Peticija protiv smanjenja plata u javnom sektoru i penzija

Baraba

/ #9 BaRAba

2014-08-02 00:01

Ja jedini u kuci radim (u prosveti - javni sektor). Tu je i moja majka penzioner. A tu su i supruga i dva odrasla sina, koji ne rade.
Smanjenjem plata u javnom sektoru i penzija, kao i sa ovim novim us**nim zakonom o radu (gde mi se smanjuje plata jer mi se isplacuje minuli rad samo u zadnjoj firmi) - kada se saberu ova 3 smanjenja - u mojoj kuci se oduzima preko 100 evra mesecno.
Moze i to, ali zaposlite mi suprugu, a ako ne nju onda 2 sina koji su zavrsili visoke skole i vec vise od 3 godine ne mogu da najdu posao. Mozda bi i nasli, ali ...
Prvo nemam po 3000 evra za svakog da zaposlim, a drugo - bio sam radikal, pa odmah od osnivanja naprednjak - svi drugi koji su bili na vlasti su zaposljavali svoje (SPS, DS, URS i td), a sad kad smo mi dosli na vlast - e sad je departizacija i nema partijskog zaposljavanja. Svi ti "drugi" su golubi preletaci i odjednom su presli u SNS i zadrzali su svoja radna mesta. A ja ...???
PA OGORCEN SAM I NAPUSTICU SNS - NISTA NISAM DOBIO OD TE PARTIJE, JOS MI ODUZIMAJU I ONO MALO PRIMANJA. S R A M O T A !!!!!!!!