Pomoc porodici Spasojevic i detetu sa posebnim potrebama

Zorica Spasojević

/ #14 ISTINA PORODICE SPASOJEVIĆ

2013-07-23 21:20

Dragi sugrađani i prijatelji, ne želim da polemišem sa Vama već da Vam kažem istinu, jer je vreme da i ja progovorim. Ako želite istinu možete slobodno doći kod nas da Vam pokažemo sudske presude koje Dragan ne poštuje i uz laži pokušava da obmane javnost. Prava istina je da je Dragan uzeo parketarsku radnju i mašine u zakup od oca Dragoslava i da im je plaćao 15.000 dinara mesečno majci umesto penzije. Postoji ugovor overen u sudu. Tužio ih je što su poorali bašticu od 5 ari, nasilno se useljavao u sobu zašta imamo sudske presude. Dva puta je prekršajno kažnjavan za fizičko maltretiranje i psovke. Kako je prestao da plaća zakup 2005 godine nije dao ni dinara za lekove niti ih je poveo u bolnicu jer oni žive od male penzije. Ne samo da nije plaćao zakup već je ostao 265.000 duga za struju i vodu nije plaćao. I pored sudske zabrane prodao je parketarsku mašinu, opremu za sušaru koju je uzeo u zakup, a prodao je i svoje mašine, pa se pitam kako je on ugrožen i „socijalni slučaj“. Kakav je to čovek koji ne poštuje roditelje, zakon i svoju reč. Kako Dragan ne govori sa roditeljima od 1994 godine, pa je normalno da ga oni ne žele u kući zbog stalnog maltretiranja. A šta bi ste vi uradili, jer svi imate roditelje? I da li bi se roditelj odrekao svog dobrog deteta. Kako mu otac Dragoslav ima 90 godina i slabovid je, a majka 82 godine i imala je moždani udar, ja kao ćerka dužna sam da im pomognem. Drago mi je što ima još dobrih ljudi koji bi da pomognu Dejanu, samo znajte istinu. Dejan je umereno mentalno retardiran, što imamo dokaz iz bolnice u Beogradu što je daleko od istine da je 70 posto invalid. On sam ide u prodavnicu i radi šta mu roditelji kažu. Za njega primaju negu i pomoć. Ima zdrave roditelje i sestru, pa zašto oni ne rade i ne pomognu mu. I imaju stan od 54 kvadrata u Igalu, za šta posedujemo dokumente. A gde je onda zaštita i prava starih i bolesnih da na miru provedu ovo malo preostalog života? S pravom se pitam gde ste bili „prijatelji“ kad sam ja pomagala odgajati tu decu i učila bolesnog Dejana da hoda, kad sam radila u kući, bašti, fabrici ITI i donosila novac u kuću. Kako živim sa roditeljima, a Dragan posebno sa porodicom, kako sam mu ja onda smetala? Dragan je zarađivao nekoliko desetina hiljada maraka mesečno. Zašto tada nije mislio na bolesnog sina koji ima 26 godina? Mislim da je jako žalosno što Dragan obmanjuje javnost i sud, jer su dolazili 14 puta da ga isele po presudi, a on potpisivao i davao rokove da će se iseliti i sve nas prevari uz izgovor da ne može da se Dejan adaptira na drugu sredinu, što nisu ni pokušali, ali da bi se iselio kada bi mu opština dala stan. Pa kako bi se onda adaptirao? Zar to nije manipulacija sa bolesnim detetom? A kako se onda adaptirao kad je odlazio u Igalo? Molim vas, razmislite zašto sam ja kriva što Dragan tako radi? Ja vas molim da prvo proverite da li je ovo istina, pa onda da komentarišete i sudite, ako verujete u Boga i pravdu. A posebno jako mi je žao što neki pominju Boga i greh, a da li znaju da je greh govoriti neistinu.
S poštovanjem,
Zorica Spasojević