UVESTI SMRTNU KAZNU ZA UBICU POKOJNE TIJANE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji UVESTI SMRTNU KAZNU ZA UBICU POKOJNE TIJANE


Gost

#101 Re: J*bes demokratiju

2014-08-07 12:46

#99: Dejan - J*bes demokratiju 

 Sto gradjevinare kad zatvorenici mogu besplatno to da odrade?


Gost

#102

2014-08-07 12:50

Dosta se u ovoj drzavi zlocina desavalo, ali ovo je nesto strasno. Umno Bolesne ljude kao sto je ovaj majmun treba obesiti. Odusevljen sam peticijom treba ga kazniti.

Gost

#103

2014-08-07 12:52

УВЕСТИ СМРТНУ КАЗНУ ЈАВНИМ ВЕШАЊЕМ

Gost

#104 Re:

2014-08-07 12:56

#3: Reiches -  

 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gost

#105

2014-08-07 13:04

Mamu mu jebem NARKOMANSKU,

Gost

#106

2014-08-07 13:04

Ovo je životinja koja zaslužuje da muse isto sudi kao što je on Tijani,I svi monstrumi neka plate glavom za povređivanje dece,Smrt Monstrumu!

Gost

#107

2014-08-07 13:10

brusilicom prst po prst pa onda celu ruku pa drugu pa noge i tako dalje


Gost

#108

2014-08-07 13:11

Smrtnu kaznu treba opet uvesti, jedino tako se dostiže pravda.

Gost

#109

2014-08-07 13:18

Svaki ovakav monstrum trebao bi se kazniti smrtnom kaznom,niko nema pravo da se igra tudjim zivotom,muciti ga i zatim ubiti.Ako to ne moze biti bas smrtna kazna kako kazu politicari moglo bi biti kazne dozivotnog zatvora bez posete rodbine i prijatelja samo da se zatvori u cetri zida i tako i da umre.

Gost

#110

2014-08-07 13:20

Nakon čudovišnog ubistva mlade Tijane Jurić i hapšenja zveri koja je, po svoj prilici, to ubistvo počinila, u javnosti se može čuti krik za ponovnim uvođenjem smrtne kazne.

Razumem da je takvo kričanje i penjenje odraz nemoći očajnih ljudi kojima ostaje da, u svom očaju i svojoj zbunjenosti, zahtevaju krv. Međutim, ta krv niti će popraviti situaciju, niti će pak popraviti živote onih koji su je iz očaja i histerije žedni, a može naneti veoma mnogo štete.

Apelujem na sve da razmišljaju trezveno jer je to najpotrebnije upravo u ovakvim trenucima.

Uvođenje smrtne kazne ne podrazumeva samo ubijanje čudovišta. Štaviše, mnogo češće se upravo postojanje takvih čudovišta koristi kao izgovor za brutalne obračune Države sa političkim protivnicima, koje tereti za "terorizam" i razne druge stvari, čija definicija se može uvek fino rastegnuti da odgovara režimu.

"Pa nećemo mi to, mi samo hoćemo da se ubiju monstrumi" prosto nije argument jer stvari u pravu i politici tako ne funkcionišu. Naivno je i kratkovido da se usled zaslepljenosti histerijom i panikom odreknemo makar te bezbednosti od režima, koju nam nudi nepostojanje smrtne kazne. Država je najgori serijski, ili čak masovni ubica. Da li zaista želite da vam ona, koja je na hiljade poslala u ratove, izavla brojna samoubistva, skapavanja, smrzavanja, šlogove, infarkte, smrtne slučajeve usled mafijaških obračuna itd, odlučuje o životu i smrti?

Pored toga, ako bi postojala smrtna kazna, to bi značilo da neko tu kaznu mora da izvršava. To znači da bi ubijanje drugih ljudi - kakvih god! - moglo da postane neka vrsta zanimanja. Kakav je to život, kakva je to struka i kakva je psiha čoveka koji se na poslu susreće sa čudovištima - ili još gore, sa nevino optuženima, a takvih uvek ima - i mora da ih gleda kako se spremaju da umru i kako se trzaju dok umiru i šta sve ne? Smrtna kazna, dakle, ne osuđuje samo osuđenika, već i izvršitelja. Možete li sebe ili svoje dete zamisliti kao nekoga ko se time bavi?

 

Koliko god razumljiv opštenarodni bes protiv bolesnika koji je ubio Tijanu Jurić bio, ne treba iz besa da sami sebe uništimo.


Gost

#111

2014-08-07 13:23

Ljudi, ovako napisana peticija je besmislena. Ne moze neko samo za njega da uvede smrtnu kaznu. Prepravite teks peticije u vracanje smrtne kazne za sve koji je zasluze, a ne samo za ovoga.
Drakon

#112

2014-08-07 13:23

NA KOLAC!!! (Red Zmaja)


Gost

#113

2014-08-07 13:24

da ga obesu za muda i da ga osecu na parcadi :)

Gost

#114

2014-08-07 13:31

SMRTNA KAZNA ZA SVE MONSTRUME KOJI HLADNOKRVNO ODUZIMAJU NEVINE ZIVOTE!!!

Gost

#115 Uplasen

2014-08-07 13:32

Dugo zivim u Nemackoj gde takodje ne postoji smrtna kazna, tako da sam ustanovio da se vise puta desavalo da slicne monstrume cak i ranije puste na slobodu sa obrazlozenjem "dobrog vladanja", a oni nakon veoma kratkog boravka na slobodi pocine nov i to jos monstruozniji zlocin !

Tu rehabilitacije nema, jer se radi o neizlecivim osobama kod kojih je nagon naveliko jaci od razuma kojeg uglavnom i nemaju !?

Znaci, pogubljenje odsecanjem glave !


Gost

#116

2014-08-07 13:38

Za njega bi bila usluga izvrsiti smrtnu kaznu, a ako i bude , trebalo bi da bude uz sporo umiranje!!!!!!!! Da posluzi za PRIMER svim slicnim izrodima !!!!!!!!!!!!!!

 


Gost

#117

2014-08-07 13:38

Zivot za zivot!
bbbbbbbbbb

#118 bbb

2014-08-07 13:41

Ovo je strašno. Pa i ja imam 15 godina i razmišljam samo šta mi se sve može desiti. Ne mogu da vjerujem da takvi ljudi postoje. Treba ga mučiti i pustiti da umire u mukama pa da vidi kako je to. Ne mogu da vjerujem da je to mogao učiniti nevinoj djevojčici. Užas. To je poremećen čovjek i ne zaslužuje da živi. Sada strahujem za svoj život i bojim se izaći sama iz kuće posle ovoga.

nikolina

#119 Re: podrzavam te

2014-08-07 13:47

#75

jadna mu MAJKA


Gost

#120

2014-08-07 13:47

Zelim mu da umre u najgorim mukama. 40 godina da "placam" njegovo izlezavanje u zatvoru - ne zelim.
Tibi

#121 Re: bbb

2014-08-07 13:48

#118: bbbbbbbbbb - bbb 

 Eh...samo da se nadas da ti se nece desiti. Eventualno da treniras borilacke vestine... :)

Ali ovo sto se desilo...uzas!!! Godinu dana bih ga mucio,SVAKI DAN!


Gost

#122

2014-08-07 13:49

Ukidanjem smrtne kazne smo, izgleda, precenili svoj narod. Zato glasam za ponovno uvodjenje smrtne kazne za sva zlodela i kriminal koji se sve vise nagomilavaju. Takodje treba poostriti i kazne za sve prevare, otimacine, kradje, bahato i osiono ponasanje...

Gost

#123

2014-08-07 13:50

smrtna kazna treba da se vrati upotpunosti, ne samo za pojedince....


Gost

#124

2014-08-07 14:04

povrermeni slučaji pjedinih monstruma opominju nas na naeophodnost ponovnog uvodjenja smrtne kazne

Gost

#125

2014-08-07 14:07

Ova djevojka je moja vrsnjakinja i ne mogu da vjerujem kakvi sve monstrumi secu na slobodi i onda ih se zatvori u taj jebeni zatvor i to im je kazna? Tamo disu hrane se i zive a dijete je mrtvo i zakopano. Pa jebemu mater koliko djecemora poginuti da bi ih se posteno kaznilo. Trebs ih sve radom muciti i spaliti na lomaci i stat na kraj psihopatima i stiti djecu. Jednog dana cu i ja biti roditelj i mislim da buduce generacije zasluzuju zastitu a ne da zivimo u smrtnom strahu i cekamo da nam dijete nestane. Zato sto ubicima i pocetak smrtne kaznr!!!!!!