Peticija protiv nove male mature


Gost

/ #17

2013-09-10 13:07

"Osmi sam razred i do sada sam uvek bila vukovac (a težim ka tome da i u osmom bude tako) i do sada sam uvek išla na razna takmičenja, a najbolje rezultate sam ostvarivala na takmičenjima iz srpskog jezika i književnosti, uvek sam se trudila oko svog školovanja, svog uspeha i znanja, ali sam toliki tremaroš (a to pokazuje i podatak da sam svake godine, od kad' sam počela da idem na takmičenja, od onolike treme i straha, bila u bolnici zbog prevelikog opterećenja i pokušaja da uskladim ravnotežu između redovne nastave i takmičenja, u 6. i 7.razredu sam bila u drugom gradu u bolnici nedelju dana i uzrok je bio STRES, kome sam ja znala uzrok i to se baš zapalo u danima kada je bilo probno polaganje kombinovanog testa). I eto, na neki način sam ugrozila svoje zdravlje zbog takmičenja i straha kako će sve to da prođe, ali to su bila samo takmičenja, a za polaganje male mature ne mogu nikako da kažem 'samo' JER OD TOGA ZAVISI MOJA BUDUĆNOST, a Vi se bukvalno igrate sa budućnošću omladine!:-( Tužno je, ali tako je, SVE ĆE BITI MANJE ŠKOLOVANIH U SRBIJI, SVE ĆE VIŠE MLADIH DA ODUSTAJE, da, tako je, razmislite malo o ovome" IZJAVA JEDNE UCENICE!!! U PRAVU JE, NECEMO VALJDA DOZVOLITI DA DECA UGROZE SVOJE ZDRAVLJE ZBOG SKOLE? MINISTRE, STIDI SE