ДА СЕ ВУК ДРАШКОВИЋ ШТО ХИТНИЈЕ ИСПОРУЧИ ХАГУ !

Citajte INTERMAGAZIN

/ #628 VUK DRAŠKOVIĆ: Srbi su činili strašne zločine nad Bošnjacima, Hrvatima i Albancima 20 marta 2015

2018-02-04 20:50

VUK DRAŠKOVIĆ: Srbi su činili strašne zločine nad Bošnjacima, Hrvatima i Albancima 20 marta 2015

 

Vuk Drašković izjavio je da „je vreme da Srbija izađe iz amnezije i okonča zaborav, te da mora ispričati istinu o svemu što je bilo, imati snage da govori o našim zločinima nad drugima“. Drašković je u intervjuu sarajevskom nedeljniku Slobodna Bosna istakao da „Srbija duguje majkama iz Srebrenice krik i poklonjenje“. „Mi to možemo, mi to moramo i mi smo obavezni da to učinimo ako mislimo da budemo ono što smo nekad bili“, kazao je Drašković i dodao da se „ti događaji zatrpavaju zaboravom i falsifikuju“. Prema njegovim rečima, „nikad nijedno zlo ne može biti u ime nacije, već samo na njenu štetu“. On je u intervjuu povodom izlaska svog novog romana „Isusovi memoari“, rekao da roman govori o zločinima Srba nad Bošnjacima tokom rata u BiH. Drašković je rekao da glavna ličnost romana kamerom i perom beleži veliki zločin – ubijanje Jugoslavije i užasne zločine koje su pratile ubistvo te države. On u prvi plan stavlja grehe naroda kojemu pripada. Oni koji su knjigu čitali kažu da je uverljiva i potresna. Mislim da smo mi kao nacija i kao srpski pisci obavezni da snažno progovorimo o zločinima našim nad drugima, a ne samo o zločinima drugih nad nama, izjavio je Drašković.