peticija za vracanje radnog vremena kafica i barova na staro

subotica

#1

2013-02-11 19:59

Ispravka , odluka stupa na snagu 8 dana od dana glasanja ... znaci , 15.februar


Gost

#2 Re:

2013-02-11 20:06

#1: subotica -

u roku od 8 dana izlazi u javnom glasniku i onda ugostiteljski objekti imaju 30 dana da usklade radno vreme sa novim zakonom.


Gost

#3 Re: Re:

2013-02-11 20:16

#2: - Re:

kada izadje u javnom glasniku on tada i stupa na snagu ...

a to sto govoris da ugostitelji imaju 30 dana da usklade , to se odnosi na istaknuto radno vreme na vidnom mestu


Gost

#4 Re: Re: Re:

2013-02-11 20:17

#3: - Re: Re:

ljudi nebitno je daj da im ne dozvolimo da umrtvljavaju ovaj ionako mrtav grad jos vise

Dragan

#5 odgovor

2013-02-11 20:42

Neka se nauce da izlaze ranije a ne u 11.30 uvece
Slaven

#6 Odluka

2013-02-11 20:45

Sasvim ispravna odluka, klinci skitaju i bance do 4-5 ujutro. Svugde u svetu postoje nocni barovi za punoletne pa nek ostanu do jutra.

Gost

#7

2013-02-11 20:46

I ovako ima jako malo mesta gde i kad mladi mogu da itadju i da se provedu,ne bi trebalo ukidati stara radna vremena...bolje neka obrate paznju na bitnije stvari i stvarno potrebne kao na primer pozoriste koje se gradi a nikako da se sagradi...i mnogo toga sto bi se moglo nabrojati,unistili su nam grad do maximuma, e oko toga neka vode brigu a ne o kaficima i klubovima

Gost

#8 Re: Odluka

2013-02-11 20:57

#6: Slaven - Odluka

Kapiram da ste vi Slavene onaj klasični Subotičanin poodmaklih godina, kome je jedina i neprevaziđena zabava jedenje Kurtoš kolača za Novodišnje praznike, sa štandova u centru. Međutim, u Subotici ima i ljudi koji bi proveli slobodno vreme za vikend u nekom od ionako malobrojnih lokala u pomenutom gradu, a ovim skraćivanjem se uskraćuje čak i to.

ugostitelj

#9

2013-02-11 21:02

ljudi poput slavena i koce ovaj grad.Subotica bi trebalo da bude vrata Evrope a ne samo konji vrani,zvonko bogdan,babe dede i mala deca,kurtos kolaci za novu godinu,...

Gost

#10

2013-02-11 21:10

ovim zakonom se umanjuje i zarada radnika u tim objektima a mnogi radnici izdrzavaju svoje porodice od toga a i porez drzavi ce biti manji pa ko je onda tu na gubitku a ko na dobitku?na gubitku je opet mali obican narod dok lokalne politicare debelih stomaka to ne interesuje oni bi i dalje da zive na selu!!

Gost

#11 Re: Odluka

2013-02-11 21:21

#6: Slaven - Odluka

to sto klinci skitaju i bance do 4-5 ujutro verovatno su krivi ugostiteljski objekti ... oni im verovatno odredjuju do kada smeju lutati po gradu a ne savesni roditelji .


Gost

#12 Re: Re: Odluka

2013-02-11 21:22

#11: - Re: Odluka

kad god se neki problem desi >>> ugostitelji krivi <<<

Omladinac Senior

#13

2013-02-11 21:22

Pomenuti zakon ionako nece dotaci upravo one lokale zbog koji je ovaj zakon i smisljen. A omladina ce da banci i pijanci po klupama i parkovima ionako...ako ce da se ozderavaju i prave haos napravice ga svakako. Ovo nije nacin grada da se bori protiv nezadovoljne omladine. Gradskim celnicima to treba da bude jasno. Ako vec nije.

Gost

#14

2013-02-11 22:25

Neka skrate, i treba da skrate...ja jos spadam u onu grupu do 30 godina, koji vole da izlaze...ali isto tako bi volela da se u grad krece u 21h a ne u 23:30 u najboljem slucaju...u tom slucaju odlucujem da ostanem kuci, jer ako sam taj dan ustala u pola 6 da idem na posao, necu docekati 23:30 budna sigurno...
Anchi

#15 Re: Odluka

2013-02-11 23:10

#6: Slaven - Odluka

Tek ce ovako.


Gost

#16

2013-02-12 01:20

Grad nam je toliko monoton i dosadan da mladima jedino preostaju vikendi da se provedu u mozda tri kvalitetna kafica, sto je sramota za grad do 110.000 i kusur hiljada stanovnika, a vi hocete da im skratite to malo vremena koje imaju da se razonode pored svakodnevne depresije koje ovaj grad donosi. Pa preporucujem vam da ne radite to jer verujem da ce biti posledica.
matorac :)

#17 Re: odgovor

2013-02-12 02:06

#5: Dragan - odgovor

Ne zivimo u kameno doba, neka svi izlaze kada i gde hoce...

Josmatoriji >)

#18 Re: Re: odgovor

2013-02-12 02:18

#17: matorac :) - Re: odgovor

U nasem " GrADU" je sve veci broj mladih koji izvrse samoubistvo, uskracivanjem " ventila " , kulturne ponude, i kvalitetne i zasluzene zabave taj broj ce se jos povecati. Bes koji ce osetiti javne povrsine posle zatvaranja mesta za zabavu ce biti osetljiv, kostace puno para, trebace povecani broj policajaca, a ni oni nece obezbediti javne prostore od frustracije i besa... U svim normalnim GRADOVIMA MORA da bude centara za zabavu koji su otvoreni bar do 03H, a bogami par mesta i do 06H.

Izlazak maloletnicima se naravno moze, i treba ograniciti, ali ovo nije resenje za to.

Ja kao bivsi vlasnik ugostiteljskog objekta sam uplacivao drzavi mesecno oko 50 000 dinara, plus porez na prodato pice, mesecno oko 50 000 dinara, sto je otislo za penzije, zdravstvo, komunalije... uskracivanjem radnog vremena, i nivoa zvuka, moj ugostiteljski objekat je upropasten, nekolicina ljudi je ostalo bez posla, i gomila mladih ljudi je zavrsilo na javnim mestima, gde su naneli dosta stete, bili bucni, i ostavljali smece za sobom...

Svakome svako dobro.


Gost

#19

2013-02-12 03:57

I mi smo do nedavno izlazili,ali se znao neki red.. i da jedna cura nema sta da trazi u gradu, po klupicama, sa flasom u ruci jos u 4h ujutro, sramota!
Nista nismo propustili, niti smo na nekom gubitku sto nismo ostajali u gradu do sitnih jutarnjih sati.
Nego, nije ni ovo neko resenje, kafici ce raditi do 01h a deca ce se i dalje napijati po parkovima.
ugostitelj

#20

2013-02-12 07:55

podrzavam, izlazak sto ranije i u 01:00 kuci, sasvim dovoljno vremena da se naspavas i budes normal-an/na za posao a ne da se vuces kao crkotina...

Gost

#21

2013-02-12 11:50

vidim da ovde postoje ljudi koji vole da izlaze ranije,sto je u redu,ali mi nije jasno zasto oni zele da zabrane drugima da izlaze kad zele? Bitna je sloboda, bitno je da nam je drustvo liberalno, i da postoje samo ona ogranicenja i pravila koja su neophodna. Samo liberalna drusta, gde se gluposti ne zabranjuju, mogu da napreduju... a ovo je mozda mala stvar,ali puno ovakvih malih stvari cine veliku stvar, a sve ih je vise i vise...

Gost

#22

2013-02-12 11:57

Nije ovo grad samo za penzionere! Dajte normalnija radna vremena!!!
Uvek postoji kompromis!
MrNormalni

#23

2013-02-12 13:02

Kao bivsi konobar bilo mi je najgore,vracati se sa posla smozden u 5 ujutro posle ciscenja bljuvotina...mislite o ljudima koji vas poje....

Gost

#24 Slaven

2013-02-12 13:53

Gde sam napisao da sam protiv izlaska do 6 ujutro??? Neka budu nocni barovi kao na zapadu.
Ako samo pomerite izlazak umesto 11.30 u 9 na istom ste sto se tice duzine izlaska.
Da bi to postalo normalno nazalost bice potrebno duze vreme.
A mladje od 18 god koji se budu opijali posle 1 neka hapsi policija i neka roditelji dodju po njih.
A komentar"kome je jedina i neprevaziđena zabava jedenje Kurtoš kolača za Novodišnje praznike, sa štandova u centru" necu kometarisati jer me podsecas na vidovitu Zorku ili Branku kako li se vec zovu.

Gost

#25

2013-02-12 15:22

Neka prvo zabrane rad nsdeljom,pa rad na drzavne praznike, koga uopste zanima radno vreme kafica i barova?Neka rade dok imaju goste,.