Peticija za uvođenje smrtne kazne u krivični zakonik Srbije!

Stanovnik Srbije

/ #1153 Smrtna kazna - naravno

2016-07-13 05:03

Treba ponovo uvesti smrtnu kaznu i to nekoliko vrsti pogubljenja. Takodje je neophodno uvesti i dozivotnu robiju a ne osuditi zlocinca, pa apelacioni sud smanji kanu, pa isti malo odlezi pa ga pomiluju - eto njega ponovo na slobodi. Treba uneti u zakon i ne spajanje slucajeva a povratnike jos strozije kazniti.

Strasno je kada procitate: Odavno poznat policiji, povratnik sa jos nekoliko desetina cak i stotina prijava policiji, povratnik posle pomilovanja i sve tako u tom stilu. Mora se jednom stati tome na put. Nije uredjena drzava ona gde se pocinioci krivicnih radnji kaznjavaju sa najmanjim predvidjenim kaznama vec je pravna drzava ona u kojoj se njeni stanovnici osecaju bezbedni i sigurni. 

Ja  poslednjih dvadesetak godina u ovoj drzavi niko nema sigurnost ni za svoju imovinu a jos manje za svoj zivot kao nekada. Nekada ulazna vrata od kuca i stanova nismo zakljucavali ni nocu a sada svi tezimo ka tome da imamo blindirana vrata. To ne moze biti sigurnost i vladavina prava. Uvece ne smes da izadjes da se prosetas. Ako te neka banda ne napadne fizicki dobro si prosao. Pljacke na svakom koraku. Nisi bezbedan ni u stanu, ni  na ulici. 

Suvise blago osudjujemo pocinioce raznih dela. Em imaju u zatvoru pristojan i komforan smestaj, brzo izadju i-opet sve iz pocetka. 

Mora se tome stati na put. Medjutim, po broju glasova koje vidim - slabo smo zainteresovani da ponovo postanemo pravna drzava. samo 15.839 glasova?? Sitnica. Ocekivala sam da ce se cela Srbija podici na noge. Steta. Vise cak ni preko Interneta nismo u stanju nesto da pokrenemo. Da li je moguce da smo toliko otupeli. Pa radi se najpre o nasim zivotima i o zivotima nasih najdrazih koji su najstrasnije ugroeni a mi kao da toga nismo svesni. 

PS

U prijavi za glasanje izbrisite Srbija i CG. Odavno to nismo.