ZAHTEVAMO ODLAGANJE PRIJEMNIH ISPITA NA FAKULTETIMA

Realista

/ #116 UJEDINJENI MOZEMO SVE!

2014-05-19 02:56

Prvo i osnovno sto treba da se uradi ove godine jeste da se UKINE barem placanje probnih i samih prjemnih ispita, kada god oni bili. Za troskovima prevoza, boravka i samog prijemnog potrebno je preko 10.000 dinara, ako idemo na jedan prijemni, neki smo suvise skepticni, pa se prijavljujemo na dva, jer: ''Ko zna kakav ce me baksuz poterati tog dana kada cu unistiti sve za sta sam se spremao toliko meseci, na sta sam potrosio toliko neprospavanih noci!!!''
Tolike pare moji roditelji nemaju! Iako nisam ugrozena (mada mom gradu i nasoj reci malo fali da napravi katastrofu) finansijska situacija u kojoj se nalazi vecina Srba je krajnje katastrofalna! Naravno da ce nasi roditelji dati zadnji dinar za nase skolovanje i same nas, ali ova drzava ove godine moze da ispravi ove krive drine, samo je pitanje da li zeli! Ima mnogo VECIH PROBLEMA OD OVOG NASEG, ZNAMO!!! Ali zaboga ovo je nasa prekretnica u zivotu, NAJVAZNIJA, posle koje nema nazad i NIKAD SE NE MOZE ISPRAVITI!!!! Aleksandar Vucic se pokazao kao razuman covek, voljan da saslusa i pomogne i vise nego sto sam ocekivala od njega prilikom njegove kandidature za predsednika vlade, tu dobrotu ne treba iskoristavati i postati pohlepan i bezobrazan! Ali on kao roditelj i kao covek od moci i ugleda, ako sagleda ovu situaciju na pravi nacin videce da je pomoc i intervencija neophodna!!!
Ukoliko je moguce odloziti prijemni, to SVIMA odgovara! Niko se nece buniti! Niko se nece buniti iako nasi vrsnjaci iz ugrozenih podrucja budu oslobodjeni istog, mada nace se neka ''dasa'' i prozivati kako je zauzeto njegovo mesto na fakultetu, ili neki besramnik koji ce im kasnije to nabijati na nos!
Svima nama, bez obzira iz kog dela Srbije pisemo, dolazimo, gde zivimo, maturska godina je ''propala'', nikada ne moze biti ista i uvek cemo je pamtiti, nazalost po jako ruznim i potresnim stvarima, na koje se samo nadovezuju obaveze, odgovornost i katastrofe. Ljudi nasih godina su najbolji empaticari, sto se u prethodnih par dana i pokazalo, poplavljena nam je dusa umesto kuce, jezimo se na svaku pomisao kataklizme koja je zadesila nase vrsnjake, ali sto je najvaznije trudimo se da pomognemo!
Rangiranje ucenika prema proseku iz srednje skole ne znam koliko je moguce, jer na primer ja zelim i hocu da upisem FON (IT) koji nudi 260 mesta na tom smeru, pa mislim da bi nas tada bilo 2600 sa istom zeljom.
Svakome treba dati sansu i svako treba da bude ravnopravan!
Moje misljenje je da CENE PRIJEMNIH treba ove godine SKROZ UKINUTI (prezivece fakulteti i bez toga, neka se profesori zrtvuju. ako su u mogucnoti), a prijemni ODLOZITI ili smaniti njegovu TEZINU ove godine, pogotovo fakulteti gde se polaze hemija, fizika, matematika.. Uostalom, nema predmeta koji je lak za nas maturante, koji smo euforicni, nestrpljivi, puni zivota (sto je masovno volontiranje i pokazalo), prestravljeni od nepogode koja je zadesila nasu drzavu, puni treme zbog prevelike odgovornosti na nasim plecima, ali i puni straha da li cemo uspeti da ostvarimo cilj od kog zavisi nasa buducnost. Deca smo, imamo sve, al' opet nije nam lako! (to mi kazemo :) )