Oživimo mrtve prostore!


Gost

/ #118

2012-01-18 10:49

Očigledno je da namerno upropašćujemo zgrade koje su u vlasništvu države, kao što smo to činili i sa fabrikama, da bismo ih posle prodali "nekima", za koji dinar, ostavljajući ljude bez posla, omladinu bez mogućnosti zapošljavanja, dok smo dozvolili beskrajnu mogućnost za nekoliko desetina osoba da se bogate. Pogledajte Vojvodinu...šećerane, prehrambena industrija...seljaku je ostao samo da uživa svež vazduh, pa nek se raduje i tome. Zašto sve ovo nije njihovo vlasništvo, kao pre. Što više crnčimo sve manje imamo. Isti aparat moramo izdržavati, a i veći kao onda, kada je privreda cvetala. Naravno, sitne ribe treba kažnjavati za sve i svašta, tako ih uništiti, da bi rukovodstvo moglo fino živeti. Mislim na mesnu vlast najpre, a posle i dalje. Samo se pitam, koliko ovaj naš narod može još da izdrži. Ovde sam rođena, ne tražim sebi rezervnu zemlju, odradila do sada 31 godinu, duša me boli, kad vidim ovu ogromnu promenu nagore. 05.05.1980.sam osnivala radni odnos. Neko vreme se lepo moglo živeti od plate radnika...graditi kuću, školovati decu, izlaziti, oblačiti se...sve ovo je sada privilegija novopečenih bogataša. Pametna deca i ne trebaju ovoj državi, ko god može beži odavde. Na šta će ličiti ovo parče zemlje za 10 godina?