PETICIJA: Poštedite nas predizborne kampanje


Gost

/ #192

2011-12-21 11:00

Rekao sam već da je ovo odlična stvar i jedini način da se izborimo, makar za najosnovnija ljudska prava i život dostojan ćoveka dok ne smislimo nešto delotvornije.Mada, i kao pisac i humanista, mislim da ovakve metode, koliko god se demokratskim činile, u Srbiji i sa ovaakvim "demokratama" na vlasti, neće dati adekvatne rezultate. Čovek mora da bude tolerantan prema onima koji to. takođe, jesu, a ovi nisu i ne zaslužuju nikakav demokratski odnos, šta god to značilo. Ovde je u pitanju opstanak jednog naroda, a za ostvarenje takvog cilja nema tog sredstva koje ne bi trebalo staviti u funkciju. Prema ljudima-ljudski, prema neljudima, a ovi to jesu, onako kako i zaslužuju. Možda oni nisu ni svesni svog pogubnog delovanja, ali mi jesmo, mi smo ih doveli sa ulice i mi imamo apsolutno pravo, čak obavezu, da ih uklonimo, ako već neće sami da se uklone.U protivnom, ovo će biti mrtva zemlja, umrtvljenog naroda, što bi svako ko još racionalno misli trebalo da zna i da se u skladu sa tim organizuje.