Zabranite u Srbiji točenje alkohola mladjima od 21 godine!


Gost

#51

2014-12-08 17:50

sto vise i sto cesce kontrole policije bez gledanja kroz prste.
Subjektivno objektiva

#52 Subjektivno objektivan

2014-12-08 18:16

Treba zabraniti alkohol u drzavi skroz , da se ne proizvodi , po cemu starosna granica kad to isto rade ljudi i preko 21,25 god i vise ako hocete vec tako da se igramo i da jedemo g***a. Skroz zabraniti alkohol, niko ne sme ni casicu u kuci da popije hapsite ga odmaaa, 


Gost

#53

2014-12-08 18:31

Odlično. Ako već ne možemo ukinuti alkohol kao legalni opija, uzročnika smrti, nasilništva i razarača porodice jer je, nažalost deo srpskog "folklora" i neumerenosti, makar da sačuvamo živote dece. Hvala Vam

Gost

#54

2014-12-08 18:32

Sačuvati u ovim ludim vremenima mladost koja nema cenu.Roditelj sam i ne bih volela da mi dete uništi mladost alkoholom.

Gost

#55

2014-12-08 18:50

Jel vi kolektivno svi imate problem u mozgu ?! Imam 20 godina,pre mesec dana napunila. Ne treba zabraniti. Zasto to pisem ?! Jer ste vi NESPOSOBNI roditelji ! Moji su mene vaspitali i punili glavu non stop kao maloj,ne treba piti i voziti,ne treba se ubijati od alkohola,treba paziti koliko se pije UVEK ! 

Zato sada,kad se ide u nocni provod,i kad se ide kolima,mora da se zna ko nece piti da bi vozio nazad. Taj neko sam u 99% slucajeva JA ! 

Treba kazniti prvenstveno roditelje sto nisu u stanju da vaspitanju svoju decu ! Uzasni ste roditelji,pogotovu ovih mladjih generacija,koji kupuju svojoj deci najnovije mobilne telefone i dozvoljavaju im sve i svasta !

Znalo se u mom detinjstvu,pre mraka kuci. A sad ? Pre zore kuci.... TUGA 


Gost

#56

2014-12-08 19:12

apsolutno sam za to da se izvrsi zabrana tocenja alkohola u bilo kojem vremenu u toku dana ili noci,osobama do 21 god.Da li ce to smanjiti nastanak katastrofa koje se svakodnevno desavaju da li u saobracaju ili direktnim obracunima,tucama...,ali nesto se mora preduzeti.

Gost

#57

2014-12-08 19:22

Mislim da bi to dalo rezultata ako ne bar bi malo zabrinulo ugostitelje koji su u mnogome saucesnici u nesrecama koje se desavaju jos kad bi i objavili imena likala i klubova koji ne postuju zabranu mislim da bi ih malcice zabrinuli i skrenuli paznju inspekciji da ih malo po raznim osnovama procesljaju

Gost

#58

2014-12-08 19:30

Bilo je krajnje vreme.

Gost

#59

2014-12-08 20:02

Svaka cast za inicijativu. Podrzavam vas u potpunosti!

Gost

#60

2014-12-08 20:04

Sve je jasno i nema sta da se doda.Znam da ovo nece odmah i trenutno resiti sve probleme ali vredi pokusati da se spase barem jedan zivot,jedna porordica...

Gost

#61 Re:

2014-12-08 20:04

#55: -  

 Bravo tebi za tvojih 20 godinica,ali vidim da ti je veca zelja nalivati se alkoholom nego podrzati nesto sto bi,osim tvog, spasilo mnogo zivota tvojih vrsnjaka...


Gost

#62

2014-12-08 20:05

konačno,bravo za peticiju.

Gost

#63

2014-12-08 20:08

Ne vidim drugo resenje, jer je drzava potpuno nemocna i nesposobna da resi OGROMAN problem alkoholizma kod mladih!!!!

Gost

#64

2014-12-08 20:34

Mislim da je krajnje vreme za ovaj zakon. i sama sam to pokušavala u mojoj opštini. ali nažalost niko od institucija nije bijo spreman za saradnju !Naprotiv bila sam i ismejana!
drose

#65

2014-12-08 20:51

Pa tom detetu ako je roditelj dozvolio da izlazi po klubovima i kafanama, dozvoliće mu da pije i kući. Glavni problem je u lošem vaspitanju. 


Gost

#66

2014-12-08 21:02

Ne znam koliko će ova peticija imati uticaja na našu svakodnevicu, jer više nije u pitanju kućno vaspitanje. Ja mogu od deteta u kući napraviti malog anđelka, putem igre, putem razgovora, ali na ulici, u školi ... to je potpuno druga priča. Tu potpunu odgovornost preuzimaju vlasti, odnosno, nadležni resori, organi ili već koje kancelarije, ali to njima nije prvenstveno, jer imaju druga posla. Oni će donositi kojekakve zabrane, izmišljaće neke nove zakone, ali neće nimalo doprineti poboljšanju kvaliteta života naše omladine, jer (a to je tek dubioza) postoje neki drugi elementi zbog kojih naše reproduktivne generacije treba da izumru. Zašto? Pa, verovatno zato što je država unapred prodata i sve što se dešava u disnegativu postaje potpuno pozitivno, te tako je normalno da se omladina od svojih dvadesetak godina napije i završi svoj život u sekundi. Daljeg komentara nemam.

Gost

#67

2014-12-08 21:04

a zasto se nebi ugostiteljski objekti odrekli posete lica mladjih od 21g posle 21h ? zasto obezbedjenje na vratima trazi probleme a ne da zabrani licima ispod 21g ulaz? zasto su nam lokali u gradu puni dece koji se opijaju ,tuku,ubijaju a vlasnici lokala vikendom trljaju ruke !

Gost

#68

2014-12-08 21:37

Profesor sam u srednjoj školi. Mnoooogo vremena sam do sada utrošio razgovarajaći o tom problemu sa svojim učenicima, svaki slobodni trenutak u školi i van škole. Srećno u spašavanju mladih života!

Gost

#69

2014-12-08 22:04

CUVAJMO ZA SEBE POTOMSTVO,OD NJIH ZAVISI NASA BUDUCNOST!

Gost

#70

2014-12-08 22:06

jedna kasirka mi se pozalila da su deca iz skole NADA DIMIC U ZEMUNUKAKO SE SADA ZOVE TA SKOLA NEZNAM -DA JE UKRAO I SAKRIO ISPOD JAKNE FLASU PICA A DA ONA NIJE SMELA DA REAGUJE RADI OSVETE NJEGOVIH DRUGOVA KOI SU CEKALI NAPOLJE I GLEDALI KROZ IZLOG.KAKO ZASTITITI PRODAVCE???

Gost

#71

2014-12-08 22:11

Recimo STOP alkoholisanju mladih.Trebalo je konacno pokrenuti ovakvu akciju.
Milica

#72

2014-12-08 22:41

Najveca glupost na svetu..najbolje da se zabrani i izlazak iz kuce posle 23h mladjima od 21...

vi koji imate po sto godina uopste ne razmisljate razumno..jer,vi ste u vase vreme radili mnogo gore stvari,a sada se svi kao brinete za Mlade.Prihvatanje ovog predloga i svih slicnih ovom govore da smatrate da su vasa dwca nezrela i glupa da bi se smatrala punoletnima sa 18god. Takodje dokazuje koliko dobro vaspitavate decu ,kad imate takvo misljenje o njima.. Bitno da je vase vreme proslo,a nama naravno treba Sve zabraniti.Ovakav predlog i svi slicni ovome ne mogu nista poboljsati,mogu samo izazvati kontraefekat..Da umete da vaspitate decu i da imate dobru komunikaciju sa njima,ovakve gluposti o izmeni zakona nikome ne bi pale na pamet. Toliko od mene,postovani i zabrinuti roditelji!

Milica

#73 Re:

2014-12-08 22:46

#40: -  

 upravo tako!

Milica

#74 Re:

2014-12-08 22:48

#55: -  

 bas tako. Roditelji su potpuno nesposobni da vaspitaju decu. A onda kukaju i podrzavaju ovakve nebuloze ..i to sve zato sto ni ne poznaju svoju decu..

Milica

#75 Re: Re:

2014-12-08 22:53

#61: - Re:  

 Ne pametuj. Ovo nikome ne moze spasiti zivot. I u tvoje doba se pilo i vozilo ,isto kao i sad i uvek ce tako biti jer budala uvek ima. A ja koja ni nemam para za kola pa idem taxijem,sto ne bih mogla da popijem neko pice sa svojih 20god ,ne razumem u cemu je problem? Ti nisi nikad popio kap alkohola? Uvek si postovao zakone? Nikad nisi prosao na crveno? Nikad nisi zakasnio kuci? Najbolje da mi ispod 21god ne smemo da izadjemo iz kuce posle 23h..taj zakon treba da se uvede i niko vise nikada nece izgubiti zivot. Jel tako? Ne bih rekla... I ne ginu samo mladi i pijani,ginu i stariji i trezni!