POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

Quoted post

m

#100 m

2015-12-07 05:06

Trebali bi nam izaci u susret i ovaj put. Ali ako ne bude sve islo kako treba moramo im pokazati jaku volju i organizovanost. Mogli bi napraviti 1000 anonimnih profila i na tviteru i fb gde bi iznosili nase argumente parole. Po portalima. Oni koji su pravili ratove i sankcije nemaju pravo nas opet uskracivati u nicemu. To nas je i usporilo. Mi nikome nismo teret niti ometamo bolonju ona sa svojim studentima ide svojim tokom ne vezano za nas. Oni koji su se obogatili i koji nisu ispunili standarde eu ni u jednom poglavlju eu standarda znaci ni pravosudja ni bezbedonosnih sluzbi, zdravstva(zdravstveni informacioni sistem), elektronska uprava i vlada, smanjenje administracije, i ostalih oblasti ...tek sada pocinje otvaranje poglavlja eu....ne mora ni skolstvo i obrazovanje da se nama obije o ledja jer smo bili i do sada siromasni i bez politicke i ekonomske moci. Neka pocnu eu standardi sa mocnicima. Hiljadu ljudi organizovanih i obrazovanih sa jasnim ciljem nisu za podcenivanje. Ja imam iskustva sa raznim vrstama marketinga.... drzava stavlja svoju volju u zakone. Nije nikakav problem da opet stavi volju da nam se produzi. Iz objektivnih razloga. Nemoguc je uslov traziti ispunjenje obaveza na faksu uz redovno placanje racuna i smanjena primanja. jedno drugo iskljucuje. Mi imamo legitiman cilj i moralan, drustveno pozeljan jer u svercerska vremena(uvozne "privrede") borimo se za znanje i time promovisemo nesto drustveno pozeljno, trazimo da nas cilj bude legalan jos koju godinu-da to zakonom opet regulisu.

 Sa druge strane mi smo i klijenti fakulteta. I od drzavnih fakulteta se trazi da se samofinansiraju. Mi placamo i skolarine i ispite. Zasto fakultetima uzimati klijente zbog nekih standarda. Jedino je bitno da cemo izaci sa znanjem preko potrebnim ovoj zemlji. Standard je i broj obrazovanih. Bez toga nema razvoja i razvitka. Par godina nije kasnjenje...

Odgovori


Gost

#164 Re: m

2015-12-10 16:50:42

#100: m - m 

 Savrseno si to objasnila,nego moramo imati plan ako ne bude sve kako treba,sta se dalje moze,neko rezervno resenje.Posmatraju nas kao da smo lenji,a mnogi od nas imaju porodice,rade po nekoliko poslova,imaju zdravstvene probleme ili su polagali jedan ispit vise puta...Prosli put smo imali advokata sada ga nemamo pa sam malo nesigurna sto se ove peticije tice...