ALEKSIN ZAKON


Gost

/ #135

2015-10-30 15:33

Dugo se u ovoj zemlji nista nece promeniti. Zakon koji je trenutno na snazi i regulise ovu oblast zajedno sa svim pravilinicima koje su osnovne skole u obavezi da primenjuju a sve uz  kvazi-projekat "Skola bez nasilja" i nije tako los..U sustini, naravno, sve je  "sarena laza" koja se aktivira nekih 30%-40% i to kada se neko ozbiljno odluci da isteruje pravdu.

Sta je nazalosnije?

Kao majka 14-godisnjeg decaka slusala sam roditelje i njihovu isposvest ( ako izuzmem licno  gnusanje pred voditeljicom koja je jedna od " savesnih " kreatora danasnjeg sistema vrednosti osvedoceno i vrlo "istinito").

Odgovornost nad tragedijom koja se dogodila imaju prvenstveno roditelji decaka (dopadalo nam se to ili ne), onda skola, roditelji dece i deca  koja su ucestvovala u incidentima koji su trajali, kao i svu ostali ukljuceni subjekti koji nisu reagovali, reagovali su sa zakasnjenjem ili su pogresno reagovali..

Lanac pretencioznih, sujetnih, egocentricnih, neozbiljnih, apaticnih, nezainteresovanih, neobrazovanih, neprofesionalnih, neempaticnih ljudi nije imalo sluha da jedno ocigledno neadaptirano mlado bice bolje oslusne..

U tom isterivanju "svako svoje"..desilo se to sto se desilo...

Bez zelje da  osudjujem, presudjujem ili gazim po necijoj muci..ali..nikakav Aleksin zakon nece dati novu humanu notu ..

Dubinu tragedije ovog drustva sagledacemo kroz stotinak godina..

A sta zapravo mozemo uciniti, sada? Da..moze se uciniti mnogo toga i moze se poboljsati prosvetiteljstvo na mnogo suptilnije nacine nego cerecenjem tamo nekih "odgajivaca" nasilnika (inace ja ne upoznah ni jednog"odgajivaca"..citaj  roditelja... do sada koji je za svoje dete rekao da je nasilnik i da je za nesto krivo- uvek je izazvano, provocirano i jadno..).

Kako?  Ah....Pitajte decu...njih niko ne pita..Dali smo im svu slobodu, napravili prezasticene zombije..male emotivne vampire, egocentrike..rasipnike...I moje dete je takvo..

Pitamo ih za misljenje gde bi na more?..koju igracku zele?..sta bi za rodjendan?...

Pitajte ih nesto ljudskije? Sta bi uradio da pomognes nekom?

I mucno mi je sto procitah 100000 ..komentara o zlostavljanoj deci..uvek neko Vas zlostavlja?..ili Vase dete?..Vase dete nikada nije krivo?... 

Zato kazem - pitajte decu..oni znaju..