Spasimo viševekovni hrast!

Вера, љубав, нада

/ #624 Subjekt

2013-07-07 14:43

Поштовани грађани, суграђани и држављани... Свака земља се одликује по својој традицији и то им нико не може одузети. Ми смо били народ који је гинуо за "крст часни, слободу и веру" и не знам како и кад смо продали душу ђаволу. Ако је храст дрво које је још у нашој старословенској митологији било свето дрво - дрво бога Перуна, као и сада у хришћанству, при том је реч о ЗАПИСУ, нечему светом, својтвено нашој нацији не видим разлог да се то дрво посече, јер тиме пљујемо на нашу веру. Довољно је шуме страдало и довољно су кућа и викендица порушених, довољно смо продавали себе - не бацајмо још камење на Бога. Тај храст је наш верски споменик стар 800 година. Мени је ово исто као да рушите манастир... Само што је у овом манастиру усађена душа... Полако али сигурно све продајемо на крају ћемо због инвестиције прећи у муслимане, католике, будисте и сл. Неке ствари нису на продају и неке ствари се не могу купити новцем, а ви који водите државу прво треба да поставите праве вредности и моралне вредности на првом месту, а не да нас продајете и да нам продајете веру... Храст треба да живи, јер је он наша Студеница, Манасија, Раваница, Жича... Можда нема фресака и икона, али су се наши преци клањали и крстили под њим, и свако ко прође треба да се прекрсти... Ако се храст посече онда смо стварно пропали и као људи и као нација... Тај храст ( и други записи), националност и наша вера нам дају индентитет... Ово није обично дрво, ако смо допустили да се посеку онолике шуме, нећемо да допустимо да се и он посече... Њега не дамо...!