ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ


Gost

/ #204

2016-08-27 11:32

Devalvirana sam zbog loše privatizacije,loših direktora u vreme loše privatizacije državno-društvene firme i jedan period rapidno brze privatizacije uz dominantno mobingovanje (sudstvo je loše radilo-a i proces nije validno završen).Privatizacija je trajala cca 5 godina = to je naš minimalac,a završila sam kao tehnološki višak(110 stalnih radnika je višak) u nacionalnoj službi gde sam dobijala 14 ooo, da bi otišla u prevremenu penziju.Upredo sam radila po ugovoru o delu u drugoj firmi misleći da ću dopuniti penziju sa svojim poštenim radom.Nije se to desilo.Po struci sam specijalista mikrobiologije hrane,Sa bogatom radnom biografijom u prehrambeno-izvoznim industrijama za vreme SFRJ i ostalih država.U periodu do 1996 g bezbednost i kontrola hrane je bilo moje odgovorno mesto.Učestvovala u akreditaciji laboratorija...itd. Penzija mi po rešenju 33 000,00.Smanjena mi je penzija na 30 000,00 dinara..Najbolje godine rada i zarada nisu korektno odrađena..Kao dobar radnik specijalista mikrobiologije i rukovodilac Službe za kontrolu imam manju penziju od poslovođe u jednom odeljenju kojem je omogućeno da bira najbolje godine, sličan metod su posedovale i stranke sa drugim instrumentima.Pozitivno je da po rešenju radim do 40 godina radnog staža , ali nisam sigurna da sa SVI-podacima trebam kao dobar stručnjak.........
S poštovanjem Ljiljana