PROTIV UKIDANJA NACIONALNIH PRIZNANJA ZA DOPRINOS KULTURI


Gost

#26

2016-01-23 07:23

Zbog toga što smatram da je svaki od tih umetnika na svoj način ostavio neizbrisiv trag u umetnosti. To je za svako poštovanje, a nacionalna penzija je minimum što država koja teži prosperitetu može učiniti za njih.

Gost

#27

2016-01-23 10:27

Држава која чува и негује сопствену културу тешко да може да пропадне а, гле чуда, ова власт ради све супротно од тога.


Gost

#28

2016-01-23 10:49

oduzeti svu bespravno stecenu imovinu vladajucoj i ex vladajucim partijama koju su opljackali od gradjana srbije!!!

Gost

#29

2016-01-23 13:39

Stop bahatosti priučene bagre.

Gost

#30

2016-01-23 20:18

Vasil Hadzimanov


Molim sve koji imaju imalo postovanja i ljubavi prema nasim veteranima kulture da potpisu ovu peticiju.
Jedan u nizu katastrofalnih poteza ministra "kulture".
Oduzima vam 3 minute, a bukvalno spasava glavu mnogim nasim najvrednijim umetnicima koji su ovo itekako zasluzili!

Gost

#31

2016-01-23 23:53

zato sto se razlicite umetnosti koje stvaraju razliciti umetnici razlikuju po kvalitetu....
Damjanovski
Gost

#32

2016-01-24 03:11

Ja imam status zasluznog umetnika vec 20-tak godina, izlagao sam na samostalnim i grupnim izlozbama u inostranstvu, a penzija mi je 35.000 dinara??? Ne mogu ni da prehranim porodicu,
a kamo li da kupujem slikarski materijal. Ceo zivot sam samostalni umetnik, nikada nisam primio nikakvu platu, niti bilo kakvu benificiju... Uvek sam placao porez od retkih prodaja. Dao sam stotinak dela za razne dobrotvorne donacije. Nisam ja kriv, sto su politicari unistili srednju klasu, pa zadnjih 15-tak godina, uopste i nema prodaje! Zato, ne dirati u te penzije, ali treba napraviti reviziju istih, i izbaciti estradu, koja zaradi za nedelju dana vise no mi slobodnjaci za par godina!

Ako Atina ne bude imala krojace, ici ce gola.
Ako Atina ne bude imala obucare, bice bosa.
Ako Atina ne bude imala Umetnike, nece Postojati...


Gost

#33

2016-01-24 11:00

Ova inicijativa je dobra i dobrodošla. Pitanje je kako izbeći zloupotrebu koja je bila evidentna u dosadašnjoj praksi. Kako uspostaviti pravila i mehanizme kontrole koji će čuvati poštovanje kriterijuma. I najvažnije: USPOSTAVITI JASNE I PRECIZNO DEFINISANE KRITERIJUME!

Gost

#34

2016-01-24 12:29

Ukidanje Priznanja za doprinos nacionalnoj kulturi je necivilizovan čin samoomalovaženja nacionalnog dostojanstva, i to je kontroproduktivno
za sliku Srbije u očima Evrope i sveta, upravo u opasnom vremenu kada se R.Srbija suočava sa pokušajima marginalizacije i satanizacije, a teži prijemu u EU! Kome treba narod koji priznaje da nema kulturu življenja?! Peticija je glas nacionalno svesnih i zabrinutih za pokoljenja. Dr sci Zorica Arsić Mandarić, književnik

Gost

#35

2016-01-24 21:19

zbog civilizacijskog.nacuonalnog i
osvesvujug,,humanistcki oslobodjuje'
smisla

Gost

#36

2016-01-25 02:13

Zato sto sam godinama u kulturi svoga grada radila VOLONTERSKI....Stvarala,organizovala,ucestvovala,reprezentovala kako na pesnickoj sceni tako i i sa amaterskim KUD svoj grad(preko 30godina)svoju Jugoslaviju a sada i Srbiju.Da ne pricam o drugim apoliticnim ,humanitarnim organizacijama ciji sam takodje visegodisnji clan i sve sto sam radila,radila volonterski jer nisam uspevala da dobijem radno mesto od drzave......Dobijala mnoga priznanja.Izmedju ostalog i srebrni znak za humanost pri Gradskoj Orgasnizaciji Crvenog krsta i sta sve ne i kakva sve ne priznanja .Radila sam (ponavljam sve volonterski )jer mi drzava nije omogucila da radim.i ono sto sam radila,godinama,bilo je na crno i samo mi je upisan staz od 5 godina i koji mesec od 16 godina koliko sam stvarno radila...Suprug je od 2002god.tehnoloski visak "Niske banke"...Trenutno smo oboje nezaposleni a imamo preko 50godina i bez ikakvih sredstava za zivot..Ja penziju necu nikada docekati a on treba da ceka jos 7-8godina na starosnu..Ako je uopste docekamo..Posebno ja koja sam toliko dala sebe VOLONTERSKI gradu a i drzavi!!!!Zato kao visegodisnji radnik,prevashodno u kulturi svoga grada PA I ZEMLJE , SA VELIKIM BROJEM PRIZNJANJA ZA OSTVARENE REZULTATE NA MNOGIM POLJIMA(posebno NA POLJU kulture) se zalazem protiv ukidanja NACIONALNIH PRIZNJANJA ZA VRHUNSKI DOPRINOS NACIONALNOJ KULTURI !!!!!!!

Gost

#37

2016-01-25 15:23

Zbog razumevanja vitalnog znacaja kulture za opstanak države.

Gost

#38

2016-01-25 16:17

Stimulacija kvaliteta. Borba za kreativnost.
Ko bar jednom dotakne veliku reč UMETNOST zaslužuje medalju na evropskom i svetskom prvenstvu u nadarenosti i radu.

IRFAN MENSUR 

Miroslav Mandic

#39 Re:

2016-01-25 16:55

#30: -  

 Ove peticije nemaju apsolutno nikakav znacaj, narocito ukoliko nemaju deset hiljada potpisa i vise, zasto se nije organizovao direktan poziv da se ljudi ukljuce u smenu svih vlastodrzaca "kulture", nije ovo jedina katastrofalna  odluka, nego je tesko obuci bundu i izaci napolje, sta je sa samostalnim umetnicima kojima grad sa zakasnjenjem uplacuje nizu od najnize osnovice, bez plate i mogucnosti da zarade bilo kakav novac, ukoliko neko u tom statusu doceka redovnu penziju to ce biti od 9 do 12 hiljada dinara, da skaratim i nemam vise zivaca, treba oduzeti ljudima koji nac. p. nisu ni zasluzili a zasluznima ostaviti ako ne i povecati za procenat oduzetih, koliko sam pratio spiskove vecinu treba oduzeti,,,a zatim resiti i ostale slucajeve u kulturi i sire i dozvoliti pravim ljudima da stvaraju rade i zive,,!!!

ps. cega se plase ovi Gost, pa potpisite se, nece vam niko nista,,,,

Miroslav Mandic


Gost

#40

2016-01-25 17:17

Stanje u kulturi kao i u drzavi je katastrofalno! Ovo je mali doprinos da sve umetnicke branse skrenu paznju na svoju profesiju i zivot umetnika, danas! Umetnost u zivotu, kod nas i zivot od umetnosti, u Srbiji je nemoguc, drzava nas vodi ka kolektivnom samoubistvu !

Gost

#41

2016-01-25 18:11

- Podržavam Peticiju u potpunosti,jesam za reviziju iste jer su mnogi uživaoci predmetne Nagrade "zalutali" među vrhunske umetnike.PROTIV SAM PRIVREMENOG OBUSTAVLJANJA IZ RAZLOGA ŠTO MNOGI ZAISTA ZASLUŽNI KULTURNI POSLANICI NEBI DOŽIVELI KRAJ-REŠENJE REVIZIJE.
- Država mora mnogo mnogo više da odvaja na kulturu i na obrazovanje,jer ćemo ovako ostati "bogalji".

Gost

#42

2016-01-25 18:19

Nacionalno priznanje u vidu nacionalnih penzija ne treba ukidati. Treba samo pooštriti kriterijume u skladu sa nazivom, tj. nosioci ovog priznanja moraju da imaju rezultate dosledne nacionalnom.

Gost

#43

2016-01-25 18:33

Otpor ka konstantnom naporu vlasti da se zatre kultura ove zemlje.

Gost

#44

2016-01-26 10:13

Iz najosnovnijeg glasa iz habitusa!!!!Takve stvari su sramotne i spomenuti,a ne raditi na ukidanju istih!!!!Ljudi u kulturi donose ogroman benefit celoj zajednici,na onaj nacin na koji umeju i to najbolje!!!!

Gost

#45

2016-01-26 10:21

Sramno je da eminentni umetnici, predstavnici nase zemlje budu konstantno marginalizovani! Osramoceni su i time sto su im penzije izuzetno male, a jos i da im se ukine radom i doprinosima zasluzena nacionalna penzija?!

Gost

#46

2016-01-26 10:45

solidarnost

Gost

#47

2016-01-26 12:41

Istaknuti umetnici u svim zemljama imaju slicna priznanja.

Gost

#48

2016-01-26 12:41

mali korak u odnosu na sve sto sam trebala do sada dauradim...

Gost

#49

2016-01-27 07:32

Ukidanje počasti dodeljene doživotno nekome ko je doprineo kulturnoj baštini ove zemlje, govori samo o onima koji to ukidaju.
SRAMOTA me je u kakvoj državi živim.

Gost

#50

2016-01-27 08:06

Smatram da ljudi koji su ceo svoj zivot posvetili kulturnom stvaralastvu i znacajno obogatili duhovni prostor naseg naroda, zasluzuju itkako da budu nagradjeni. Usvajanjem ove peticije nasa drzava bi pokazala da ceni znacaj kulture za koju se zna da cini potvrdu identiteta svakog naroda.