Peticija za postovanje Zakona o dobrobiti zivotinja i CNR-a

Slavica

/ #24 Decmen

2013-04-02 08:35

#19: Дачмен -

Gospodine Decmen,malim delom ste u pravu a vecim ne.Zivim u drzavi  u jednom predivnom gradu sa puno parkova i gde maltene svaka porodica ima psa.Psi moraju biti skolovani i dresirani .Ponasanje pasa u javnom saobracaju i na javnim mestima je vrlo disciplinovano,zadivljujuce.Vise puta sam u sebi pomislila da su psi vaspitaniji nego deca.Briga o psu je ista kao briga o coveku.Finansiski troskovi nisu tako mali,redovni pregledi ,vakcine razni vitamini ,vrlo cesto i hiruski zahvati da bi se psu otklonili zdravstveni problemi.Zapostavljanje psa i nebriga ili necije zlostavljanje pasa strogo se kaznjava,ali verujem da su to retki slucajevi.Ulice i parkovi su cisti ,vlasnik je obavezan da ima kesicu u koju ce pokupiti izmet psa ako se desi na ulici ili na travnjaku.Gospodine Decmen sve je to ljubav prema zivotinjama ,kultura jednog naroda i postovanje zakona.Znacajno mesto je materijalna situacija svakog pojedinca.Jer kao sto sam rekla troskovi nisu mali.U danasnjem svetu tesko da cete naci pravog postenog i iskrenog prijatelja.Kada je narod postao takav kakav je ovde mislim na srpski narod ,ljudi  barem mnogi okrecu se psima kao jedinom prijatelju ,sa njim komuniciraju izjadaju mu se pomaze ga i bude im verovatno lakse.Osecaju se manje usamljeno,i imaju potrebu da se o nekome brinu.Nazalost i pored zelje i volje vazna je materijalna mogucnost za ispunjenje takvih zelja.Gospodine Decmen srpskom narodu nedostaje kultura ,i to ne samo za drzanje zivotinja nego izgleda i za neke elementarne stvari. Stoga mogu reci da je Vas komentar vrlo neumesan cak i vredja.Za Vas bi rekla da niste neki veliki ljubitelj zivotinja,mozda gresim ili samo osudjujete ljude koji imaju pse zbog nekog pomodarstva a ne iz ljubavi .