Da se predmet vrati u skupstinu roditelj negovatelj


Gost

#1

2015-12-29 14:38

Potpisala sam je,jer smatram da je taj zakon odavno trebao biti usvojen,velika je sramota za ovu Drzavu da porodice budu prepustene same sebi.Usvakoj drzavi je to regulisano samo kod nas nije,nase Ministarstvo nista ne resava povodom toga,ali se na druge strane rasipa...ne mogu izbeglice iz Sirije da budu vazniji od nase dece...i sami cemo izgleda postati izbeglice....

Gost

#2

2015-12-29 15:00

Zato sto mislim da je ispravno

Gost

#3 Re:

2015-12-29 15:05

#1: -  

 Hvala vam puno u ovome smo zajedno moramo se boriti

Dddddčč

#4

2015-12-29 15:08

Zato sto mislim da i mi majke imamo bar malo prava na to svska cast hraniteljima ali ispravnim hraniteljima a ne onima koji su uzeli neduznu decu samo zbog novca. HVALA SVIMA KOJI NAD PODRZAVAJU AJMO TOPOLCANI MOJI POKAZIMO KOLIKO SMO DOBRI...... 


Gost

#5 Re: olivera

2015-12-29 15:11

#4: Dddddčč -  

 Pozdrav za toplicu ajmo svi da potpisemo


Gost

#6

2015-12-29 15:52

Zato sto jedino roditelji mogu da posvete toliko ljubavi i paznje svom detetu nego bilo koja ustanova i bilo ko drugi!

Gost

#7

2015-12-29 16:40

Mi roditelji invalidnog deteta koje u potpunosti zavisi od nas, znaci nije za skolovanje, nije za kolektivni zivot, i ne moze da se osposobi za bilo kakve aktivnosti smo zaboravljeni prvo od nase lokalne samouprave, zatim od ove jadne drzave, pa i svih ostalih, potpisujemo ovu peticiju, jer se nadamo da ce bilo kakva promena u zakonu ici nasoj deci u prilog. Ovako, oni su zaboravljeni, ostavljeni , neprimetni i jednostavno ne postoje.
Ddddcc

#8

2015-12-29 17:36

I NADAMO SE ISKRENO DA CEMO NAPOKON A I NASA DECA NA PRVOM MESTU DOBITI OVO PRAVO TOPOLCANI AKTIVIRAJTE SE MALO OVO JE ZA SVU NASU DECU 


Gost

#9

2015-12-29 21:37

Zato sto je to ispravno.

Gost

#10

2015-12-30 11:03

Svaka čast i trebaju novi yakoni da se iyglasaju jer su trenutni šuplji totalno,konkretno mislim o mojoj situaciji kada smo bivša žena i ja hteli da usvojimo dete jer ona nije mogla više da rađa i da bi nam sin imao brata ili sestru,jednostavno nismo dobili ni priliku za razmatranje jer sam osuđivan u mladosti,ajde u redu je da ko je osuđivan za neka teška krivična dela ne može da usvoji dete i povratnici ali taj yakon se odnosi na sve što nije baš u redu,po mom mišljenju treba dati šansu i osuđivanima,naravno da psiholozi naprave profil određene osobe da te osobe prođu kroz razni program provere i da tako više stručnjaka odluče da li je osoba za roditenjstvo ili ne ,a ne da neka glupača iz socijalne ustanove iz pravne službe odlučuje da li može ili ne, gledajući i držeći se slepo zakona koji očito nije dobar

Gost

#11

2015-12-30 11:09

DECA SU NASE NAJVECE BOGATSTVO

Gost

#12

2015-12-30 13:30

Imam autisticno dete od 14-god.Zaposlena sam ,na odredjeno vreme 9-god.Dete provodi vreme sa bakom i dekom koji su u godinama i bolesni.Vise nisu u stanju da ga paze i vode u skolu koja je udaljena 60km.od nase kuce.Dete trazi paznju,prisustvo majke a ja moram da radim jwr nemam dovoljno novca da izadjem u susret bolesnom detetu.Smatram da sve majke ove dece ,trebaju biti uz njih .Njima je majka najpotrebnija i vreme je da sw to jednom resi.Zelim vam srecu ,nadam se da cemo zajedno uspeti da dobijemo svoja prava i budemo uz svoju decu.

Gost

#13

2015-12-30 13:42

Pre svega treba da se ispravi nepravda prema roditeljima invalidne dece,jer niko ne moze da čuva njihovu decu do njih samih.Sramota za svakojake gluposti drzava ima para,a za decu nema.Kad nam se postavljaju evropski standardi za mnoge vazne i ne vazne stvari treba pre svega da se što pre donese ovaj Zakon da drzava pokaze brigu prema ovoj populaciji.

Gost

#14

2015-12-30 16:26

Ljudi delite svi ovo po vasim profilima na drustvenim mrezama sa nas sto vise ljudi podrzi


Gost

#15

2015-12-30 18:17

Dajem svoj potpis jer ni kod nas BiH nije nista bolja situacija , moramo se snalaziti sami kako znamo i umijemo. Sve je bitnije nego roditelji koji se brinu o svojoj invalidnoj djeci.

Gost

#16

2015-12-30 18:21

Zato što je potrebno pomoći biološkim porodicama kako bi deca ostala u svojim porodicama, a ne da roditelji koji ne mogu da priušte sebi sve što je potrebno za njihovu decu, ostavljaju decu u domove.
Ddddcc

#17

2015-12-31 15:00

DELITE STO VISE DA NAS STO VISE LJUDI PODRZI JA SAM MAJKA GLUHONEMOG DETETA I DETETA SA USPORENIH PSIHOMOTORNIM RAZVOJOM CERKA MI IMA 14 GOD A KAO DETE JE OD 7 GODINA PO PSIHI DELITE STO VISE TOPOLCANI AJMO MALO NA NOGE PODRZITE NAS


Gost

#18

2016-01-05 17:31

zato sto sam ja roditelj deteta sa posebnim potrebama.

Gost

#19

2016-01-08 15:10

Taj zakon treba odmah vratiti u skupstinsku proceduru i usvojiti ga.

Gost

#20

2016-01-13 14:08

Jer smo prepušteni sami sebi bez ikakve sistemske podrške države . Većina majki ne može da radi jer nema ko da brine o bolesnom detetu.Uz to se često borimo sa raznim blokadama u sistemu, nerazumevanjem i predrasudama.U našem slučaju se i lekovi nabavljaju iz inostranstva, a to sve košta.

Gost

#21

2016-02-10 08:33

podrzavam ovo jer imam bolesno dete, jer sam samohrana majka sa troje male dece, jer zbog bolesnog detete ne mogu da radim, jer nemam nikakve prihode!!!!!