Петиција за постављање крста на кружном току у К. Митровици

Djordje
Gost

#1

2014-09-08 17:41

Mislim da nije poenta isticati krst, jer nisu svi gradjani Kosovske Mitrovice vernici, niti su cak svi pravoslavni vernici. Znaci, misljenja sam da bi trebalo postaviti nesto sto obuhvata sve, a ne jednu grupu. Ja sam Srbin, ali meni smeta i ogroman krst na kruznom toku na ulazu u Kragujevac, nekako je previse napadno i bez ukusa. No kako god, ipak nek vecina odluci. Srecno


Gost

#2 Re:

2014-09-08 17:47

#1: -  

 Slazem se sa tobom apsolutno ...

Ivana

#3

2014-09-08 17:50

Nemojte ljudi, nije u redu da grad pretvaramo u crkveni posed. Mnogo je ukusnije da podignemo spomenik sa nekom malom fontanicom, li slicno ... vernik sam ali mi ovo zaista smeta

Момчило

#4 Re:

2014-09-08 18:01

#1: -  

 Не слажем се са твојим мишљењем...оке ипак свако има право да своје мишљење и да то изјасни..али мислим ипак да би требало да се постави Крст као што ови са друге стране ибра на сваки корак стављају џамије и где год погледаш види се она њихова ракета тако и ми треба да поставимо ПРАВОСЛАВНИ КРСТ! Да би га пре свега видели и други људи који дођу у обилизак а и да виде арнаути-шиптари који пролазе кроз Северни део!

Toni

#5

2014-09-08 18:02

Neke ljude stvarno ne razumem....
Kad u juznom delu Kosovske Mitrovice ima preko 4-5 dzamija (ovim postom ne zelim da uvredim gradjane islamske veroispovesti),pa moze i kod nas na centru K.M-a biti postavljen krst!!!
Zelim puno srece pri izgradnji krsta.

gaga

#6 Re:

2014-09-08 18:17

#5: Toni -  

 u pravu si toni pozzz

Perkan

#7 Re:

2014-09-08 18:36

#5: Toni -  

 A cemu bi taj taj krst sluzio, osim sto zauzima mesto i slavi Boga? Treba biti originalniji od njih, a ne uvek ravnati se sa Arbanasima ... nesto za opste dobro svih. No, sta vecina odluci bice, nije problem

Toni

#8 Re: Re:

2014-09-08 18:47

#7: Perkan - Re:  

 A sta bi ti predlozio? Tita,Milosevica,Tomislava,ili nekog drugog coveka koji je na ovaj ili onaj nacin uspeo da nas zajebe?
To je jedini simbol koji,donekle,drzi nas srbe zajedno...realno,nama ne trebaju Albanci-mi se vec ubijamo medjusobno...
Taj simbol iliti Krst bi bio podsetnik da nas jos uvek nesto drzi zajedno u ovom teskom vremenu!
Ali to je moje misljenje...ne pokusavam da ti ga nametnem-samo ti pisem ono sto je po meni  najlogicnije. :)


Gost

#9 Игор

2014-09-08 19:24

Поштовани пријатељи,

Православље као вера промовише позитивне вредности које не нападају било кога већ супротно. Промовише љубав према ближњем свом. 

Шта други постављају за своје симболе ја апсолутно небитно за ову иницијативу, и ово није одговор на поступање других већ иницијативс за уређење нашег града.

Крст је симбол вере и никада неће сметати нормалним људима. А ако неко сматра да га то вређа, онда мора бити спреман да све грбове државе Србије уклони, јер сваки садржи у себи крст. 

Овом приликом желим да поручим свима да ово није само моја иницијатива већ жеља већине грађана Косовске Митровице. Ја сам само направио ову петицију и жеље других преточио у дело.

Посебно ми је драго да се свакодневно јављају људи који су спремни да финансијски подрже изградњу крста.

 


Gost

#10

2014-09-08 20:19

Veoma dobra ideja.
DA

#11

2014-09-08 20:49

Krs' moze samo u RudarE, i tacka!

Milos Mikki

#12 Naravno!

2014-09-09 07:39

Sto se mene tice ja bi srusio naj komunisticki spomenik na brdu i stavio neki veliki krst (Slicno kao u Kragujevcu) da nase drage komsije vide PRAVOSLAVLJE!

Гостовић

#13 Београд подржава!

2014-09-09 12:23

Ми из Београда подржавамо постављање!

 

Велики поздрав!

 

Гостовић


Gost

#14

2014-09-10 13:48

Svidja mi se ideja, samo jos da svetli kao mileniumski krst u Makedoniji bilo bi extra!
Insajder

#15 Insajder

2014-09-10 16:16

Ovo je odlicna ideja, ali je taj kruzni tok platila Administrativna kancelarija, i oni nece dozvoliti da se postavi krst.

Autoru ove peticije zelim puno strpljenja, zivaca i srece!


Gost

#16 lin

2014-09-16 16:48

Kakav krst,koja idiotska ideja!! Imate li vi mozga ljudi!!!??? Zna se gde se stavlja krst,iskompromitovali ste veru i Boga i sve sto je nekad bilo sveto vi `nazovi vernici`....Prestanite vise da dajete te bolesne ideje,i da skrnavite grad svojim maloumnim razmisljanjem....napravili ste, nekad ,najlepse uredjeniji grad u jedno ruglo sa mnosto nebuloznih projekata...svaka budala hoce da se bavi urbanizmom i uredjuje kako njemu dune....samo nekom sine nekakva glupa misao,i sutradan odmah se nadje rulja istih maloumnika koji realizuje bizarne ideje!! Ne razumem kako vas nije blam da javno iznosite jos i da pisete peticiju o tome?? A vidim vec se javilo dosta maloumih budala koje vas podrzavaju? Zalosno u kakvom nam je stanju cela drzava i zemlja.....zalim i vas jer ste jadnici i ne znate i ne vidite svoju glupost...


Gost

#17 Re: Београд подржава!

2014-09-16 16:51

#13: Гостовић - Београд подржава! 

 jebe mi se za vas iz beograda....vi ste neki veliki k.....iste budale kao i ovi ovde


Gost

#18 Re: Игор

2014-09-16 16:58

#9: - Игор 

 Slusaj Igore,kad vec znas da vera promovise ljubav bliznjeg svog,trebalo bi da znas i da ta ista vera,zabranjuje preterano isticanje i upotrebljavanje mena Bozjeg i njegovog znaka....da si citao malo o tome i da si stvarno pravi vernik to bi znao,i ne bi pokretao ovu nebuloznu peticiju..... nemas ti pojma o veri,ni ti, ni tebi slicni koji su ovu ideju podrzali...