Peticija protiv prodaje Telekoma Srbije

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv prodaje Telekoma Srbije


Gost

#1

2015-08-06 09:58

Licno smatram da umesto prodaje treba da se dovede profesionalan menadzment i neki partner uz ciju pomoc bi se povecao kvalitet pruzene usluge i dobiti, kao i naravno povecano poverenje u domaceg operatera. Steta je prodati operatera koji posluje u 3 zemlje i ova vlast ne bi imala nacin da finansira nesto sto bi joj donosilo toliki priliv u budzet Srbije, Ideja da radnici dobiju velike svote na ime akcija i drzava oko 2 milijarde evra je samo posmatrano kratkorocno dobar potez dok na druge staze ne, dok bi investiranje u profesionalniji menadzment imalo benefite na duze staze.
Uvek postoji bolja solucija od prodaje, a to je investiranje u kvalitet.

Gost

#2

2015-08-06 10:02

Zato sto ce Telekom te pare koje bismo dobili prodajom, sam zaraditi za 4-5 godina(najvise) ... Treba ga samo malo restruktuirati ...

Gost

#3

2015-08-06 10:10

Bilo sta da komentarisem na ovu temu, bilo bi uvredjujuce, i bilo bi na nacionalistickoj bazi. Nadam se da bi bilo dovoljno da istaknem da Srbija ima ogroman potencijal za napredak bez prodaje i deljenje sa drugim drzavama.
Mira Nanić
Gost

#4

2015-08-06 14:34

Pročitala sam Vladimirov predlog za potpisivanje Peticije. Kao prosečan gradjanin Srbije, nisam bila ubedjena da to treba da učinim, što sam i sugerisala autoru teksta. U roku od nekoliko minuta, dobila sam opširno obrazloženje autora na moje tvrdnje. Odgovor me je ponukao da razmislim o još nekim aspektima potrebe da Telekom ne bude prodat (posebno aspektu bezbednosti),što je rezultiralo mojim potpisom Peticije. Takaodje, stranicu objavljujem na svojoj vremenskoj liniji na FB, javno.

 


Gost

#5

2015-08-07 07:56

demokratija ce jednog dana uništiti samu sebe, jer svi traže nesto sto ne pripada njima, a najgore je sto lopovi i kriminalci teze moći a demokratija ce im to dati.

Gost

#6

2015-08-07 22:02

Dosta je više prodaje državne imovine....Sve ste prodali!!!

Anonymous

#7

2015-08-07 22:45

ZAR JE OVO MODERAN SVET DA SE ZALIMO SAMO PREKO INTERNETA ZAR VAPAJE I GLAS NARODA NIKO NE CUJE ALI MOZDA I NA OVAJ NACIN NESTO USPEMO


LJUDI STA JE OVO SVE PRODASE I KATANAC NA FIRMAMA A DA HAOS BUDE VECI UBEDJUJU NAS KAKO JE TO DOBRO I KAKO NAM BDP RASTE I DA USPESNO VODIMO REFORME

CUJE LI NEKO DA RADNICI OSTAJU NA ULICI A RADILI SU DO JUCE ZA 15 HILJADA DINARA
U REDU DA FIRME KOJE NEMAJU ZAPOSLENE NE RADE ALI VI ZATVARATE FIRME KOJE SU VITALNE ZA OVU RADNICKU I POLJOPRIVREDNU ZEMLJU ZATVARATE FIRME KOJE PROIZVODE KOJE IMAJU TRZISTE ZA SVOJE PROIZDOVE
ALO ZASTO RADITE TO ZAR JE MOGUCE DA NE POSTOJI INSTITUCIJA U DRZAVI KOJA MOZE DA SPRECI KAD POLITICARI POVLACE POGRESNE POTEZE
SACUVAJMO TELEKOM
SACUVAJMO PKB
SACUVAJMO RTB BOR
SACUVAJMO BIP
SACUVAJMO SIMPO
SACUVAJMO VINOGRADE
SACUVAJMO FAP
SACUVAJMO IMT
SACUVAJMO IMR
SACUVAJMO SRBIJU DOK SMO POD SEDATIVIMA I U KOLEKTIVNOJ SLUDJENOSTI I LATENTNOM SNU ZATVARAJU NAM FABRIKE GUBIMO RADNA MESTA GUBIMO PROIZVODNJU HRANE GUBIMO SVEEEEEEE I ZATO RECIMOOOOO NEEEEEEEEEEEEEEEEEE PROBUDI SE NARODEEEEEEEE

Anonymous

#8 Marko

2015-08-07 22:49

ZAR JE OVO MODERAN SVET DA SE ZALIMO SAMO PREKO INTERNETA ZAR VAPAJE I GLAS NARODA NIKO NE CUJE ALI MOZDA I NA OVAJ NACIN NESTO USPEMO


LJUDI STA JE OVO SVE PRODASE I KATANAC NA FIRMAMA A DA HAOS BUDE VECI UBEDJUJU NAS KAKO JE TO DOBRO I KAKO NAM BDP RASTE I DA USPESNO VODIMO REFORME

CUJE LI NEKO DA RADNICI OSTAJU NA ULICI A RADILI SU DO JUCE ZA 15 HILJADA DINARA
U REDU DA FIRME KOJE NEMAJU ZAPOSLENE NE RADE ALI VI ZATVARATE FIRME KOJE SU VITALNE ZA OVU RADNICKU I POLJOPRIVREDNU ZEMLJU ZATVARATE FIRME KOJE PROIZVODE KOJE IMAJU TRZISTE ZA SVOJE PROIZDOVE
ALO ZASTO RADITE TO ZAR JE MOGUCE DA NE POSTOJI INSTITUCIJA U DRZAVI KOJA MOZE DA SPRECI KAD POLITICARI POVLACE POGRESNE POTEZE

SACUVAJMO TELEKOM

SACUVAJMO PKB

SACUVAJMO RTB BOR

SACUVAJMO BIP 

SACUVAJMO SIMPO
SACUVAJMO VINOGRADE
SACUVAJMO FAP
SACUVAJMO IMT
SACUVAJMO IMR
SACUVAJMO SRBIJU DOK SMO POD SEDATIVIMA I U KOLEKTIVNOJ SLUDJENOSTI I LATENTNOM SNU ZATVARAJU NAM FABRIKE GUBIMO RADNA MESTA GUBIMO PROIZVODNJU HRANE GUBIMO SVEEEEEEE I ZATO RECIMOOOOO NEEEEEEEEEEEEEEEEEE PROBUDI SE NARODEEEEEEEE


Gost

#9

2015-08-09 06:21

Telekom je "Drustvena" Firma !? Sta to znaci "DRUSTVENA" , "DRZAVNA" ? Ja kao pojedinac sam deo DRUSTVA i cinilac DRZAVE !!! Svi ostali pojedinci su takodje deo drustva i cinioci drzave ! Iz toga proizilazi:DA SMO MI POJEDINCI VLASNICI NE SAMO TELEKOMA ! Mi smo vlasnici sve ukupne "DRZAVNE" I "DRUSTVENE" IMOVINE !!! Ovoj vladi nisam potpisa mandat ni da nas predstavlja bilo gde ni bilo kako ! Pogotovo nisam potpisao PUNOMOCJE DA RASPRODAJE MOJU IMOVINU KAKO SE NJOJ NAKRIVI !!! Pocecu da sakupljam potpise za obaranje svih predhodnih kupo-prodajnih ugovora i na taj nacin vratiti narodu opljackano ! Ako ne sve a ono bar taj milion delova naseg vlasnistva !!!

Gost

#10

2015-08-09 12:34

Zato sto je Telekom jedino profitabilno preduzece!!!

Gost

#11

2015-08-09 17:05

Telekom je vlasnistvo drzavljana Srbije i niko nema pravo da ga otudjuje.

Gost

#12

2015-08-10 10:35

Telekomunikacije su delatnost najperspektivnija u 21. veku, sve ostalo sto Srbija ima su grane koje vreme gazi i nije toliko profitabilno. Utegnuti sistem, apsurdno prodavati!!!

Gost

#13

2015-08-10 15:15

Nije vam to dedovina

Gost

#14

2015-08-10 18:40

Apsurdno je prodavati jednu od naših kompanija koja ostvaruje najveći profit.
novica

#15

2015-08-10 18:54

Odakle bre državna imovina....to je NARODNA imovina, samo ako je još uvek narod-država....Trenutna vlast nije narod, a još manje država.......sve što postoji stvarao je narod....i jedino se ON pita za zajedničku imovinu....

 


Gost

#16

2015-08-10 19:05

Iz prostog razloga, zato što treba nešto da ostane naše, a ne da sve prodamo. Lako se prodaje, teško se stiče. Neka sadašnja vlast nešto napravi pa neka to šta je napravila proda. Telekom je pravljen godinama, naši očevi, pa mi. Nisam da se više bilo šta u Srbiji proda, čak i ono što ne radi, može da se poprevi i da nastavi da radi. Duša me boli za naš Spski traktor, zar nije moglo da se nađe rešenje. Da sam ja vlast, Mišković, Beko i njima slični, a ima ih dosta, oporavili bi sve firme po Srbiji ili me ne bi bilo. Toliko od mene pozdrav !!!!!!!!!!!

Gost

#17

2015-08-10 20:20

Potpisujem zato sto je Telekom profitabilno preduzece koje su izgradili gradjani Srbije,pa nije red da trenutna vlast ista prodaje sto je narodno/Ako im se prodaje onda neka prodaju svoje sto su do sada stekli.To nece jer ih boli,a narodno moze sve na dobos i pitam se onda cija je to vlast koju smo birali na izborima.

Gost

#18

2015-08-10 21:32

ZAR NEMISLITE DA NAS STARIJE KOJI SMO TOKOM SVOG RADNOG VEKA IZDVAJALI I STVARALI, NE BOLI KAD VIDIMO DA SE SVE UNISTILO I RASPRODAJE OD STRANE ONIH KOJI SEM STAZA U POLITICI DRUGI I NAMAJU,A KOJI SU KROZ PRIVATIZACIJU NAROD OSTAVILI BEZ POSLA I OPLJACKALI SA TAJKUNIMA.PO MENI NIJEDAN POLITICAR NI NA KAKVOJ FUNKCIJI, CAK NI U UPRAVNOM ODBORU NEGO STRUKA NA FUNKCIJAMA ODGOVONIM, I TAJ DIREKTOR NEK KAO GARANCIJU STAVI SVOJU IMOVINU I ODGOVARA ZA PREDUZECE.PA BIH VIDELI KOLIKO IH IMA SPOSOBNIH.INACE ODE TELEKOM ZA PODMIRIVANJE I SPASAVANJE VEC INACE PROPALIH BANAKA KOJE SU POLITICARI I TAKUNI OPELJESILI. OSTAVITE TELEKOM U NASLEDE MLADJIM GENERACIJAMA.

Gost

#19

2015-08-11 06:06

Sa kojim pravom vlada prodaje Narodnu imovinu u svoje ime i u svoju materijalnu korist? Ovo vec lici na krajnje izrabljivanje i pljacku. Koliko jos puta se ovom narodu moze oduzeti i ponovo prodavati sve - vec vise puta steceno? Pare od prodaje svake drustvene svojine bi morale da se podele gradjanima ove drzave ravnomerno a ne da nam se otima po ko zna koji put!

Gost

#20

2015-08-11 06:06

Malo je poznato, da je Telekom ponudio drzavi Srbiji da podigne kredit kao jedno od najuspesnijih preduzeca i samo sebe otkupi od drzave. Telekom bi ostao u vlasnistvu gradjana koji u njemu rade a drzava bi dobila neophodni novac. Nazalost, to nije u interesu MMF-a i Svetske Banke, jer tranzicija podrazumeva prodaju svega sto je vredno u drzavi stranim globalistickim kompanijama koje ce otpustiti veliki broj radnika a od onih koji ce ostati da rade ce naciniti robove.

Gost

#21

2015-08-11 06:09

Zbog profita neko hoce da kupi ovu odlicnu firmu. Kad se to desi, onda cemo znati ko nas to pljacka i podmicuje da bi njima prodali koku koja nosi zlatna jaja. Voleo bih da saznamo ranije ko je to bacio oko na Telekom!


Gost

#22

2015-08-11 06:11

#20 hvala na odlicnom obavestenju


Gost

#23

2015-08-11 08:01

slusala sam kada je receno da je Telekom 2014 zavrsio sa dobitkom od 15 miliona evra, pa zar treba dati 15 milio na nekome ko je stranac, ili nekom nasem privatnom fizickom licu koje ce se sakriti iza nekog stranog naziva neke firme

Gost

#24

2015-08-11 09:09

Нико не продаје јаке и добре фирме више бих био за то да телеком откупи неке друге фирме у региону да тамо развије посао и повећа профит. Останком телекома у нашем власништвом остаје могућност да се створе услови за останак високо образованог кадра за нјегово усавршавања, експериментисања проналажење нових технологија. Све досадашње приватизације као један од кључних елемената је било отпуштање висококвалификованих кадрова и одузетаје могучност да се у привреди раде иастраживања и стварају нове технологије. Земљ која је принуђена да стално купује знање не може се надати напретку


Gost

#25

2015-08-11 10:14

Sto ne prodamo i zemlju i kucu i sve,a pare potrosimo na letovanje i bahanalije...tako je najbolje!