka čast
Geja Avenger

#125 Re:

2013-12-06 13:14

#1: -

zbog nekoliko olosa koji zele novac , sve se i desava. neka se najedu bede ljudske. za lek im trebao novac. ali neka ostave zivotinje na miru olos ljudska ! zar je malo krvi bilo na ovom usranom balkanu ?! dokle vise vi koji ste zeljni novca i krvi da nam sakatite dusu !!! DOSTA BAGRO !!! bosna nije sama, uz nju smo svi mi iz srbije, crne gore, makedonije, slovenije,  hrvatske ... mi iz celog sveta koji cenimo i stitimo zivot. DOSTA OLOSU LJUDSKI !!! STOPIRAJTE UBIJANJA !!! bosanci, komsije izadjite na ulice i zaustavite ovo zlo. takvi samo vezbaju danas na zivotinjama, sutra ce to opet biti nasa i vasa deca, ja, ti....


because some scum who want money, everything is happening. some may eat human misery. medication they needed the money. but some leave the animals alone human scum! Is there some blood on this shitty Balkans? how long more are you willing to give money and blood that we maim the soul! Bosnia is not alone with her ​​we all are from Serbia, Montenegro, Macedonia, Slovenia, Croatia ... me from all over the world who appreciate and protect life. Stop the killing dog's !! Bosnians, neighbors take to the streets and stop this evil. Such exercises only today on an animal, tomorrow will be our turn to your kids, you, me ....