Zaustavimo falsifikovanje istorije!

Doom Doom

/ #17 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-10 18:37

#16: slas - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Dragi moj Slaviša, ili Slas, kako god hoćeš, narednim kratkim referatom ću i završiti svoje učestvovanje u ovoj simpatičnoj raspravi,koja kao i većina drugih ne vodi nikuda.

1. O ratovima i ubijanju

Na moju veliku žalost, izgubio sam nekoliko članova bliže i dalje familije prilikom akcije Oluja jer mi je dedovina Kninska krajina.

Takođe na moju još veću žalost, učestvovao sam na slavonskom frontu od 07.07.1991.- 09.01.1992. u ratu za teritorije na koje smo imali prava isto toliko koliko imaju i Albanci prava na Kosovo.

Nikada nisam želeo taj rat niti da u njemu učestvujem, ali me to niko nije pitao.

Rat u Bosni neću ni da pominjem jer je on posebna priča.

Ovim sam ti valjda pokazao da nisam od onih koji nemaju pojma kako je to kada nekoga bliskog izgubiš u ratu.

 

2. O istoriji

Istorija nije egzaktna nauka i pitanje je da li će to ikada i biti.

Prosta činjenica je da su istoriju uvek pisali pobednici, i kao takvu je prekrajali kako im se to dopadalo.

Iz tog razloga mi danas ne možemo sa sigurnošću reći :

-Zašto je u stvari počeo Trojanski rat?

-Da li je Marija Magdalena ustvari bila Isusova žena?

-Ko su stvarno od tzv Slovenskih naroda Sloveni a ko ne?

-Ko je ustvari bio prvi srpski kralj, Mihajlo Vojislavljević ili Stefan Nemanjić Prvovenčani?

...

Staru istoriju su pisali,tj pevali pesnici i guslari, pa nešto ne mogu da sebe ubedim da bih na bilo koji način trebao bilo kome da verujem sve što su ispevali.

Današnju istoriju opet piše ko god sebe zove ISTORIČAREM tako da je ona danas možda još netačnija.

Kao poslednji primer ove tvrdnje možeš da pogledaš knjigu Karađorđevići - sakrivena istorija

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2006/10/24/srpski/T06102303.shtml

Posle ovakvih tvrdnji, jednostavno ne prihvatam da mi BILO KO na svetu govori o poznavanju istorije!

 

3. O seriji, prekrajanju istorije i međuljudskim odnosima

Serija Sulejman Veličanstveni, je zamišljena kao ljubavna priča, u kojoj se istorijske činjenice samo provlače kroz nju.

Potpuno su zanemarili u stvari istinitost mnogih stvari pa je i samom glavnom glumcu prećeno smrću u Turskoj jer su mnogi smatrali da taj isti Sulejman nije bio tako mekan prema ženi kao što je tamo prikazano.

U bici za Beograd nema prekrajanja istorije jer istorija nije ni prikazana.

Prikazana je samo jedna bitka sa NEODREĐENIM protivnikom, koja traje nekih 2 minuta i nakon toga 15ak NEODREĐENIH, po pitanju rase, ljudi koji stoje poređani dok im Sultan govori da se ne plaše.

NIGDE ga niko nije dočekao raširenih ruku, niti BILO GDE prikazuju nešto što se nije stvarno dogodilo.

Bitka se odigrala, on je pobedio i on se obratio narodu, TAČKA.

Da se ne bi kvarili međuljudski odnosi, i da bi se serija mogla prodati i zemljama kao što je Srbija, nisu urađene scene odsecanja glava i nabijanja na kolac, za koje uopšte ne sumnjam da su se dešavale , ali su se slične scene dešavale i skorijih godina gde su izvršioci bili naše vere, pa ni njih nećeš baš puno gledati na TV u serijama.

Na ovaj način istorija nije prekrojena niti izmenjena, nego omekšana da bi bila prihvatljiva širokim narodnim masama u jednoj GLUPOJ istorijskoj ljubavnoj priči.

 

SVAKO DOBRO SVIMA I UŽIVAJTE U POTPISIVANJU PETICIJE.