Avgustovski Rok

Student PMF-a B smjer

/ #22

2016-04-23 01:31

U potpunosti se slazem sa komentarima vezanim za PMF. Student sam PMF-a i potpisujem da nema fakulteta za koji je potrebno toliko ulozenog truda i bukvalno svega samo da se zaradi 6ica. Ljudima koji upisu ovaj fakultet iz ljubavi prema matematici ce na kraju njega matematika da se popne na vrh glave. Previse predmeta po semestrima, od kojih je za svaki potrebno ogromno zalaganje. Ne sjecam se kada sam posljednji put izasao za vikend. Gledam ljude sa ostalih drzavnih fakulteta koji izlaze, putuju, a jos se zale da im je tesko. Ja iz kuce ne izlazim tokom semestra. Drustveni zivot nemam otkad sam ovaj fakultet upisao. Tu su i profesori koji nimalo obzira nemaju i koji jedva cekaju da svoje frustracije iskale na nas. Na celu njih je definitivno profesorica Jela Susic, koja je pravi primjer iskompleksirane zene, koja prije svega nas nicemu ne nauci, a tek onda sve ostalo. Dok studirate ovaj fakultet sve vrijeme imate osjecaj da profesori rade protiv vas sa zeljom da ne polozite ispit, da bi prolaznost bila manja(kao da vec nije dovoljno mala) i sa ciljem da njihov predmet bude na glasu kao pretezak. Postoje predmeti koje u prosjeku polaze 5 studenata od 100 godisnje. Tuzna je situacija na ovom fakultetu, jer i pored toliko zrtvovanja na kraju izadjete sa fakulteta sa osjecajem da niste naucili ono sto vam je zaista potrebno za dalje. To su uglavnom racunarski predmeti, kojih ima premalo, iako se smjer zove "Matematika i racunarske nauke", a to sto ima ne mozemo stici kvalitetno da naucimo, jer su naravno glavni predmeti matematike, koje nam dusu uzimaju. Smjer je definitivno pretrpan predmetima, koji i da se rasporede u 4 godine opet bi ih cini mi se bilo previse da ih fino naucimo. Samo ljudi koji studiraju ovaj fakultet znaju o cemu pricam i kako se ne moze uporediti ni sa jednim drugim po kolicini truda i zrtvovanja koje treba da ulozis da bi ga zavrsio, u to sam siguran! Najtuznije od svega je sto poslije toliko mucenja fakultet zavrsis(ako ga zavrsis) sa nekim mizernim prosjekom.

Mozda jedini profesor sa PMF-a za kojeg nemam nijednu losu rijec da kazem jeste Goran Popivoda. Predaje sa velikom zeljom i voljom da nauci studente i sa zeljom da ostvari neki korektan odnos sa studentima, bez omalovazavanja, sto nije slucaj sa ostalim profesorima.