Podrska Sasku

Quoted post


Gost

#15

2013-05-24 08:41

Uvesti zakone kao u Americi

Odgovori


Gost

#795 šljenjem.Re:

2013-05-25 08:01:51

U potpunosti se slažem sa vašim mišljenjem.Zakone kao u Americi!!


Gost

#951 Re:

2013-05-25 14:53:30

#15: -

Bas tako.

Trebaju nam normalniji krivicni zakoni, efikasnije pravosudje i omoguciti civilima da se zastite od kriminalaca. Da je normalna stvar da covek ima oruzije i za koje je obucen da upotrebi, kao i da mu zakon omogucava da ga potegne na kriminalca, do ovoga ne bi ni dolazilo. Covek bi izvadio pistolj, uperio provalniku lampu u oci i naredio mu da baci oruzije i da legne na zemlju. Ako poslusa odlicno, onda pozoves 192, ako ne onda pucas pa zoves 192.

Po nasim zakonima i policiskim pravilnicima mozes da se branis, ali samo za vreme trajanja napada. Navescu primer koji se desio;

Covek je usao u kafic i pucao ka dvojici ljudi, pritom jednog ranivsi u ruku. Drugi je imao pistolj, za koji je imao dozvolu za nosenje(retkost kod nas) i uzvratio vatru. Tom prilikom je napadaca pogodio sa dva metka u grudi(skolski).

I sve bi se zavrsilo normalno po lice koje je branilo svoj i zivot ljudi oko sebe, da prilikom uvidjaja nije ustanovljeno da je napadacu pistolj prazan. Tj. po nasem zakonu napad se zavrsio.

I sta je u toj situaciji covek trebalo da uradi? Da pridje da vidi model pistolja napadaca, pa da izbroji broj ispaljenih metaka, pa da ga pita da li ima rezervni okvir kod sebe...  Katastrofa nam je zakon o nuznoj odbrani!

 

Ovde javno tvrdim da cu u situaciji u kojoj zaljucim da neko pokusava da ugrozi moj ili zivot nekog od mojih najmilijih, upotrebiti sva raspoloziva sretstva i znanje da tu pretnju trajno uklonim.

 

BOLJE DA MI SUDIJA SUDI, NEGO DA ME SVESTENIK OPEVA!

 

 

Pipi

#1049 Re: Zakon

2013-05-25 21:03:27

#15: -

To bi bilo odlicno, malo bi ih se usudilo da upada na neciji posed....ustvari po nasem zakonu su lopovi zasticeni zar ne ? on upadne da te opljacka ti mu nista ne smes a uz to strepis sta ce ti biti sa porodicom....ma daj bre kakva drzava takav i zakon......


Gost

#2071

2013-05-27 16:33:36

TACNO

u americi sam

#2860 Re:

2013-05-29 16:16:27

#15: -

ih dok mi docekamo da se uvedi zakoni kao u americi, na svim nivoima drustva - trunuce ljudi u srbiji kako ko i kako gde! sasko recimo u zatvoru! kao da mu nije dosta muke kroz koju je prosao, kao da je lako ziveti sa saznanjem da si nekoga ubio, pa cak i pod potpuno opravdanim uslovima.

uopste nije bitno da li je provalnik imao 50 prekrsaja ili da li je bio narkoman - aman, upao je u tudju kucu. da je bio najveci humanista i bezgresnik pre - nebitno je. upao je bre u kucu.

 


Gost

#2903 Re:

2013-05-29 19:17:27

#15: -

i ja sam za to da se uzme zakon kao u americi kad je u pitanju imovina i porodica u ovakvim okolnostima. Zar treba da ti neko svasta radi i ocekujes oce li ti porodica ostat ziva dok policija dodje ,pa itaj koji je dosao da pljcka dok ima stanara svjestan je sto ga ceka i spreman je na svasta. Kad su spremni da uzimaju zakone za saobracaj sa strane mogu i ovaj koji je normalan jer vjekovima se branila imovina i manje bi bilo ovakvog kriminala koji cvjeta pri ovakvom zakonu.

Darko

#2974 Re:

2013-05-29 22:45:33

#15: -

Ima bolji krivični zakonik od američkog. Krivični zakon Saudijske Arabije.

Kod njih je to jednostavno. Ako ukradeš ide ruka na panj, ako ubiješ ide glava na panj.

Kod njih je egzekucija kriminalaca javna.