Avgustovski Rok

Quoted post


Gost

#25

2016-04-23 07:41

kada kazete odmaram sat vremena na dan i bas u tih sat se javite istoj osobi . i jos ne daj Boze da objavite sliku gdje ste negdje u blizini smjestaja izasli (a ljudi oko vas ne znaju da je to bas na sami izlaz vase ulice ili slicno). Oni vide osmijeh na vasem licu mozda maskaru i puder na djevojkama i vi u roku od 15 min dobijate 20 poruka kao vi uzivate,kako vi ne ucite, kako vi nemate dobar prosjek. A niko ne zna da je necija 10ka kao nasa 6ica. Ljudi ne shvataju da mi ucimo za sestice minimum 6 sati dnevno i ni tada nam nijesu sigurne. I kada pored silnog ucenja kazem dobio sam 6 sav ponosan, ako se to moze reci da sam ponosan jer je to najveca nagrada da ne moram prelaziti to gradivo opet. Dobijem 100 komentara koji me ubiju u pojam a to su ,, ti odmaras kako ces imati vise" Kada kroz prozor ugledam sunce, kazem sebi ,,za dvije godine neces morati ovo da gledas kroz prozor,izaci ces" kao da bolujem od teske bolesti, kao da mi neko brani, a ja samo nemam vremena, moje zdravlje je mnogo lose. I bojim se da kada izadjem sa diplomom na to sunce da necu imati volju da ga gledam . Da ce svi moji sadasnji prijatelji biti vec daleko od mene,koji kada im se obratim..,,hej ajmo na kafu" dobiti odgovor ,Ucim." u smislu (kad god smo te mi pitali da ides sa nama dobili smo ovaj odgovor) i da ja necu imati volju dalje da se borim da objasnjavam.

Iskreno svaki dan se smijem a u meni se sve rusi. I niko ne vidi to bas tako. 

Redovan student PMF-a. 

Pozdrav svima.

Odgovori

Priča longa, vajda brevis

#34 Re:

2016-04-23 14:34:02

#25

RRoff topic. Fakulteti jesu teži od privatnih i nekih društvenih kvazi smjerova, ali i dalje se dosta manje uči i zna nego što je to bilo nekad. Recimo Etf u Beogradu(čiji je u to vrijeme podgorički etf bio sastavni dio) je bio među 13 najboljih fakulteta te kategorije na svijetu. A sad završiš neki naš faks sa desetkom i dobiješ mrtav zadovoljan masters na neki lijevi univerzitet, naravno puno bolji negonaš. Koji je razlog silnog urušavanja? Slaba finansijska situacija, kraćenje broja časova, studijskih godina, zatvaranje bitnih a otvaranje sporednih studijskih programa. Loša situacija u državi koja traje od nestanka lagodnijeg vremena socijalizma slika se na baš SVE, akako vrijeme ide mi smo u prilici da neki dio propalog evidentiramo i to je to. Takođe i to malo para ucg dijeli sa privatnim univerzitetima(krediti, stipendije, domovi, itd)